חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרשות הביומטרית לוקה בקיום הוראות החוק ובחיפוי על כך

נושאים זכויות אדם ב 8.09.15 0:00

בפעם הראשונה, הרשות הביומטרית משחררת את הדו"ח השנתי והוא רחוק מלשכנע. התנועה לזכויות דיגיטליות מפרטת:

בתנועה לזכויות דיגיטליות מברכים את הרשות הביומטרית על שהואילה בפעם הראשונה לפרסם את הדיווח השנתי לראשונה מאז שחוקק החוק ב-2009

בתגובה להגשת הדיווח התקופתי של הרשות הביומטרית לפי סעיף 33 לחוק, מסרו בתנועה לזכויות דיגיטליות כי: ״יפה מצד הרשות הביומטרית שהואילה בטובה להגיש כעת בפעם הראשונה את הדיווח השנתי המדובר, לאחר שלא קיימה את חובת הדיווח השנתי מקבלת החוק ב- 2009, ואף לגבי דו״ח זה, איחרה בתשעה חודשים בהגשתו.

הדו״ח מחפה בגמלוניות על הליקויים בקיום הוראות החוק. כך למשל הוא מדווח על רישום המאגר במשרד המשפטים אך משמיט את העובדה שרישום זה נערך באיחור של שנתיים וחצי, מדווח על הדרכות לעובדים, גם הן לאחר יותר משנתיים ועל הטמעת מערכות רגישות, גם הן באיחור ניכר.

הדיווח הזה ממשיך להראות את מגמת הזלזול בהוראות החוק, שהפכה נר לרגליה של הרשות הביומטרית. אנו קוראים לשר הפנים, מר סילבן שלום, לעצור את המגמה המסוכנת הזו ולבטל את המאגר ואת הרשות המופקדת עליו״.

עו"ד יהונתן קלינגר, היועץ המשפטי של התנועה, הוסיף כי "ברור כעת מדוע עד היום לא דיווחה הרשות לניהול המאגר הביומטרי את הדיווח התקופתי של הממונה על הפרטיות. האם היא הייתה מדווחת כי חסר במאגר תוכנת ביקורת שתמנע שימוש לרעה? האם הייתה מדווחת כי טרם נרשם המאגר במשרד המשפטים? האם היא הייתה מדווחת כי טרם נערכו ההדרכות לעובדים על הגנת הפרטיות? האם היא הייתה מדווחת כי אין ממונה על אבטחה בניגוד לדרישות החוק? ברור שלא. אנחנו קוראים לשר הפנים לעצור את הבדיחה הזו ולהנפיק לאזרחי מדינת ישראל תעודות זהות חכמות כבר היום, בלי מאגר ביומטרי מרכזי."

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.