מתווה הגז – הממשלה פועלת נגד העם

דיוני הממשלה עם מונופול הגז הם לא משא ומתן. ממשלת ישראל הנוכחית אינה מייצגת את האינטרסים של אזרחי ישראל, תושביה וצאצאיהם. ממשלת ישראל הנוכחית מייצגת את האינטרסים של מונופול הגז, של התאגידים והטייקונים שמושכים בחוטים של ביבי וחבר מרעיו
מאת: ק. טוכולסקי

ממשלה נגד העם
אחד הדברים שאני לא מבין הוא כיצד אפילו המתנגדים למתווה הגז שמבינים את גודל השוד ואת גודל האסון מכנים את הדיונים בין ממשלת ישראל לנציגי מונופול הגז משא ומתן ומדווחים על כך ששני הצדדים יושבים או שבים לשולחן המשא ומתן. אין משא ומתן ואין שני צדדים, לפחות לא היכן שההחלטות מתקבלות. ממשלת ישראל הנוכחית אינה מייצגת את האינטרסים של אזרחי ישראל, תושביה וצאצאיהם. ממשלת ישראל הנוכחית מייצגת את האינטרסים של מונופול הגז, של התאגידים והטייקונים שמושכים בחוטים של ביבי וחבר מרעיו. אנשים כמו ביבי או שטייניץ, סילבן שלום או בנט, כחלון או אקוניס, דרעי או מירי רגב, הם כולם משרתיהם הנרצעים והרקובים של טייקונים ותאגידים בשלל תחומים ובשנים האחרונות הם מתמקדים בקבלת הוראות בכל הקשור למגזר האנרגיה.
ממשלת ישראל הנוכחית משרתת אינטרסים זרים בצורה בוטה ומובהקת, זה למעשה יתרון, קצת קשה להסתיר אפילו מאחורי מסכי ההסתה נגד השמאל ומבקשי המקלט והקהילה הגאה והמיעוט הערבי, את השוד שמתרחש כאן. המידע על השולחן לפחות למאזיניה של קרן נויבך ולקוראי דה-מרקר (תודה לאל שאין איגודים בתחום הגז אחרת אני בטוח שרולניק היה מאשים אותם בשוד), ממשלת ישראל משרתת את ההון באופן בוטה וגלוי, תוך התעלמות מכל אינטרס של אזרחי ישראל וצאצאיהם בעתיד. הממשלה דורסת את האינטרסים של כל אזרחי ישראל ששמם אינו יצחק תשובה, תעשיינים פרטיים וחברות ממשלתיות, של משק האנרגיה ואיכות הסביבה. בלי למצמץ בלי להניד עפעף ובלי בושה. ביבי באמת מנסה כבר 6 שנים להשלים את השוד אבל כנראה שמה שנתנו שר האוצר שטייניץ ושר התשתיות והאנרגיה לנדאו לא היה מספיק, גם לא מה שנתנו שר האוצר לפיד ושר התשתיות והאנרגיה שלום, היה צריך להגיע לממשלה עם שר אוצר שמומן ישירות בידי תשובה ושר אנרגיה עלוב נפש במיוחד כמו הנוכחי, כדי להשלים את המזימה.
ממשלת ישראל הנוכחית פועלת נגד האינטרסים של תושבי מדינת ישראל, זה לא עניין לפרשנות, זה לא עניין של אידיאולוגיה, זאת פשוט המציאות. לאזרחי ישראל יש בעלות על משאבי גז לא מבוטלים. משאבי הגז האלו יכולים לשמש לעצמאות אנרגטית של ישראל, למעבר מאנרגיה מזהמת יותר לאנרגיה מזהמת פחות בזמן המעבר לשימוש באנרגיות מתחדשות, משאבי הגז יכולים לשמש להזלה של החשמל לצרכן הפרטי ולצרכן המוסדי, משאבי הגז האלו יכולים לשמש לעזרה למדינות שכנות ושיפור היחסים עמן, משאבי הגז יכולים לשמש להגדלת הכנסות המדינה גם במחיר נמוך של 3 דולרים ליחידת אנרגיה באופן שיאפשר הקטנה משמעותית של החוב הלאומי והרחבת ההשקעה בתשתיות. במקום זה ממשלת ישראל הנוכחית משרתת את האינטרסים של הטייקון המקומי תשובה ושותפיו בתאגיד האנרגיה האמריקאי נובל אנרגי בכדי להפקיע מחירים בשוק המקומי בזמן שהם מייצאים גז בזול לאירופה ומחסלים את משאבי הגז של ישראל באופן שלא יבטיח יתרון לגז ויאפשר את המשך השימוש בדלקים מזהמים ואת המשך התלות של מדינת ישראל בשוק האנרגיה העולמי. ממשלת ישראל הנוכחית פועלת בצורה יותר בוטה נגד האינטרס של אזרחיה ממה שעשו ממשלות מושחתות שפעלו בעבר בעולם השלישי נגד אזרחיהן כממשלות ניגריה וונצואלה. הממשלה הנוכחית פועלת נגד העם וכל רטוריקת הלאומנות מלאת השנאה והשקרים שלה לא תשנה את העובדה הזו.
הזמן ממשיך לאזול ואם לא נפעל מהר נגלה שהרכבת עברה והגז נשדד. מהאופוזיציה אני מצפה לא רק לקרב נחוש, אלא גם להכרזה ברורה שכאשר האופוזיציה תעלה לשלטון היא אינה מחויבת להסכמים של הממשלה הנוכחית ויותר מכך, היא תחקור את המניעים שעמדו מאחורי פעולות הממשלה הנוכחית ותעמיד לדין את שריה על פשעיהם נגד אזרחי ישראל בכל הקשור למכירת החיסול של משאבי הטבע, של הגז והפוספטים לתאגידים וטייקונים נגד האינטרס הציבורי. הכרזה שכזו עשויה להיות בעל משקל שיגרום לממשלה לסגת מחלקים מהמטווה הנוראי הנוכחי של שוד משאבי האנרגיה של אזרחי ישראל ושלילת העצמאות האנרגטית מאתנו ומצאצאינו.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

