חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

החוג לדמוקרטיה במפלגת העבודה קורא לחברי הסיעה להתנגד לצירופים

נושאים דעות, מכתבים, פוליטי ב 4.11.15 1:38

לקראת ועידת המפלגה שתתקיים בשבוע הבא, פונה החוג לדמוקרטיה לחברי הכנסת של מפלגת העבודה בבקשה מהם לשמור על הדמוקרטיה הפנימית במפלגה ולבטל צירופים של 450 חברים כצירי ועידה שלא נבחרו.  הצירופים נועדו לסרס את יכולת המפלגה לפעול באופן דמוקרטי

חברי סיעה יקרות ויקרים, הפנייה הזאת היא בראש ובראשונה אליכם/ן.

אנחנו יודעים שעיסוק בתהליכים שקורים בתוך המפלגה הוא מסובך, לא נעים, לא תמיד משתלם פוליטית וגם לא אטרקטיבי מבחינה תקשורתית.

אבל אין מה לעשות – אתם חלק מהמפלגה הזאת לטוב ולרע. בכובעכם כחברי כנסת אתם נושאים באחריות לא רק כלפי האלקטורט הכללי ששם "אמת" בקלפי, אלא גם כלפי חברי המפלגה שמיקמו אתכם/ן ברשימה. לכן, לגיטימי לדרוש מכם/ן שתקדמו את האג'נדה שבשמה נבחרתם/ן גם בכנסת וגם בתוך המפלגה. שתי הזירות הללו (הלאומית והמפלגתית) משלימות אחת את השנייה. מעבר לכך, העובדה שכבר עשור אין לנו במפלגה גוף ייצוגי מנהל ("לשכה"), הופכת אתכם/ן, בין שתרצו ובין שלאו – לגוף הייצוגי היחידי במפלגה שבאמצעותו ניתן ללבן טענות שעולות "מן השטח".

אמש בישיבת הסיעה חבר הכנסת יוסי יונה ביקש להעלות לדיון מספר טענות על התנהלות בעייתית במפלגה ובראשן צירופים אנטי-דמוקרטיים של 450 חברים ממונים לועידה. יודגש שחלק מהטענות עלו באופן מסודר במהלך השבועיים האחרונים מול גורמים נוספים במפלגה אך נותרו ללא מענה עד לרגע שבו העניין התפוצץ בתקשורת (ראו כאן לכתבה במעריב). למרבה הצער, במקום לתת תשובות ענייניות או להציע הליך ביקורת מוסכם, מיד הוטחו ביוסי האשמות קשות והחלה מהומה שבסופה ישיבת הסיעה התפוצצה והעניין כולו הפך "לחגיגה" תקשורתית.

אתם/ן אינכם/ן נאיביות ומבינים/ות היטב למה הצירופים נועדו: מטרתם לדלל את כוחם של נבחרי המפלגה בוועידה, לסרס את יכולתה לפעול באופן דמוקרטי (כפי שפעלה בעניין הבחירות לקק"ל) ובעיקר – לאפשר ליו"ר המפלגה להעביר כל החלטה שבה יחפוץ. בשלוש השנים בהן הועידה מכהנת היא העניקה גיבוי מלא לשני היו"רים שכיהנו תחתיה ואתגרה אותם רק במצבים נדירים כאשר ביקשו להעביר החלטות שנויות במחלוקת (שגם אז עברו בסופו של דבר). הרצון העז לשנות באופן דרמטי את הרכב הועידה דווקא בעת הזאת, כאשר בשנה הקרובה היא ממילא אמורה להתפזר לקראת בחירתה של ועידה חדשה, צריך להדליק אצלכם/ן נורות אדומות.

כמה מילים על הטיעון המתחמק שהצירופים כעת "הכרחיים" משום שגם היו"ר הקודמת ביצעה זאת: אז מעבר לעובדה שלא מתקנים חטא בפשע, ניתן פשוט לפזר את הועידה בחודשים הקרובים ולבחור ועידה חדשה ללא צירופים. לחלופין ניתן לבטל את הצירופים הקודמים ולהכריע שהפרקטיקה הזאת סופית פסה מן העולם.

אנו מצפים מכם/ן לא לגלגל עיניים לשמיים ולא למלא את הפה במים. המפלגה הזאת היא גם שלכם/ן ואופן התנהלותה צריך לעניין אתכם/ן – ברמה הערכית ובטח שברמה הפוליטית. פעלו נגד הצירופים ובעד ערכים של שקיפות, מנהל תקין וניקיון כפיים – גם בתוך המפלגה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  החוג לדמוקרטיה במפלגת העבודה? אני לא יודע אם לצחוק או לבכות.

 2. דליה :

  למה טוכולסקי?

 3. ק. טוכולסקי :

  כי זאת מפלגת העבודה וכך היא נוהגת מימים ימימה. בעבר זה היה מקובל גם במרצ, יוסי שריד נהג להוסיף מאות חברי מרכז מטעמו, הנהוג הפסול כבר לא קיים.
  מפלגת העבודה הפכה לקדימה, מפלגה משותקת מרוב ממלכתיות ואם האגף השמאלי שלה לא יתאפס על עצמו ויתקומם מהר היא תפסיד גם את הבחירות הבאות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.