מתוה הגז, עוולות שאינן במוקד הזרקורים

אם יאושר מתווה הגז במתכונתו הנוכחית, הזיהום במפרץ חיפה צפוי לגדול עקב אחסון הקונדנסט בהשוואה למצב הקיים היום, פי 114- 398 בתחשיב מינימלי (וזה לפני הזיהום הנוסף שייווצר בזמן הזיקוק).
ובתחשיב מקסימלי פי 1,194 – 4,364
מאת: חנה קופרמן

שלום לכולם,
**תודה לכל מי ששלח מיילים לשר הכלכלה אריה דרעי ושאר השרים הרלוונטיים לפני ההצבעה על מתווה הגז.**
ההיענות הייתה מדהימה ואין ספק שעזרה לדרעי לעשות את הדבר הנכון – להימנע מחתימה על סעיף 52 שמאפשר לו לקבל סמכות לאשר את המתווה סופית בממשלה.
כאן בקישור, רבים שלחו לדרעי ושאר השרים הרלוונטיים דו"ח שכתבה עו"ד רונית-לירן שקד, מומחית לאנליזה סביבתית בו מופיעים הנתונים של הגדלת הזיהום עקב כניסת הקונדנסט- הנפט שנוצר בזמן הפקת הגז הטבעי מ"לוויתן" "כריש" ו"תנין".
לפי הדוח, אם יאושר מתווה הגז במתכונתו הנוכחית, הזיהום במפרץ חיפה צפוי לגדול עקב אחסון הקונדנסט בהשוואה למצב הקיים היום, פי 114- 398 בתחשיב מינימלי (וזה לפני הזיהום הנוסף שייווצר בזמן הזיקוק).
ובתחשיב מקסימלי פי 1,194 – 4,364 !!!
מדובר בהגדלת זיהום שמשמעותה פסק דין מוות לאוכלוסיה!
בינתיים הרווחנו בזכותכם זמן יקר עד להצבעה על מתווה הגז בכנסת.
זקוקים לעזרתכם להפיץ את המידע כי עדיין התקשורת לא כותבת אף מילה על הנושא.
מי שרוצה להתעמק, מוזמן לראות את סרטון השימוע הציבורי בו חושפים הקיבוצים שער העמקים, כפר המכבי, אושה והפורום הישראלי לשמירה על החופים את העובדה שכל התכניות להגדלת התעשייה המזהמת במפרץ חיפה מיועדות לשמש כתמריץ כלכלי לחברות הגז הקטנות לאחסן, לזקק ולייצא את את התוצרים הפטרוכימיים מהיבשה:https://www.youtube.com/watch?v=qdgYkRlTei8

Tags: , , ,

Leave a Reply