ישראל כץ, מדוע לא הכללת את הפריפריה בתכנית להאחדת התעריפים בתחבורה הציבורית?

ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל "תחבורה בדרך שלנו" מוחה על התעלמות משרדי האוצר והתחבורה מהפריפריה באישור תכנית האחדת התעריפים בתחבורה הציבורית. להלן המכתב ששלח לחברי-הכנסת

שלום רב,

לנוכח חתימת ההסכם בין משרדי האוצר והתחבורה, היום, ה-4/8/15 על תכנית האחדת התעריפים במטרופולינים, ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, "תחבורה בדרך שלנו" , מוחה על אישור חלקי של התוכנית, שאמורה הייתה לכלול גם את הפריפריה.

לאחר כ-8 שנים של תכנון ודיונים, 3 שנים של דחייה בשל ויכוח על מתכונת התוכנית בין משרדי האוצר והתחבורה, אנו שמחים על ההסכמה שנוצרה בין המשרדים ועל הכללת רמלה ולוד כחלק מגוש-דן במסגרת תכנית האחדת התעריפים לאחר מאבק ארוך וממושך של נציגתנו בלוד, הגב' טובה אבן-חן, אך בכך אין די.

לצערנו, בגלל תחשיבים כלכליים ולא ענייניים, נותרה הפריפריה בשלב זה מחוץ לתוכנית, שיישומה יתבצע רק בפברואר 2016, כפי שציינו בכירי האוצר והתחבורה ב-28/7 בישיבת ועדת המשנה לתחבורה ציבורית של ועדת הכלכלה, אלא אם כן יפתיעו אותנו שרי האוצר והתחבורה בבשורה אחרת.

מצב זה מותיר על כנו עיוותים משמעותיים בתעריפים, במיוחד בקווי אגד הבינעירוניים בין ערים מרכזיות בצפון, כפי שציינו בועדה לפניות הציבור בדיון על התחבורה הציבורית בצפון ב-6/7/15:

דוגמה – נסיעה בקו 500 מקרית שמונה לעכו – 39.5 ₪!

קו 56 מטבריה לכרמיאל – 25 ₪!

קו 541/542 מחצור הגלילית לעפולה – 31.5 ₪!

מדוע תושבי הפריפריה, שסובלים מנגישות בעייתית לתחבורה ציבורית, מתדירות לא גבוהה בלשון המעטה וכן מריבוי יישובים במצב סוציו-אקונומי נמוך עד בינוני, צריכים לשאת במחיר, בשעה שתקציבי עתק מועברים לפרוייקטים מסילתיים שחלקם מתקציב המדינה גבוה עשרות מונים מאישור תכנית האחדת התעריפים בפריפריה? האם בעיני משרד האוצר תושבי הגליל המזרחי, עמק הירדן, הגליל התחתון, עמק יזרעאל ועפולה הם אזרחים סוג ב'?

נמשיך במאבקנו להכללת הפריפריה במסגרת תכנית האחדת התעריפים.

בברכה,

איתי חיים, מנכ"ל                                                                                               אביעד מרדכי, מנהל סניף צפון

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

Leave a Reply