שודדי הגז ממשיכים

גם בימים האלה, הדבר היחיד שמעניין את שרי הממשלה הוא העברת משאבי האנרגיה של ישראל לידי תאגיד אמריקאי ושותפיו. ההסתה היא רק מסווה להפרטה

מאת קורט טוכולסקי

בתחילת השבוע התראיין שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ לתקשורת האמריקאית והישראלית ותקף את אבו מאזן בצורה חריפה. כחבר בממשלתה הכושלת וחסרת האחריות של ישראל אין בכך כל דבר חדש, אין ולו שר אחד בממשלת הפוזיונרים הזאת שמוכן לקבל עליו אחריות למצב, לביטחון אזרחי ישראל, לבעיות שהובילו למשבר, לכיבוש המתמשך למשל. לא מפתיע גם עוד פרט שהשתרבב לחדשות, השר שטייניץ תקף את אבו מאזן מארצות הברית, שם הוא עושה לרגל תפקידו כשר האנרגיה, במסגרת עוד ניסיון נוסף של ממשלת ישראל למסור את נכסי האנרגיה של המדינה לתאגיד אמריקאי ולשותפו הישראלי. האמת גם אלו לא חדשות, זה פשוט משהו שמי שמעצבים את התודעה בישראל מנסים לדחוק מהחדשות. ממשלת ביבי הרביעית, הגרועה שבממשלות ישראל, אינה חדלה ולו לרגע מניסיונותיה למסור לטייקון מקומי ותאגיד אמריקאי את נכסי האנרגיה של אזרחי ישראל.

כן אזרחי ישראל, אל תהיו מופתעים. שמירה בגני הילדים אין, ביטחון ברחובות אין, משא ומתן על מדינה פלסטינית אין וקשר בין מה שהממשלה אומרת באנגלית בחו"ל ובין המציאות גם אין. מה שיש כרגיל זה ניסיונות בלתי פוסקים להעביר את משאבי הגז שלנו, מידיים ציבוריות לידיים פרטיות. את זה הממשלה הזו לא הפסיקה לעשות. כן יש בין שריה מי שעושים קולות של התנגדות לאיזה פסיק, אבל בין חברי הקואליציה עוד אין מי שיטיל וטו על העברת הגז של אזרחי ישראל מבעלותם לידיים פרטיות תמורת פרוטות. מי שיעצור את העברת הביטחון האנרגטי של מדינת ישראל מהציבור לתאגיד זר, מי שיבלום את חיסול העתיד האנרגטי הירוק יותר של ישראל, מי שישמור על האינטרס של האזרחים. עם כל הכבוד לסירובו של השר דרעי לחתום על העברת סמכויות הממונה על ההגבלים העיסקים, זוהי השהייה זמנית של התהליך לא דחייה עקרונית. עם כל הכבוד לחיבוטי המצפון של גפני או רחל עזריה, ברגע האמת הם מצביעים לא רק נגד צו מצפונם אלא נגד האינטרס של אזרחי ישראל ולטובת טייקונים ותאגידים. לא בפעם הראשונה ולא בפעם האחרונה מוכיחה ממשלת הימין הכושלת הזו על שריה וחברי הקואליציה שלה את מי הם משרתים גם כשברחובות זורם הדם. גם בזמן שהם עוסקים בהסתה, מאחורי הקלעים הם ממשיכים בהפרטה.

רק דבר אחד מעניין את ראש ממשלתנו, לא איראן, לא החמאס, לא מצב מערכת הבריאות ובטח לא אנחנו. רק על דבר אחד הוא עמל בעקביות מאז שובו לשלטון, הבטחת משאבי הגז של ישראל וההון שיופק מהם ליצחק תשובה הטייקון ולתאגיד נובל אנרג'י. לשם כך הוא פועל במרץ, לא בחיבוק הידיים המאפיין אותו, לא בכיבוי שריפות אלא בנחישות. בעצירת כל ניסיון לשנות את חוק הנפט האנכרוניסטי, במאבקו נגד שינוי גובה התמלוגים ולאחר שהמאבק הצליח, בסירוס עיקור וצמצום מסקנות וועדת ששינסקי ומאז בפיצוי ושיפוי של טייקונים ותאגידים שודדים על כל מה שנלקח מהם בוועדת ששינסקי. בזמן שהרחובות בוערים והממשלה אינה מסוגלת לתת מענה, לא לשבת למשא ומתן עם הרשות הפלסטינית ולא להבטיח ביטחון, היא עסוקה במרץ בהמשך מכירת החיסול של משאבי הטבע של מדינת ישראל. לשם כך הם נבחרו וזה מה שהם עושים. הם לא מתביישים לעסוק בהסתה בכדי לנסות ולהסתיר את השירות שלהם להון, ככה הם עובדים.

