חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דמי הבראה- מי זכאי, לכמה כסף ואיך אפשר לקבל אותם? הכל במדריך "כל זכות"

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה ב 27.07.15 0:17

"כל זכות" אתר הזכויות החופשי של ישראל מציע מדריך מלא לזכויות העובדים ודמי ההבראה המגיעים לכם

"כל זכות" – מיזם ליצירת אנציקלופדיית הזכויות של ישראל

אתר חדש ברשת מבקש לרכז בכתובת אחת את הידע על זכויות המגיעות לתושבי ישראל ולסייע להם לממש את זכויותיהם. מנהלי האתר מציגים אותו, מסבירים על מטרותיו ומזמינים את הגולשים להצטרף

לקריאה נוספת

המדריך המלא זמין בכתובת http://www.kolzchut.org.il/he//דמי_הבראה

הקיץ הגיע ואתו זכאים לתשלום דמי הבראה כמעט כל השכירים במשק אז כמה מגיע לנו, ומי זכאי לקבל? ב"כל זכות", אתר הזכויות החופשי של ישראל ריכזו עבור השכירים והמעסיקים את כל מה שצריך לדעת על דמי ההבראה במדריך דמי ההבראה, הזמין באופן חופשי באתר.

כמה מקבלים?

דמי ההבראה מתקבלים על פי מכסה יומית המשתנה על פי הוותק של העובד, כאשר במגזר הפרטי עומדת עלות דמי ההבראה על 378 ₪ ליום, ובציבורי 425 ₪. מספר ימי ההבראה להם זכאים העובדים נקבעים על פי הסכמי השכר השונים, ובמגזר הפרטי נהוגים 5-7 ימי הבראה לעובדים עד 10 שנים במקום עבודה.

מי זכאי?

לדמי הבראה זכאי כל עובד שכיר שהשלים לפחות שנת עבודה אחת אצל המעסיק. חשוב לציין כי עובד שפוטר או התפטר והעסקתו הסתיימה בפועל לאחר תום שנת עבודה אחת ייחשב כמי שהשלים שנת עבודה מלאה, ויהיה זכאי לדמי הבראה, גם אם ההודעה המוקדמת לפיטורים או להתפטרות נמסרה לפני שהשלים העובד שנת עבודה מלאה.

איך מקבלים דמי הבראה?

מקומות עבודה יכולים לשלם את דמי ההבראה בשלוש דרכים – בתשלום אחת לשנה, בתשלומים חודשיים, או על-ידי מימון של נופש.

ברוב מקומות העבודה נהוג לבצע את תשלום דמי ההבראה בתשלום שנתי יחיד וכתוספת לאחת המשכורות. דמי ההבראה משולמים לרוב כתוספת לאחת המשכורות של חודשי הקיץ (יוני – ספטמבר), אך ניתן להוסיף את דמי ההבראה למשכורת של חודש אחר במהלך השנה, בהתאם לנוהג במקום העבודה הספציפי.

עובד שעד למועד תשלום דמי ההבראה טרם השלים שנה במקום העבודה, יקבל את דמי ההבראה במועד החלוקה הבא בשנה העוקבת. בדמי ההבראה שיקבל תחושב גם השנה הקודמת.

ואם לא קיבלתם דמי הבראה?

במידה ולא שולמו לעובד דמי הבראה והוא עדיין מועסק באותו מקום העבודה, יש באפשרותו להגיש תביעה עבור דמי הבראה שלא שולמו במשך שבע השנים האחרונות. במידה והעובד אינו מועסק יותר במקום העבודה, את התביעה ניתן להגיש רק על השנתיים האחרונות להעסקתו. כמוכן, החוק הורחב בכל הקשור לעובדי קבלן ועובדי ניקיון ושמירה הזכאים אף הם לדמי הבראה, גם במידה שהקבלן המעסיק התחלף. חשוב לציין כי עובדי שמירה וניקיון זכאים להטבות נוספות כגון יותר ימי הבראה ותשלום גבוה יותר על כל יום.

עו"ד שרון הורנשטיין, עורך התוכן הראשי של אתר "כל זכות": "דמי הבראה הם מענק המגיע לכל סוגי העובדים בכל תחומי התעסוקה והם מגיעים לכל עובד שהשלים שנת עבודה אחת, בין אם במגזר הפרטי או הציבורי. אופן תשלום דמי ההבראה יכול להיעשות כתוספת למשכורת או כנופש המוענק לעובדים, על חשבון המעסיק, אבל רק במידה והעובד הסכים לכך. חשוב לשים לב כי על מחיר הנופש להיות בשווי מענק דמי ההבראה המגיעים לעובד ולא פחות מכך".

כל-זכות (http://kolzchut.org.il) הוא מאגר המידע המקיף ביותר על זכויות תושבי ישראל והדרך למימושן. המידע מוגש בחינם, באופן חופשי וללא כל כוונת רווח. כל זכות הוא משרת למעלה מ- 2.7 מיליון גולשים ייחודיים בשנה, עם כ- 100 אלף כניסות בשבוע. המאגר כולל כיום כ- 5,800 ערכים והוא תוצר של שיתוף פעולה בין עשרות ארגונים ומומחי זכויות מובילים מהממשלה, ארגונים חברתיים ואקדמיה.

הודעה מאת ניר הירשמן

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.