מתווה ×”×’×– – כולנו חוזים בכישלונה של פוליטיקת הייצוגיות

ק. טוכולסקי סוקר את המהלך הפוליטי של אישור מתווה הגז ואת השלכותיו

ההחלטה של סיעת כולנו לתמוך במתווה הגז, היא לא הפתעה, היא הייתה ברורה מראש. למי שעיניו בראשו היא הייתה ברורה ביום שכחלון יצא מהקתדרה שיצחק תשובה ממן לו בנתניה והלך לפוליטיקה, למי שהאופטימיות מסנוורת אותו זה היה צריך להיות ברור היום בבוקר כשאלי אללןף נבח על קרן נויבך סיסמאות בניסיון להסוות שהוא כבר מכר את נשמתו לשטן. בכל מקרה כולנו סיימה את הליך חשיפתה כמפלגת משרתי בעלי הון, ואיזו רשימה ייצוגיות ומייצגת של משרתי הון יש לנו בכולנו, מסתבר שלא צריך להיות גבר לבן בשביל לייצג נאמנה את ההון. אפשר להיות אישה דתייה מירושלים שמוכרת את עתידם של אזרחי המדינה בצורה קהילתית, אפשר להיות עולה חדשה ותיקה מעיר פיתוח שוקעת בפריפריה הדרומית או אישה ממוצא מזרחי מעיר פיתוח שוקעת בפריפרית הצפון, אפשר להיות גבר שנולד במרוקו ועסק כל חייו בהפרטת הרווחה לעמותות ואפילו קיבל על זה פרס ישראל, אפשר להיות גבר ממוצא תוניסאי שגדל במעברה. ככה זה בפוליטיקה של הייצוגיות, בסופו של יום, כל הייצוגים היפים לא משנים שום דבר חוץ מלהרגשה הטובה של פוסט מודרניסטים ו/או אידיוטים. 10 מנדטים נתן הבוחר למפלגת הלוויין של הליכוד, מפלגה שהוקמה כתוצאה מהפחד של הליכוד מאבדן קולות זועמים על מדיניותו החברתית, שמו בראשה נער פוסטר שהביא עמו עוד כמה פוסטרים והופ, ממש פסטורליה. עוד כמה שנים כשכל חברי הכנסת של הבדיחה התורנית יהיו חברי כנסת לשעבר שיישבו בהנהלות ודירקטוריונים של תאגידים ובכנסת תהיה מפלגת ייצוגיות חדשה מישהו יזכור מי היה רועי פולקמן או רחל עזריה, כשמאגרי הגז שלנו השדודים יהיו ריקים והכסף שלנו רחוק בכיסיהם של תשובה ומנהלי נובל אנרג'י מישהו יזכור מי היו אלי אללוף ויפעת שאשא ביטון? אף אחד, אנחנו רק נדע שמשהו מאוד רע קרה, משהו מהותי, קשה וכואב. אבל לא נדע מי היו המשת"פים הבזויים של ההון שאפשרו את המהלך הזה ואנחנו לא נזכור שאפשרנו את המהלך הזה בהצבעה להם.

ביבי ושטייניץ, שלום ואקוניס, רגב וכץ יהיו בפרונט, משרתי ההון הכבדים והשבעים, אלו שגונבים את קולות החלשים בלי למצמץ, מסיתים אותם ואז פוגעים בהם. אבל הם לא היו יכולים לעשות את זה לבד, הם לא היו יכולים לעשות את זה בלי כחלון ודרעי, בלי ליברמן וליצמן, בלי כל הפוליטיקאים שמייצגים בפוליטיקה הישראלית ופועלים נגד בוחריהם שלהם. אפשר לומר שליצמן ודרעי עושים את זה בפחות בוטות, אבל זה לא ישנה אתה עובדה ששוב ש"ס ויהדות התורה פעלו נגד הציבורים שלהם בפרט ונגד החברה הישראלית בכלל. על כולנו וישראל ביתנו אין בכלל מה להכביר, מפלגות של גנבת דעת. מפלגות של נערי פוסטר. מפלגות שמוכיחות פעם אחר פעם את מחירה של הייצוגיות. כחלון לא עשה מעולם כלום למען החלשים וליברמן לא עשה כלום מעולם למען העולים החלשים. הם רימו את בוחריהם ושיקרו להם, הם ניצלו את הלגיטימיות של הייצוגיות כדי לגרוף קולות בחסות דיון ציבורי שנווט בידי בעלי הון. אין לנו למה לצפות משטייניץ וסילבן שלום, אין להם כבר אפילו נשמה למכור. באותה מידה אין לנו למה לצפות מכחלון וליברמן וגם לא מדרעי. בסופו של יום אחרי עיכובים פה ושיהויים שם, אחרי רבעי ספינים ואשליות של משברים כולם יישרו קו ואפשרו לשוד הגז להתקיים.

פוליטיקת הייצוגיות עלתה לנו בגז ובכך בדמים, השוד של הנכס האחרון שלא חולק פה עדיין ולא נשדד פה עדיין מתבצע ואין איך למנוע את זה, לא באמצעות מי שרואים את עצמם שותפים טבעיים של ביבי והליכוד, מפלגה של הרס ושוד. לא משנה מי המשת"פ הוא לא חייב להיות גבר לבן בניגוד למה שחושבים בחוגי הפוסט מודרניזם הסהרורי, היא יכולה להיות בהחלט אישה עולה מהפריפריה דור שני או שלישי בארץ. הוא לא חייב להיות גבר חילוני הוא יכול להיות אישה דתייה ואין כמו כולנו להדגים לנו את זה. שלטונם של האחוסלים בארץ תם לפני שנים, ואחיזתם במוקדי הכוח נמוגה. עכשיו במוקדי הכוח ישובים משרתות ומשרתי הון, נשים וגברים דתיות וחילונים עולות וותיקים, ילדי מעברות וילדי העשירון העליון יחדיו ומשרתים טייקונים שגם הם נולדו חלקם נשים וחלקן גברים, חלקם אשכנזים וחלקם ספרדים, חלקם דתיים וחלקם חילונים וכולם רוצים את כבשת הרש.

הפסדנו את הגז ולעובדה שאנשים פה מספיק מטומטמים וגזעניים להצביע לאנשים לא בגלל מה שהם עושים ומאמינים בו אלא בגלל צבע עורם ומוצאם יש משקל כבד בהפסד שאת מחירו נשלם אנחנו בגלל מלכודות בחירות כמו כולנו. הלוך הלכנו העצים ושוב משחנו עלינו את הרע מכל להיות למלך ולכך יש מחיר.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

2 Responses to “מתווה ×”×’×– – כולנו חוזים בכישלונה של פוליטיקת הייצוגיות”

  1. דליה הגיב:

    טוכולסקי, האם אכן הפסדנו במאבק הגז? מדוע אתה אומר זאת?

  2. ק. טוכולסקי הגיב:

    כי זאת מורשת ביבי וזה הדבר היחיד שבאמת מעניין אותו.
    גרוע מכך מה שמעניין את רוב האופוזיציה כמו עוד צינור או תחרות זה גם לא ממש אלטרנטיבה.
    אבל היתרון של ההפסד הוא שאם יהיה מהפך אפשר יהיה לחקור את השחיתות ולבטל את הכניעה.

Leave a Reply