ההיסטוריה תשפוט את ביבי ואת חבר שריו העלובים, את סילבן שלום יובל שטייניץ ועוזי לנדאו, שלושה שרי אנרגיה כושלים ומשרתי הון, את יובל שטייניץ, משה כחלון ויאיר לפיד שלושה שרי אוצר כושלים ומשרתי הון, את חבריהם לממשלות האחרונות ולקואליציות שמסרו טיפין טיפין את עתידו של הציבור בישראל לידיים חמדניות של מעטים. אבל כדאי שאנחנו נתגייס למנוע את השוד, כי יהיה הרבה יותר קשה לשקם את ישראל אם ביבי יצליח בביצוע השוד שלו. ביבי נכשל בכל מפעלותיו כראש ממשלת ישראל, עלינו להבטיח שגם בניסיונו הנוכחי לפעול נגד האינטרס של אזרחי ישראל הוא יכשל ולהציל את משאבי הטבע שלנו מידי הטייקונים והתאגידים החמדניים שמשרת ההון הבזוי הזה משרת.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

11 Responses to “שודדי ×”×’×– ממשיכים”

 1. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  נכון,ביבי משרת הון בזוי,כמו ידידו הטוב בוז'י,שעומד לעשןת תרגיל "צירופים",לדחות את הפריימריז ב"עבודה" ולהצטרף בצהלה לקואליציית הזדון של ביבי.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ב-5.5.2004, לרגל פרישתו מתפקיד הממונה על התקציבים במשרד האוצר, התראיין אורי יוגב לעיתון הארץ: "הצלחנו לנצל את תקופת המיתון כדי לשנות את כללי המשחק ולקדם את המהפכה הדרמטית מכולן – שבירת העבודה המאורגנת בישראל" (הכוונה היא לתקופת המיתון באינתיפאדה השנייה, ולשבירת הוועדים החלשים. הגיבור על החלשים יוגב הוא כיום יושב-ראש החברות הממשלתיות).

  ב-17.9.2007 התראיין בנימין נתניהו לעיתון דה-מרקר: "השלב השני, לדברי נתניהו, היה רפורמה בקרנות הפנסיה. לדבריו, קרנות הפנסיה היו במצב איום, אבל רובן לא היו על סף קריסה מידית, 'ויכלו להמשיך להתקיים עוד עשרות שנים באותה מתכונת'. הסכנה לא הייתה קריסה,
  אבל ההזדמנות
  הייתה ליצור שוק אג"ח בישראל שפותח פתח לשוק הון אמיתי. 'המבנה שהיה קיים שאב את כל האשראי במשק ומנע אשראי ממשקי הבית ועסקים קטנים'" (גם זה קרה בעיצומה של האינתיפאדה השנייה).

  "הצלחנו לנצל", אמר יוגב. "ההזדמנות הייתה", אמר נתניהו. הראשון התרברב על חשבון החלשים, אבל השני הגדיל לעשות והודה ששיקר. לא הצלת הפנסיות ה"קורסות", באמת או לכאורה, עמדה לנגד עיניו, אלא הזדמנות ליצירת שוק הון לטובת – שימו לב! – משקי הבית הקטנים, אלה שמסתכלים היום בעיניים כלות על הפנסיות הנשחקות ככל שהם עובדים יותר.

  דוקטורינת ההלם
  http://www.text.org.il/index.php?book=09040614

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  "……האירועים הללו הם דוגמאות לדוקטרינת ההלם: השימוש באובדן העשתונות של הציבור בעקבות מכות הלם קולקטיביות עצומות ממדים – מלחמות, התקפות טרור או אסונות טבע – על מנת להשיג שליטה באמצעות כפיית טיפול בהלם כלכלי. אם שתי מכות ההלם הראשונות אינן נוחלות הצלחה בחיסול ההתנגדות, נעשה לעתים שימוש במכת הלם שלישית: שימוש בהלם חשמלי בחדרי החקירות ובמרתפי העינויים.
  בהסתמך על מחקר היסטורי פורץ דרך ועל ארבע שנים של דיווח מהשטח באזורי אסון, דוקטרינת ההלם מוכיח בבירור ×›×™ הקפיטליזם של האסון – הדרך שבה ארגנו התאגידים מחדש במהירות הבזק כלכלות שטרם התאוששו מההלם – לא נולד ב-11 בספטמבר 2001. הספר מאתר את מקורותיה של השיטה 50 שנה קודם לכן, בבית-הספר לכלכלה של אוניברסיטת שיקגו תחת שרביטו של מילטון פרידמן, ממנה יצאו רבים מההוגים הניאו-שמרנים והניאו-ליברלים הזוכים להשפעה רבה כל כך בוושינגטון עד עצם היום ×”×–×”….."

  http://www.text.org.il/index.php?book=09040614

 4. ק. טוכולסקי הגיב:

  כשכתבתי את המאמר הזה לא ידעתי שראש ממשלת ישראל מוכן להכחיש שואה העיקר שהוא יוכל למכור את הגז. המציאות עולה על כל דמיון.
  הקפיטליזם של האסון התמידי בישראל.

