חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התמודדות מערכת החינוך עם גל הטירור – מפגשים בין תלמידים יהודים וערבים

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 3.11.15 2:29

ועדת החינוך דנה אתמול בנושא ההתמודדות הפדגוגית של מערכת החינוך עם גל הטרור הנוכחי. יו"ר ועדת החינוך קרא למשרד החינוך לקדם תכניות מפגשים בין תלמידים יהודים וערבים. קרן אברהם הפיצה לחברי הועדה נייר עמדה מיוחד בנושא

אתמול התקיים דיון של ועדת החינוך של הכנסת בנושא התמודדות מערכת החינוך עם גל הטרור הנוכחי. עמותת יוזמות קרן אברהם הציגה בדיון נייר עמדה המפרט ארבעה נדבכים לחיזוק החינוך לחיים משותפים: קידום לימודי שפה ותרבות ערבית במערכת חינוך העברית;  מפגשי תלמידים יהודי וערבים; חיזוק לימודי העברית בבתי ספר ערבים ושילוב מורים בין מגזרי.לקריאת המסמך המלא לחץ כאן.

הזאר מסרי חוסיין, מנהלת תחום חינוך לחיים משותפים ביוזמות קרן אברהם אמרה: "כמי שפועלים במאות בתי ספר לאורך שנים, אנו בקרן אברהם חווים הדרדרות קשה בתחושות של תלמידים יהודים כלפי ערבים ולהפך. ניסיוננו מלמד כי מפגשים תכופים בין תלמידים יהודים וערבים ממתנים דעות וסטראוטיפים ומאפשרים לילדים לראות את האחר כאדם. באופן כזה אנו מצליחים לאזן במידת מה את ההסתה ואת דה-ההומניזציה השוטפת את שני המגזרים בימים אלה."

קרן אברהם פועלת למעלה משני עשורים לקידום לחיים משותפים. מערך זה כולל תכנית ללימוד התרבות והשפה הערבית המדוברת הפועלת בכ-200 בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ, מפגשים בין תלמידי בתי ספר יהודים וערבים וכן תכנית ניסיונית מקבילה להעשרה בשפה העברית הדבורה בבתי ספר ערביים.

בדיון קרא יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) למשרד החינוך להביא לידיעתם של מנהלי בתי הספר והמורים את תכניות העמותות השונות בנושא החינוך לחיים משותפים וכן לקיים מפגשים בין תלמידים יהודים וערבים.  בנוסף אמר ח"כ מרגי כי ועדת החינוך נדרשת לאתגרים חינוכיים גדולים וכיום האתגר הגדול מכולם הוא אתגר החיים המשותפים בחברה הישראלית.

 

עמותת סיכוי שלחה גם היא נייר עמדה לוועדת החינוך. עמותת סיכוי היא ארגון יהודי-ערבי משותף, הפועל לקידום שוויון זכויות מלא בין אזרחיה הערבים והיהודים ומקדם שותפות יהודית-ערבית במגוון רחב של נושאים וסוגיות ברחבי ישראל. העמותה עוסקת בין היתר בקידום חינוך לחיים משותפים. (לעיון בנייר העמדה לחץ כאן סיכוי)

הודעות מטעם קרן אברהם ועמותת סיכוי

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. שלמה :

    מפגשים בין תלמידים יהודים וערבים רצויים, אך יש לתכננם היטב.

    לדעתי יש להימנע מלקיים אותם עכשיו, כי הם עלולים להיות מזיקים. רצוי להמתין לרגיעה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.