5 Responses to “מתווה ×”×’×– – הממשלה פועלת נגד העם”

 1. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  להלאים את הגז וכי"ל.יש להחזיר לעם את מה שנשדד על ידי ההפרטה.

  ההפרטה של הגז ואוצרות הנגב,(מתנות לתשובה ולאחים עןפר)ובכלל כל ההפרטות המטורפות של מפעלים ועסקים ממשלתיים עתירי מזומנים(כמו חברת הדלק הממשלתית "פז" בה עבדתי,ושניתנה במתנה לבינו צדיק),אינה אלא ביזת רכוש הציבור לידי אוליגרכיה.

  השוד הזה נמשך מאז 1985 .
  יש לבטל את כל ההפרטות ולהחזיר רכוש הציבור והמדינה לבעליהם החוקיים.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  "מהאופוזיציה אני מצפה לא רק לקרב נחוש, אלא גם להכרזה ברורה שכאשר האופוזיציה תעלה לשלטון היא אינה מחויבת להסכמים של הממשלה הנוכחית ויותר מכך, היא תחקור את המניעים שעמדו מאחורי פעולות הממשלה הנוכחית ותעמיד לדין את שריה".

  האופוזיציה, אם לא עשתה זאת עד עכשיו, מה פתאום שתעשה את זה היום?

  יש כאן עוד דוגמה מופלאה לעיוות התפיסה הבסיסית של משטר דמוקרטי – לא פעם בנימוקים "דמוקרטיים".

  כאשר מתרחשת פעולה שהיא במובהק קומבינה והטעיה ושבירת כללי המשחק הדמוקרטי – כל הסכמה לשחק לפי ה"כללים" השבורים האלה היא אנטי דמוקרטית בעליל.

  מקרה מתווה הגז הוא רק עוד אחד בשורה ארוכה של עיוותים של כללי המשחק הדמוקרטים שהאופוזיציה תורמת להם כבר שנים, בכך שהיא משחקת לידיים של שוברי הכלים והכללים – פעם אחר פעם אחר פעם. בכך היא מנציחה את סמרטוטיותה ומרחיקה את סיכוייה להיות אלטרנטיבה.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  יו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, מחה על החלטת הממשלה: "כל החלטה על מתווה הגז הקיים היא חתימה על הקרח. ממשלה בראשותי תחליט על מתווה גז הוגן והגון לאזרחי ישראל שיכלול פיקוח על המחירים ויבטא דאגה אמיתית לעתידה של מדינת ישראל".

 4. ק. טוכולסקי הגיב:

  אוקסימורון, לא תהיה ממשלה בראשות הרצוג. בטח לא ממשלת שמאל. אבל נחמד לשמוע אותו אומר את זה, רק שיחזור על זה על כל במה אפשרית ובעיקר בדיון על הנושא בכנסת.

 5. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  "מתווה גז"? אל-קאפונה ברמה של המשטר בלי להשמש כלל בתת-מקלעים
  זאת הרמה העליונה של הפשע המאורגן- בזיזה דררך הפוליטיקה,כאשר הנשדדים מוחאים ×›×£ לגנגסטרים…….

Leave a Reply