חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ילדים מרותקים לביתם – טרם פורסמו נהלים לשירותי הוראה ותמיכה

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 20.10.15 1:03

הורים  לילדים חולים המרותקים לביתם קובלים בפני משרד החינוך על העדר שקיפות ואי-פרסום מידע בנוגע לזכויות הילדים החולים ונהלי העבודה של חברת "קידמה-מדע" המספקת את שירותי ההוראה  

הנדון: המשך פגיעה בילדים החולים

שלום רב

זה לא המכתב הראשון וכנראה גם לא האחרון שאנו שולחים אלייך בעקבות המצב  הגרוע שבו נמצא הפרויקט, שבו נותנים שירותי חינוך לילדים חולים בביתם. מאז תחילת השנה אנו מחכים לפרסום הנהלים והפצתם לכל ההורים, לבתי הספר ולמתי"אות. אי השקיפות גורמת לחלק מהכאוס…

לצערנו גילינו במספר מתי"אות, שהם לא מבינים כלל מה תפקידם בתמיכה בילד חולה. במתי"א במרכז הארץ נאמר לנו: "תפקידנו מסתכם בנתינת שעות חולים. מי שסיפר לך שיש תמיכה נוספת שהוא ייתן בעצמו. סתם אמרו לך…"

לגבי בתי הספר, הועברו אלינו דיווחים, שבמקומות רבים בכל אזורי הארץ, במגזר החרדי, במגזר הערבי אין ידע לגבי זכויות הילדים החולים. הגיעה אלינו פניה מהמגזר החרדי לגבי ילד שנמצא בביתו, עם מחלה קשה, ללא סיוע. הסברנו לאימא מה מגיע לבנה. היא נדהמה לגלות, שזמן רב בית הספר לא דאג לסיוע ויש לילד זכויות.

איפה האגף לחינוך מיוחד? איפה המפקחות? איפה מנהלי המתיאות? איפה פרסום המידע והעברתו למי שצריך?

לגבי "קדימה מדע" העברנו תלונה חמורה לגבי מנהלת הפרויקט, שחר בר חן. היא אמרה לאימא לשני ילדים חולים במהלך שיחה ביניהם: "אני לא צריכה לדאוג לבייביסיטר לילדים שלך". שני ילדיה של האימא בחינוך המיוחד.שניהם זכאים לסייעת ולשעות פרא רפואיות. רק ילד אחד מקבל סייעת הביתה. טיפולים אף אחד לא מקבל. "קדימה מדע" מאיימים להוריד לילד אחד את הסיוע. לדבריהם הוא מגיע ללימודים מעל 50 אחוז.

מבדיקת הנושא עולה: "קדימה מדע" מבקשים נתוני מחשב לגבי שהות כל הילדים בבית הספר. הם לא מבינים שישנם ילדים רבים, שמגיעים והולכים הביתה באמצע היום. גם זאת היעדרות. בחשבון פשוט ילדים יורדים מהרשימה כי אף אחד לא בודק את מצבם האמיתי!!!

האם ככה מנהלים פרויקט? האם פגיעה בילדים החולים, פגיעה בהורים היא מנת חלקנו לעד? האם לא מספיק מה שעובר עלינו ביום יום?

איפה הפיקוח שלכם? איפה פרסום הנהלים? איפה העברת מידע להורים, כולל למי לפנות במקרה של בעיה?

אנחנו לא עובדים אצלכם! אתם אמורים לתת לנו שירות ובכנות, אתם לא עושים את עבודתכם כראוי!

