מכבי דנט – ההנהלה מתנהלת באופן לא חוקי – נציגי העובדים הכריזו על סכסוך עבודה

ההסתדרות הלאומית הכריזה סכסוך עבודה במרפאות השיניים של קופת חולים מכבי בשל התנהלות לא חוקית של ההנהלה. החל מ 10.8 צפויים 2200 עובדי מכבי דנט לשבות

[בוקסה=56299]האם צפויה שביתה כללית ברשת מרפאות השיניים של קופת חולים מכבי, מכבי דנט?.  בהודעה ששלחה אתמול ההסתדרות הלאומית להנהלת רשת מרפאות מכבי דנט, צפויים כל 2200 עובדי הרשת לשבות החל מה 10.8 ללא מגבלת זמן. הרקע לשביתה היא התנהלות פסולה הנוגדת את דיני יחסי העבודה.

עו"ד בטי מצר לוי, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית ציינה כי הנהלת מכבידנט מסרבת להשלים עם ההתארגנות. לאחר שנכשלה בבית הדין לעבודה מנסה כעת לצמצם את תחולת ההסכם הקיבוצי על כלל עובדי החברה וזאת לצד הערמת קשיים יום יומיים על ארגון העובדים וועד העובדים לקדם ולשמור על זכויותיהם. אנו מצפים מהנהלת מכבי דנט , להתעשת במהירות לחדול ממלחמות עקרות ולשוב בנפש חפצה ללא כל תנאי ואיום למשא ומתן הקיבוצי"

עיקר העניינים שבסכסוך נוגעים להתנהלות בלתי חוקית,  כך למשל מונעת הנהלת מכבי דנט מהעובדים לקיים אסיפות עובדים, עוקבת אחר הודעות אשר העובדים שולחים זה לזה, מסרבת לקדם מו"מ להסכם קיבוצי, מתעלמת מפניות נציגי העובדים בהסתדרות הלאומית, פועלת לפגיעה בוועד העובדים ובזכויות ותנאי העובדים בכלל.

לדברי גורמים בהסתדרות , בשבועות האחרונים, נעשו מספר נסיונות ליישב את הסוגיות שבנדון אולם הנהלת מכבי דנט מסרבת לשתף פעולה.

"התנהלותה של הנהלת מכבי דנט מהווה פגיעה ישירה באלפי העובדים ובתוך כך גם במבוטחי קופת החולים הנדרשים לטיפולי שיניים", אומרת יו"ר וועד העובדים. "אם לא ניענה לבקשותינו שכל כולן במטרה להיטיב עם עובדי הרשת ולהעניק טיפול מסור למטופלים, נשבית כליל את רשת המרפאות, הנדרשים לטיפולי שיניים", אומרת יו"ר וועד העובדים. "אם לא ניענה לבקשותינו שכל כולן במטרה להיטיב עם עובדי הרשת ולהעניק טיפול מסור  למטופלים, נשבית כליל את רשת המרפאות".

למסמך ההודעה על הסכסוך  מכבידנט סכסוך עבודה 26.7.2015 (1)

הודעה מטעם ההסתדרות הלאומית

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Leave a Reply