חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ברביעי: הדיון בערר על הרחבת בז"ן

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 6.07.15 22:21

הדיון על הרחבת בז"ן מגיע למועצה הארצית לתכנון ובנייה. ביום רביעי 08/07/15, תתכנס ועדת הערר על הרחבת בתי-הזיקוק ותדון בתיעוש על חשבון חיי אדם. הפגנת תושבי חיפה ואירגון "מגמה ירוקה" תיערך במקום (רח' הפיסגה 8 בית וגן ירושלים ) החל משעה 09:00 במחאה לעצירת התוכניות המזהמות המתוכננות להרחבת בז"ן

מאת רויטל גולדשמיד (מגמה ירוקה)

 

ברביעי הקרוב, יגיע לכדי שיא המאבק הנואש של מגמה ירוקה ותושבי חיפה בהרחבת בז"ן כאשר אוטובוסים של אזרחים ופעילים יעלו לירושלים כדי להפגין במחאה חריפה מול ועדות הערר המתכנסות לדון בגורל הרחבת בז"ן.

הרחבת בז"ן היא חלק אחד מהתוכנית הכוללת להרחבת התעשיות המזהמות במפרץ חיפה, וכפועל יוצא – הרחבת הזיהום והגברת התחלואה בקרב האוכלוסייה. התוכנית הכוללת הרחבה של בז"ן, הקמת נמל דלקים ותוכנית קרקעות הצפון הוצגה לציבור על ידי הרשויות המקומיות והממשלתיות בשיטת הסלאמי: התוכנית נפרשה לחלקים נפרדים כדי שיהיה אפשר להעבירה מתחת לרדאר.

בשל היעדר שקיפות על נתוני פליטות החומרים המסוכנים מהמפעלים במפרץ, לא יכלו התושבים לקבל תמונה נכונה ואמיתית של הסכנה העומדת בפניהם.

בימים אלו מקיים המשרד להגנת הסביבה חקירה פלילית נגד בז"ן בגין עבירות זיהום אוויר נרחבות וחוסר ציות לדרישות המשרד להגנת הסביבה.

המשרד להגנת הסביבה לא פרסם לציבור את דבר קיום החקירה ואף לא עדכן את וועדות התכנון השונות למרות הרלוונטיות לתוכניות הפיתוח המזהמות הצפויות במפרץ חיפה (חפאג / 1200 / ב להרחבת בתי זיקוק).

לא יתכן כי מפעל עברייני ימשיך כרגיל בתוכניות הפיתוח התעשייתיות כאשר תלויות כנגדו מספר חקירות פליליות פעילות (מספר תיק פלילי: 42287-08-13 – זיהום הקישון, זיהום הקישון ונחל גדורה, מספר תיק פלילי: 1276-05-14 – כתב אישום 3:  נגד מנהלים זוטרים בבז"ן – רשלנות בניהול עבודה במתחם בז"ן).

אנחנו דורשים בתוקף לעצור את הרחבת בז"ן פי 3 ולדון בתכנית זו כחלק אינטגרלי מתכנית הרחבה כוללת של תעשיות מפרץ חיפה בכללם הקמת נמל דלקים ותוכנית קרקעות הצפון. הרחבה של התעשייות המזהמות יגבירו את התחלואה והסיכון לסרטן בקרב כמיליון תושבי מפרץ חיפה. יש להכריז על מפרץ חיפה כמוכה זיהום אוויר ומתוך כך, כנדרש בחוק, לשקם את המפרץ, להפחית את זיהום האוויר ולא להרחיבו!

הפגנה נגד הרחבת בז"ן בקרית חיים (צילום: מגמה ירוקה)

הפגנה נגד הרחבת בז"ן בקרית חיים (צילום: מגמה ירוקה)

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.