הכעס על המצב הוא גדול מאוד הכעס על ספק השירות ואכזבה מהתפקוד הלקוי הוא גדול מאוד ובעיקר: האדישות שלכם, שלך……

ולסיום, אנו מבקשים גם את מעורבותה של המדריכה הארצית, גברת אורנה מידן בפניות של הורים. היא יכולה לקבל פניות במייל. אנו חיים את השטח, הורים פונים אלינו והיא כתובת מקצועית. רוית עשתה זאת במקצועיות ואנו מבקשים אפשרות למייל שלה להתייעצות. חייבת להיות שותפה מקצועית לתהליך."קדימה מדע" נטולת מקצועיות, ונאמר לנו שהם לא אמורים לעשות דבר מלבד לספק את המורים. אז איפה שאר אנשי המקצוע???

 

 

הורי הילדים החולים

 

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , ,

5 תגובות

 1. אמא לילדה חולה :

  במשרד החינוך יושבים אנשי חינוך שכל מבוקשם הוא לנהל עסק כלכלי. צרכי הילדים לא עומדים לנגד עיניהם. אני מתביישת להגיד לבת שלי שלא דואגים לה ושהיא באחריות שלנו. אני מתביישת ששר החינוך הוא נפתלי בנט. חינוך לא מעניין אותו רק בטחון חשוב לו…
  אז בשביל מה הוא הסכים להיות שר החינוך???

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  קדימה מדע טוענים שהפרויקט נפל עליהם כרעם יום בהיר. עד היום אין להם מושג מה הם עושים. משרד החינוך הסירו אחריות מטיפול בילדים הכי חולים במדינה.
  אני קוראת לחברי הכנסת לקום לעזור למאבק להצליח.
  תעזרו לנו לתקן את מה שהאגף לחינוך מיוחד הצליח להרוס בשנה האחרונה.

 3. לרחלי אברמזון :

  את קיבלת לידייך אגף לחינוך מיוחד כושל!!!
  מי שסובלים הם הילדים החולים.
  מדוע ילדים מהחינוך הרגיל שהם חולים לא מטופלים ע״י החינוך הרגיל. האגף לחינוך מיוחד הזניח שנים רבות את הילדים החולים, היחידים שטיפלו הם עמותת תללים.
  כרגע הם לא בתמונה והבלגן זוועתי.

  עיזרו לנו לקדם בילדים החולים

 4. הנוהלים כתובים במיכרז. צריך רק ליישמו :

  השאלה היא האם המכרז מחייב את הזכיין?

  מכרז היקפים משתנים מס' 24/6.2014: הפעלת שירותי חינוך לילדים חולים בביתם לכל המעוניין להתעדכן. פרטיו ידועים למנהלי החינוך המיוחד, לזכיין, לחברי הכנסת שקראו אותו ומומלץ לכל הורה להתעדכן בפרטיו. במכרז מוגדרת שיטת העבודה, סל הסיוע, מחויבות הזכיין בהפעלת המורים הסיעות והמטפלים הפארא רפואיים לסוגיהם, הפעלת בית ספר וירטואלי, חובת שמירת סודיות, חובת הגשת דוחות מפורטים, חובת חתימת בתי הספר על הדוחות לפני התשלום, השאלת מחשבים רכישת ציוד לפי צורך ועוד ועוד….מפורטת מחויבות משרד החינוך באמצעות החינוך המיוחד לוודא שאכן השרות ניתן בהתאם למחויבות הזכיין ועל פי המכרז. הגיע הזמן, כמעט שנה לאחר שהזכיין כבר מחויב לתת את כל השירותים האלו שאכן התלמידים יקבלו את השרות לו הם ראויים. בזכות ולא בחסד. על פי חוק ועל פי מכרז.

 5. תודה לכותב התגובה האחרונה :

  אכן נגמרו התירוצים
  הגיע הזמן שמשרד החינוך יתעוררו ויבינו:
  קדימה מדע נכשלו בתפקידם
  יהירותם מובילה אותם להרס וחורבן
  אין הם מסוגלים לתת שירות כזה
  הם לא מקצועיים
  לגבי מנהלת הפרויקט לא נרחיב את הדיבור
  אז משרד החינוך עיצרו את הפרויקט וקחו אחריות!!!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.