חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כך מפוררים שירותים חברתיים – הטיפול בנפגעי עבודה עובר מהביטוח הלאומי לקופות החולים

נושאים עלו ברשת, רווחה ושירותים חברתיים ב 12.10.15 0:25

לאחר העברת בריאות הנפש לקופות החולים, הוסכם בוועדת הכספים על העברת הטיפול בנפגעי עבודה ומימונם מהביטוח הלאומי לקופות החולים. זאת רק לאחר שהאוצר יקצה תקציב לקופות לצורך זה. כך מפוררים את השירותים החברתיים בישראל

מאת: נסים עוג'ר

הניאו-ליברליזם נהנה משלטון ללא מצרים ומפורר את השירותים החברתיים. השר החברתי "מהמפלגה החברתית" בורח מהבטחות ומפירוק מונופולים-דואופולים וממשיך את המגמה של שרי האוצר שקדמו לו לגבות תשלומים באמצעות תשלומי השתתפות עצמית לא רק מחולים המבקשים לקבל טיפול רפואי, אלא גם מפגועים בנפש, וכיום גם מנפגעי עבודה

ממשכים להדיר את השכבות החלשות מטיפולים רפואים

כתבתי כאן לאחרונה, כי הרפואה הציבורית קורסת, למעלה שני מיליון מתושבי מדינת ישראל אינם יכולים לקבל טיפולים רפואיים. האוצר ממשיך במגמה או אם תרצו בשיטת חיוב השכבות המוחלשות בתשלומים שאין להם מהיכן לשלם. בכך מצליח שר אוצר החברתי, משה כחלון, להמשיך להדיר למעלה מ-2 מיליון איש מטיפולים רפואיים.

העברת אחריות מהמ.ל.ל לקופות החולים

האם טכניקת העברת האחריות לתשלומי נפגעים בעבודה לקופות החולים מהמוסד לביטוח לאומי היא עוד דרך לגבייה מהאזרחים תשלומים למימון הוצאות ממשלתיות, וסוג של הפרטה של בריאות הציבור?.

קופות החולים יתחילו בקרוב לגבות 24 שקלים דמי טיפול אצל רופא, הנפגעים בעבודה יחויבו ב-31 שקלים עבור טופס 17 להפניה לרופא מומחה או מרפאת חוץ. רק עם ההכרה בנכות מהביטוח הלאומי הכסף יוחזר לנפגעי העבודה, כנגד קבלות שהוצגו על ידם, קרי תוך 45-60 ימים מהצגת הקבלות.

האחריות על הטיפול בנפגעי עבודה תועבר על-פי הצעת הרפורמה של שר האוצר, משה כחלון, מהביטוח הלאומי לקופות החולים. נראה שהאוצר מבקש גם כאן לחסוך תשלום של 100 מיליון שקלים עד 500 מיליון שקלים לשנה. שר האוצר יכול לטעון כפי שטען (21.9.2015) בוועדת הכספים כי "אני בתקציב לשנת 2015/16 לא מעלה מיסים", אך נראה כי באופן עקיף ומגמתי דואג משרד האוצר לגבות כספים מהציבור באמצעות תשלומי השתתפות עצמית, כך האוצר מצליח להקטין את ההוצאות הממשלתיות על שירותים חברתיים, במקום לממנם כאמור מקופת המדינה.

הנימוק הוא שיש צורך להילחם בתופעת מתחזי נפגעי העבודה, שלדעת משרד האוצר גורמים נזק לצמצום הפריון העבודה, ואובדן הכנסות למדינה. נזק זה מתווסף לתשלום ימי מחלה לאותם עובדים המתחזים. גביית השתתפות עצמית תצליח לעצור ולצמצם את תופעת ההתחזות של חולים.

להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.