חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם תבוטל הריבית לחייבי ההוצאה לפועל?

נושאים חדשות, משפט ופלילים ב 29.10.15 0:55

הצעת חוק ההוצאה לפועל המבטלת את ריבית הפיגורים לחייבי ההוצאה לפועל עברה ביום רביעי 28 באוקטובר בקריאה טרומית. על חייבי ההוצאה לפועל המשלמים מוטל תשלום ריבית המקשה עליהם. ביטול הריבית לפי הצעת החוק תקל על החייבים

הצעת חוק ההוצאה לפועל (תיקון – ביטול ריבית הפיגורים לחייב משלם), התשע"ה–2015 עברה בקריאה טרומית. יוזמי הצעת החוק הם ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), ח"כ יואב בן צור (ש"ס) וח"כ נורית קורן (הליכוד). תכלית ההצעה היא לגרום להליכי ההוצאה לפועל להיות הוגנים יותר.

הצעת החוק קובעת כי חייב שנקבע לו צו תשלומים, והוא עומד בצו התשלומים שנקבע לו- תיפסק צבירת הריבית העונשית על יתרת החוב (שיכולה להגיע ל20% ריבית) ותישאר רק ההצמדה.

העלו את הרעיון להצעת החוק ארגון "שכר מצווה" לסיוע וייצוג משפטיים למעוטי יכולת של לשכת עורכי-הדין ויועצה של ח"כ סבטלובה, עו"ד ארתור שני.

ח"כ קסניה סבטלובה: "מסרתי את הובלת החוק לח"כ בן צור וח"כ נורית קורן על מנת שתעבור יותר בקלות. ניתן לעשות דברים גדולים כשמוותרים על הקרדיט. ועוד הוסיפה:"אני מחכה ליום שלא יהיה משנה מי מוביל את החוק והבחינה תהיה עניינית: טוב או לא טוב?! ומבלי שיקולי קואליציה ואופוזיציה, בגינם הציבור מפסיד. החוק הזה מאזן כראוי בין האמרה כי חובות יש לשלם, לבין ההגינות המחייבת בגין גבייתם. חייב המשלם את צו התשלומים שנקבע לו, לאחר שהחוק יעבור, תהיה רק הצמדה למדד של יתרת החוב ללא כל ריבית עונשים, שהרי אין להעניש אדם שכן משלם את חובו".

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור: "אישור הצעת החוק בועדת השרים לחקיקה הינו ללא ספק נדבך חשוב במאבק בעוני של סיעת ש"ס. במצב הקיים, בו חייבי ההוצאה לפועל, העומדים מדי חודש בצו התשלומים, שנקבע על ידי הרשם, ממשיכים לשלם את חובם בריבית של שוק אפור- ובחסות החוק- הוא דבר בלתי נסבל. גובה הריביות שעולה על צו התשלומים החודשי הוא דבר שלא יעלה על הדעת. אני שמח על קונצנזוס רחב של חברים מכל הסיעות בכנסת שהצטרפו ליוזמת חקיקה זו ומבקש להודות ליו"ר התנועה, השר אריה מכלוף דרעי, על מעורבותו האישית בקידום הליך החקיקה. אכן הסיוע לשקופים זו איננה סיסמה אלא דרך חיים אשר מלווה אותנו יום יום בעבודת הכנסת".

סגנית יו"ר הכנסת מטעם הליכוד, ח"כ נורית קורן: "החוק לביטול ריבית הפיגורים לחייב המשלם את צו התשלומים שנקבע לו, הוא חוק חשוב מאין כמוהו , ונועד לסייע לחייבי ההוצאה לפועל לצאת ממעגל החייבים. כעו"ד שטיפלה בחייבים, אני יודעת עד כמה חשוב להוריד את הריבית המוגזמת, שרק גורמת לחוב לגדול למימדים מפלצתיים בזמן כה קצר. זה חוק חברתי המקל על ציבור גדול של חייבים אשר נקלעים לקשיים ואין אנו צריכים להקשות עליהם, אלא להיפך, לעזור להם להחזיר את החיים למסלול תקין. הטבות וסיוע לחייבים להוצאה לפועל הם נושאים בתחומים חוצי מפלגות ולכן אני שמחה שיוזמיה של הצעת החוק הינם מכל סיעות הבית".

רן מלמד, סמנכ"ל "ידיד": "אישור הצעת החוק תביא לכך שעשרות אלפי חייבים המעוניינים להחזיר את חובותיהם, אך אינם מסוגלים לעשות כן עקב ריבית הפיגורים הרצחנית המושתת עליהם, יוכלו לראות אור בקצה המנהרה".

ארתור שני, עו"ד יועץ חקיקה ודובר לח"כ קסניה סבטלובה: "כאשר נודע לי שההצעה עברה השבוע בועדת השרים ממש שמחתי. במהלך השנים התנדבתי ועודני מתנדב בכל הקשור לאוכלוסיות מוחלשות.  בהתנדבותי ב"שכר מצווה", כסטודנט, מתמחה ועורך דין של תחנת זכויות בדרום תל אביב בה גדלתי, פגשתי לא מעט עוולות כאלו ואחרות שפוגעות באנשים שלא לצורך. זו אחת מהן, שזועקת לשמיים, ואם תיפתר מאות אלפי אנשים יוכלו לשפר את חייהם. מקווה מאוד שזה יצליח וירבו יוזמות החקיקה שיטיבו עם הציבור, יקלו על התנהלותו מול הרשויות ואשר בבסיסן הנחות יסוד הוגנות והגיוניות".

הודעה מטעם עו"ד ארתור שני, דובר ח"כ קסניה סבטלובה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. הצעת חוק ההוצאה לפועל (תיקון – ביטול ריבית הפיגורים לחייב משלם), התשע"ה–2015 | המשמר החברתי :

    […] "האם תבוטל הריבית לחייבי ההוצאה לפועל?", עבודה שחורה, 29.10.2015 […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.