חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תאגיד גז שיש לו מדינה

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 25.11.15 2:19

אם מדינות מרכז ודרום אמריקה היו רפובליקות בננות, ישראל עומדת להיות רפובליקת גז. במתווה הגז טייקונים מקומיים ושותפיהם בתאגיד אמריקאי אחד הולכים לשעבד את מדינת ישראל. מתווה הגז הוא בכייה לדורות, הוא פשע שמבוצע כנגד אזרחי ישראל בידי ממשלה שהאינטרס הציבורי אינו נר לרגליה

מאת: קורט טוכולסקי

למי שעוד לא הבין את מתווה הגז מומלץ מאוד ללמוד את הביטוי רפובליקת בננות. הביטוי אינו מציין זלזול במדינות טרופיות ומשטריהן אלא נולד כביטוי לכוחה של חברת הפירות המאוחדת של ארצות הברית, שמנהליה הכתיבו מדיניות בשורה של מדינות מרכז ודרום אמריקאיות ממחצית המאה ה19 ועד למחצית המאה העשרים. ישראל אמנם התברכה בבננות ,אולם החקלאות שלנו לא הולכת להיות מה שישעבד אותנו לתאגידים. ניתן לומר שאם מדינות מרכז ודרום אמריקה היו רפובליקות בננות, ישראל עומדת להיות רפובליקת גז. טייקונים מקומיים ושותפיהם בתאגיד אמריקאי אחד הולכים לשעבד את מדינת ישראל. זהו מתווה הגז.

נהוג לומר על צהל שהוא צבא שיש לו מדינה. אפשר להבין למה אומרים זאת, אפשר גם להבין מה הם האינטרסים בעטיים מסיתים נגד צהל בטענה זו ואפשר גם לעמוד באמצע ולהבין שלמטבע שני צדדים ושעד שלא נסיים את הכיבוש ואת הסכסוך אנחנו צריכים צבא גדול ולמציאות הזו יש השלכות. פחות אפשר להבין מציאות ישראלית שבה יש תאגיד גז שיש לו מדינה, שראש ממשלת המדינה ושרים בכירים בשלושה ממשלות אחת אחרי השנייה עובדים אצל התאגיד כמו שכירים פשוטים ולא נבחרי ציבור. מתווה הגז יהפוך את ישראל למדינה ששייכת לחברת גז ושהאפשרות היחידה של ישראל להשתחרר מהשעבוד שהמציאות הזו תכתיב יהיה פתרון צאווטיסטי. הלאמה של משק הגז וגירוש התאגידים הזרים. פתרון קפיטליסטי בסגנון אירופאי כבר לא יהיה פה אחרי שיאושר מתווה הגז. מבחינה משפטית בין לאומית ואף מקומית מדינת ישראל תהפוך, למדינה שבויה. מדינה שחייבת לדאוג לצרכים של תאגיד הגז ולהגן על תאגיד הגז ולקנות במחיר מופרז גז שבעצם שייך לה ולקבל על הגז שלה שהיא עצמה קנתה במחיר מופרז תמלוגים נמוכים ועלובים, מרוטים מתכנוני מס יצירתיים. הסיבה שממשלתנו הכושלת מנסה בכל הכוח להעביר את מתווה הגז היא שזה תפקידו של ראש הממשלה. ביבי נמצא בשלטון לא כדי להנציח את השליטה הישראלית באיו״ש, הוא לא נמצא שם בשביל לדאוג לעם הנצח וכל שאר הקשקושים הפשיסטים שחביבים על ראש ממשלתנו ושריו. ביבי שם כדי להעביר את השליטה בגז מאזרחי ישראל לתאגיד אמריקאי וקבוצת טייקונים מקומיים שהם בעצם המאכרים שבין ראש הממשלה והתאגיד.

מתווה הגז הוא בכייה לדורות, הוא פשע שמבוצע כנגד אזרחי ישראל בידי ממשלה שהאינטרס הלאומי אינו נר לרגליה. אם וכאשר השמאל הישראלי יצליח לעלות לשלטון ולהתחיל בהליך שיקום המדינה, יהיה צורך לחקור ולהעמיד לדין את מי שמעלו בתפקידם בצורה כל כך מובהקת ומכרו את האינטרס הלאומי לתאגיד זר וטייקונים מקומיים.

בספר סתיו של פטריארך הדיקטאטור מוכר את הים של המדינה הנכס האחרון שלה לזרים. זה בדיוק מה שקורה פה עכשיו, מתווה הגז זה למכור את הים, זה להבטיח שכל תיקון של החברה הישראלית יהיה הרבה יותר קשה. אחרי שיעבור המתווה, הפתרון היחיד שיוכל לשקם את המדינה יהיה הלאמה. מדינת ישראל אם וכאשר נצליח לשחררה משלטון של משרתי הון שרוצים רק להרסה, תצטרך הלאמה תחילה. בדיוק כמו בקווי היסוד של ממשלת ישראל הראשונה בהם נקבעה הלאמה של משאבי הטבע. אחר כך אפשר יהיה לבחור מודל הגון לניהול וניצול הגז הטבעי לתועלת אזרחי ישראל ופיתוחה של המדינה, כל מה שמתווה הגז הנוכחי לא אמור לעשות.

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. החגב עמד יציב :

    מה בדיוק הבעיה במתווה טוכלסקי?

    ברצינות, מה לא בסדר בו?
    עובדות, בלי ססמאות והתלהמות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.