 5. לקסי הגיב:

  במסגרת ה"הלמים" הם משחילים בשקט גם את קידום הקמת מכרה הפוספטים של כיל בערד.

 6. א. קוריאל הגיב:

  מזכיר את מאמרי הנושן "יוצאים מההלם" http://www.blacklabor.org/?p=37706
  ממשלות הימין "הבינו" את הרמז ודאגו שההלם יחזור, וביתר שאת.
  אסור לנו להיכנע למהלך הציני והמסוכן. מדובר כאן בחיים עצמם. כוחות השמאל המעטים והמרוטים צריכים להתאחד ולצאת בהמונים לרחובות נגד השוד המאורגן, שנערך בחסות טרור הסכינים הפלסטיני.

 7. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  השוד המאורגן הוא כל תכליתו של הפשע המאורגן הפוליטי הניאו-ליבראלי שהחל בהסתה נפרועה של הליכוד ב-1977 ונמשך בשיתוף הפעולה ההדוק של פושעי ההפרטה של המערך והליכוד שהחל בתוכנית ה"ייצוב הכלכלי" של 1985 שאינה אלא כיסוי פוליטי לפשע כלכלי הנמשך עד עצם היום הזה.
  כך צריך להבין את מה שקורה ב-40 השנים האחרונות.

 8. החגב עמד יציב הגיב:

  טוכולסקי, יש לי העצה ברוח הרעיונית שלך:
  "החברה הממשלתית להפקת גז" תדאג להפיק את הגז מהאדמה ולספקו לחברת החשמל, בפיקוחו המסור של "הפקיד המרכזי לתכנון אספקת הגז"

  מהר מאוד נקרא בכותרות על "שביתות איטלקיות", סיכוכי עבודה, משכורות מנופחות לעובדי החברה… העסקת קרובי משפחה מוכשרים…מחסור חמור בגז וכל המתלווה לסוציאליזם הישראלי

 9. האוצר מודה: מרכיב שכר העובדים בהוצאות חב' החשמל ×–× ×™×— - והפרטה תביא דווקא להתייקרות הגיב:

  הפקיד המרכזי הזה סיפק לנו שנים חשמל בזול בלי יותר מדי תקלות ובשירות טוב.

  בתנאים הנ"ל גם לא היו חובות אדירים לחברת חשמל.

  ומן הראוי חגב חביב שתלמד את החומר

  האוצר מודה: מרכיב שכר העובדים בהוצאות חב' החשמל ×–× ×™×— – והפרטה תביא דווקא להתייקרות
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000820681

  אמריקה מתפוררת
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3364245,00.html

  ועוד כאן
  סערת השלג דצמבר 2013
  http://www.blacklabor.org/?p=53586#comment-504227

 10. החגב עמד יציב הגיב:

  יזמים חרוצים אשר הסכימו לסכן את מרצם והונם פותו ע"י מדינת ישראל לחפש גז בתמורה ל 12% תמלוגים.

  ניתן לדמיין את פקידי המשרד הממשלתי לועגים למשוגעים וההוזים הללו רגע לפני שהכניסו את התיונים לכוסות התה שלהם…

  ואז מצאו ×’×– ופתאום זהו "×”×’×– שלנו" ופתאום "שודדים אותנו וגוזלים אותנו" ופתאום ×–×” "בנזיד עדשים"…
  מהר מאוד כונסה ועדה בראשות מר שישינסקי וקבעה שיש לגבות 60% תמלוגים מהיזמים…
  אכן שוד הגז נמשך- איפה הוא הצדק החברתי?

 11. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  החגב החרוץ מחפש צדק חברתי לטייקון תשובה,ולא לעם ישראל שהגז שייך לו.
  הוא כמובן לא שמע על התמלוגים שמשלמים במדינה "מפגרת" כמו נורבגיה.

  הוא רוצה שנשלם תמלוגים כמו בניגריה שכל עושרה נשדד על ידי מספר טייקונים ותאגידים בינלאומיים.

  אין ספק ,החגב שלנו בחור טוב ושוחר צדק….

Leave a Reply