postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » המציאות שלנו היא מה שהימין שואף אליו

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המציאות שלנו היא מה שהימין שואף אליו

נושאים דעות, מדיני-בטחוני, פוליטי ב 12.10.15 0:30

המציאות שלנו היא מה שהימין שואף אליו. הדרך חסרת המוצא שמרוקנת את בתי המלון בארץ מתיירים ואת רחובות ירושלים מתושבים היא המציאות שהימין יוצר ומשמר

מאת: קורט טוכולסקי

ביום חמישי בערב הופיעו ראש הממשלה ואתו צמרת הביטחון של ישראל באחת ממסיבות העיתונאים היותר מגוחכות שנראו על במותנו, כמו קבוצה של פוטשיסטים שהשתלטו על תחנת שידור ממלכתית באיזו רפובליקת בננות, כך גם האוחזים בהגה הביטחון של מדינתנו עמדו ודקלמו סיסמאות שבינן ובין המציאות אין קשר. תחושת הביטחון של אזרחי ישראל אבדה ולא פעילותם של קברניטי המדינה תחזיר להם את התחושה. הם יצרו את המציאות הקיימת והבעיה העיקרית היא שהם מנסים להסביר לנו שההתעוררות בתודעה שלנו לנוכח המציאות מיותרת, שמדובר במשבר רגעי חולף ושהכול יהיה בסדר. אז זהו שלא. המציאות שאנחנו חווים בימים האחרונים כשהצבר האירועים כבר לא מאפשר התעלמות של התקשורת כמו פצמרים בעוטף עזה או בצפון הגולן, היא התוצר של שלטון הימין לא תקלה והיא המציאות שאליו שאף להגיע ביבי מרגע עלייתו לשלטון ב-2009.

כן, המציאות שלנו היא מה שהימין שואף אליו. הוא יודע שאם ישראל לא רוצה להפוך לצפון קוראה אי אפשר יותר מזה והוא לא מוכן לפחות מזה. הדרך חסרת המוצא שמרוקנת את בתי המלון בארץ מתיירים ואת רחובות ירושלים מתושבים היא המציאות שהימין יוצר ומשמר. זה מה שהם רוצים, העיקר שזוג צעיר במגזר הדתי לאומי יוכל לקנות בזול וילה בשומרון ולעשות המון ילדים. בסופו של דבר אחרי כל הדיבורים היפים הנושא הוא מעמדי וניתן לפרוט אותו בקלות לכסף ומשאבים. מי שגר בשומרון קונה בזול יותר בית גדול יותר והמדינה מפנקת אותו בשירותים שכבר לא קיימים בקו הירוק. התחזוקה של הקולוניות היא על חשבון כולנו נרצה או לא נרצה ושלטון הימין ממשיך. בסופו של דבר בשביל להמשיך ולחלק את נכסי הלאום לקומץ בעלי הון צריך איזושהי הצדקה, רצוי כזו שקשורה בפחד תמידי ובאפשרות למכות של הלם ציבורי כדי שהציבור לא יוכל לחשוב. מציאות של דמים כמו זו שיש לנו כאן, אין טובה ממנה לכך.

הימין חושב שכולם מטומטמים שאפשר להגיד באנגלית בחו"ל "מחויבים לפתרון שתי המדינות" ולהבטיח שלא תהיה בנייה בהתנחלויות ובינתיים בארץ לא לקדם שום משא ומתן ולהמשיך בשקט לבנות. הימין חושב שכולם מאמינים שאין פרטנר ולא שמים לב שבלי התיאום הביטחוני עם ממשלת רמאללה היה פה הרבה יותר גרוע. הימין חושב שאנחנו מטומטמים ומתנהג אתנו כמו עם מפגרים, רוב הזמן בצדק, עובדה פעם אחר פעם אנחנו בוחרים אותו לשלטון. אבל באמת הגיע הזמן שנבין שהטיפשות שלנו והגזענות שלנו והאדישות שלנו זה מחירן. לא יהיה יותר טוב תחת הימין, כי המציאות, היום יום של השנים האחרונות, הכיבוש המדכא וגלי הטרור, המלחמות בקיץ ואבדן הבנים, זאת המטרה של הימין, לא ממשיכים מפה לשום מקום כל עוד הימין בשלטון.

