postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » תקציב 2015 – 2016, אותה גברת באותה אדרת

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תקציב 2015 – 2016, אותה גברת באותה אדרת

נושאים איכות השלטון, דעות, כלכלה ותקציב ב 18.08.15 1:10

תקציב 2015 – 2016 ממשיך את מגמת ריסוק החברה ומוסיף את הרס הייצור החקלאי לרשימת הרס הייצור בישראל. ב"כלכלית" זה נקרא יבא אבטלה
מאת: ק. טוכולסקי

(צ)חוק התקציב
בסופו של דבר זה היה צפוי, זה תמיד צפוי וזה תמיד קורה. אחרי הכותרות השקריות והבומבסטיות על תקציב החינוך הכי גדול, תקציב חברתי, ממשלה של צמצום פערים ועוד, אנחנו נשארים עם אותו הדרעק הנאו ליברלי של השנים האחרונות. תקציב שמשרת טייקונים, מעקר את השירות הממשלתי, מפריט והורס קבוצה אחר קבוצה במדינת ישראל. אין בתקציב הזה שום בשורות, הפרוטות העלובות שזורקים להכי מסכנים נבלעות בשחיקה הכבדה שהקצבאות עוברות ובצורך לשלם יותר בעצמם על שירותים שנעלמים.
כחלון בניגוד לקודמיו, מבין את החשיבות של פירורים שיקשטו את התקציב, הוא גם מבין שרוב אזרחי ישראל שקנו את הלוקש על כחלון הלוחם בענקיות הסלולר (בקצרה גנב את התהילה על עבודתו של אריאל אטיאס בשילוב עם ירידה כלל עולמית במחירי הסלולר כתוצאה מהתקדמות טכנולוגית) יקנו את הקישוטים הנוכחיים על עוגת התקציב כשיפור. כן אפשר יהיה לייבא מוצרי חלב בזול, משק החלב והתעשייה שבנויה עליו בארץ יגוועו אבל זה לא מעניין אף אחד. אותו כנ"ל בשאר ענפי החקלאות והתעשייה שמתבססת עליהם. המחנק של התעשייה המנותקת מגז ימשך בזמן שביבי ושטייניץ מעבירים לבוסים שלהם את נכסי הלאום שבים והקופה תישאר ריקה. זה יביא עוד כמה שנים לקיצוצים נוספים והכל יישאר כרגיל. כמה עבדי קבלן יקלטו בעבודה, הרוב המוחלט לא. התקציב לא משנה שום דבר מהותי, פשוט כלום. שני השינויים הקטנים העיקריים, כמה פירורים בתחומי רווחה שלא ברור איך יממנו אותם ותוספת תקציבים ייחודיים לדברים שמעניינים את החרדים בצד התוספות לציבור הדתי לאומי והמתנחלים.
כל מי שחבר בממשלה הזו שיקר לבוחרים, הליכוד והבית היהודי המשיכו בשקרים מימי הממשלות הקודמות בהן היו חברים. ש"ס ויהדות התורה שיקרו קצת שקרים חדשים. יהדות התורה אמנם באמת מתאמצת להשיג לכלל הבוחרים הטבות אוניברסאליות שמתאימות לבוחריה שלה, כך מקדם סגן שר האוצר הנמרץ מיהדות התורה ליצמן טיפולי שיניים חינם וביטוח סיעודי ממלכתי. אבל בלי מקורות מימון זה לא יקרה. לכן כאשר מתעלמת יהדות התורה משוד הגז למרות שלחבריה כמו משה גפני ברור מה קורה שם כי זה הבייבי של ביבי, היא שותפה לפשע שיוביל לקיצוצי תקציב אמתיים ולאבדן ההישגים שלה היום. דרעי פשוט הונה את בוחריו, את גרעין בוחרי ש"ס הוותיקים ואת אלו שהיו מספיק תמימים או מטומטמים כדי לקנות את נאום השקופים שלו. בתקציב אין שום דבר מהבטחותיו אלא אם מתייחסים לקיצוץ שבוטל בתקציב משרד הדתות כמשהו שמעניין את השקופים. כחלון, אין גבול לציניות של האיש שעומד בראשות כולנו, ואין הרבה הבדל בינו לבין שטייניץ או לפיד, לא היו לי ציפיות מהמשיח התורני שהמרכז ימין שולח לדוג את הקולות שצריכים לעבור לשמאל אז גם אין אכזבה. משרת טייקונים שמחלק קצת פירורים, לא יותר מזה.
בקיצור כרגיל, ממשלת ימין חרדים תהיה אולי קצת יותר רחומה בשוליים לבוחר מממשלת ימין עם ימין מרכז חילוני, אבל בכך הסיפור נגמר. המדיניות אותה מדיניות שמקודמת כאם כבר שנים. נאו ליברליזם דורסני, ריסוק איטי ונחוש של השרות הציבורי באמצעות קיצוצים חוזרים ונשנים, זריקת פרוטות ששוות כותרות וכמה תקציבים לקבוצות בעלי עניין. שום שינוי, שום תכנון לעתיד, שום השקעה בתשתיות חברתיות ובעתיד המדינה, רק מתן כיסוי להמשך השוד וריקון ישראל תוך ריסוק הרקמה שמאחדת בין שבטיה. עוד תקציב לשנה אבודה זה מה שיהיה לנו עד שנעלה שמאל לשלטון ובשמאל אני לא מתכוון לממשלה עם הרצוג ולבני בראש כשבאוצר מרגלית או לפיד. אני מתכוון לממשלת שמאל, משהו שאם לא יתחיל להתהוות פה בקרוב, נמשיך לפגוע בעתיד שלנו ושל ילדינו, בדיוק כמו מה שהתקציב של השנה עושה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ניתוח הסיבות לירידה בצריכה? אין מספיק תחרות אין מספיק יבוא - אנחנו מכירים מראש את תוצאות "הניתוח".

  שר האוצר כינס את צמרת משרדו לדיון מיוחד בנתוני הצמיחה הנמוכים
  כחלון הורה לראשי האגפים להגיש לו ניתוח של הסיבות לירידה בצריכה הפרטית והמלצות להגדלת היצוא וליצירת מנועי צמיחה ■ 
נתונים שפורסמו בתחילת השבוע הראו כי המשק צמח ב–0.3% בלבד ברבעון השני של 2015 וכי ההוצאה הפרטית לנפש ירדה ב–0.9%
  מוטי בסוק
  18.08.2015 07:07

  http://www.themarker.com/news/1.2709944

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.