postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » רווחי הבנקים גדלים, מספר הסניפים מצטמצם

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רווחי הבנקים גדלים, מספר הסניפים מצטמצם

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 2.11.15 1:55

סגן שר הפנים ירון מזוז פנה במכתבים לשר האוצר משה כחלון, למפקחת על הבנקים חדוה בר ולמנכ"לית בנק לאומי בעניין סגירת סניפי בנקים וצמצום מערך הטלרים בבנקים. זאת בעקבות פניות ציבור רבות שהגיעו אליו

בנק ישראל פרסם את סקירת מערכת הבנקאות לשנת 2014 אשר מגלה כי מספר סניפי הבנקים בישראל נכון לסוף שנת 2014 עומד על 1,270, לעומת 1,300 בשנה קודם לכן. המגמה של צמצום הסניפים ממשיכה גם בשנת 2015. על פי הנתונים, מספר הסניפים ל-100 אלף תושבים עומד על 19 סניפים, נתון נמוך משמעותית מממוצע הסניפים במדינות  הOECD –   אשר עומד על 31 סניפים ל-100 אלף תושבים. פער של 12 סניפים ל-100 אלף תושבים.

סגן שר הפנים, ח"כ ירון מזוז מתנגד לצמצום מספר סניפי הבנקים בישראל, ואף פנה לשר האוצר, ח"כ משה כחלון, והמפקחת על הבנקים, גב' חדווה בר, בנושא "בשבוע הקרוב עתיד בנק לאומי לסגור סניף מרכזי בעיר קריית ביאליק, הסניף בשדרות ירושלים 18 מהווה סניף חשוב המשמש בעיקר אוכלוסייה מבוגרת וניצולי שואה רבים. סגירת הסניף עתידה לגרום סבל רב לאוכלוסייה זו, ולמעשה ליטול ממנה כל אפשרות לגשת לבנק. סגירת הסניף בקריית ביאליק מהווה סנונית ראשונה במהלך גדול של סגירת סניפים שמתכננים הבנקים"

סגן השר אף פנה למנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח וכתב "בנק לאומי הרוויח בשנת 2014 מעל ל-1.5 מיליארד ₪, ובשנת 2015 צפוי להכפיל את הסכום, כאשר עד מחצית השנה הנוכחית הגיע כבר לרווח של מעל ל- 1.7 מיליארד ₪. לא יתכן שהבנק אשר מוחזק בחלקו ע"י המדינה, יבטל בדורסנות שירותים לאוכלוסייה מבוגרת בעוד הוא גורף מיליארדים על גב הציבור"

בנוסף לצמצום מספר הסניפים במדינה, הבנקים התחילו לצמצם את מערך הטלרים בבנקים. צמצום המערך מביא לביטול נרחב של משרות סטודנטים ומאלץ אוכלוסייה מבוגרת להנפיק כרטיסי אשראי ולהשתמש במכונות כספומטים ובאינטרנט.

נושא ביטול מערך הטלרים בבנקים נמצא על שולחנה של המפקחת על הבנקים, חדווה בר. סגן השר פנה למפקחת במכתב "לאור פניות רבות שקיבלתי בנושא ברצוני להביע התנגדות חריפה למהלך ביטול הטלרים בסניפים, מדובר בפגיעה אנושה באוכלוסיות המבוגרות אשר מתקשות לתפעל כספומטים ופגיעה ממשית בביטחון האישי שלהם בעת משיכת כספים ברחוב"

הודעה מטעם סגן שר הפנים ירון מזוז מאת דוברו ים בלום

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

 1. דויד סנדובסקי. :

  הבנקים מצמצמים גם את השירותים בדלפקים.

  מגמת חיסול הדלפקים למתן שירותי קופה לקהל הלקוחות הולכת ומתפשטת.
  עדות אישית :סניף בנק הפועלים בבית הכרם ירושליים = סגר את שירותי דלפק הקופה לפני מספר חודשים.
  מי שצריך שירותים כאמור פונה לסניף קריית היובל.התורים שם מתארכים עקב צמצום הדלפקאים בקופות באופן דרסטי למרות ריבוי גדול של פונים.

 2. החגב עמד יציב :

  חוסר הבושה

  חוסר הבושה של המחזיקים בהלך הרוח הסוציאליסטי לא מפסיק להדהים אותי.

  בין השורות עולה כי כותב המאמר רוצה התערבות ממשלתית אשר תכפה על הנהלת הבנק יחס של כמות סניפים ל 100K תושבים או יחס של טלרים ל XK תושבים.

  חלק גדול משירותי הבנקאות ניתן לעשות באינטרנט היום ואין סיבה להגיע לסניף ועל כן הבנק יכול לצמצם את מצבת העובדים.
  המדינה צריכה להכריע מהו יחס הטלרים\אוכלוסייה? ובטח תמנה פקיד על מנת שינהל את אכיפת יחס טלר-אוכלוסייה מה שיעלה את עלויות התפעול לבנק אשר יגולגלו לפתחינו.

  אם כבר יכול המפקח על הבנקים להוריד את חסמי הכניסה ולאפשר להקים בנקים נוספים בישראל דבר שיוריד את עלויות הבנקאות משמעותית
  ויאפשר ליזמים המזהים צורך בערים ספציפיות להחזיק שירותים ייעודיים ורלוונטיים לאותה עיר או מגזר באוכלוסייה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.