הם ימכרו את הגז, הם יפריטו את השירות הציבורי, הם יספרו לנו שכל שירות ממשלתי הוא כושל וכל דרישה לשירותים ציבוריים היא פופוליזם וכל הזמן הם יפחידו אותנו בטרור ומלחמה, במחבלים וסכינים. הם צריכים את המציאות הביטחונית הזו, הם אפילו צריכים את הגלישות. קיץ אחד שולחים את הבנים למות בשדות עזה, קיץ לאחריו מאפשרים לסכינים לקצור קציר דמים ברחובות הערים ואז אפשר להתראיין חמורי סבר ומלאי מליצות ריקות באולפני חדשות עמוסים גברים שמצדם מהנהנים לפוליטיקאים בהסכמה ואף אחד לא שם לב שהם כולם משרתים את אותם בעלי הון מי בפוליטיקה ומי בתקשורת. שהם כולם מנציחים בתודעה הציבורית שזה בסדר וזה אוטוטו ישתנה והכל תחת שליטה ושזה מצב זמני והכל ישתפר. רק שזה לא, המלחמה היא נצחית והיא מאפשרת למנהלי המלחמה להמשיך ולשלוט, להמשיך ולדכא אותנו.

המציאות הקשה שלנו, היא האידיאל של הימין, ה"הכי טוב שיש להם" והם רוצים שזה יישאר ככה. מוצא יש רק אחד, להחליף את שלטון הימין, אחרת שום דבר לא ישתפר, שום דבר לא ישתנה, שום דבר לא יהיה טוב יותר. חייבים להפיל את הממשלה הכושלת הזו ולהעלות ממשלת שמאל לשלטון, תחת שלטון הימין המציאות הזו תמשך.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

 1. נטע :

  תבינו - כהנא היה מתון יותר ממוטי יוגב ואיילת שקד.

  הרגל שקניתי מימים רחוקים כשעוד עסקתי בכך באופן מקצועי.
  להקשיב לפכים הקטנים בשיחות בין אנשים מן הישוב ולנסות לזהות את זרימת השיח מלמעלה למטה.

  אין אפשרות למצוא דמיון בין השיח לפני 30 שנה לזה של היום.

  ומדובר כאמור, לא באנשי שמאל או אינטלקטואלים ממגדל השן של האקדמיה, אלא בציבור הרחב – בקופת חולים, בתור בסופר, בתחנת האוטובוס.

  גם לפני 30 שנה שלט השיח הימני. אבל זה היה שיח ימני שונה לגמרי.
  גם לפני 30 שנה זכתה "שלום עכשיו" להרבה "תשבוחות" – אבל זה היה בסגנון שונה לגמרי.

  השיח של המפד"ל באותה תקופה (לפחות הגלוי) איננו מזכיר ולו ברמז את השיח של הבית היהודי היום.

  תבינו – כהנא של אז היה מתון יותר ממה שאנחנו שומעים היום בשגרה בשיח הקונצנסואלי בתקשורת.
  יצא לי לשוחח איתו פעם והוא קפץ לסייג דברים שלטענתו ציטטתי ממנו באופן שגוי.

  חז"ל מתהפכים היום בקברם.

  המאמץ שכרוך בשינוי השיח והתודעה הוא כל כך גדול שקשה לראות מנין אפשר לגייס אותו.

  השיח הזה משרת היטב את מכירת החיסול של מדינת ישראל לכל נובוריש.

  האירוניה היא – התהליך הזה
  יקים את הגולם על יוצרו – כולל ההתנחלויות.

  מי שמשקיע היום בישראל – או שהוא עיוור או שהוא מבצע קומבינה על חשבון ההתמוטטות המתקרבת.

  האינתיפאדה הנוכחית או איך שרוצים לקרוא לה – תרוקן את הקופה (זאת שבימי חמישי מתרוקנת ובראשון בבוקר נמצאת מלאה…וחוזר חלילה) תרושש את כולנו ותחשוף אותנו לכל שגיון של מתעשר מצוי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.