חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שוד הגז והממשלה הקטנה

נושאים דעות, כלכלת בית ב 5.07.15 1:00

העסקאות למסירת משאבי הטבע לתאגידים מעל ראשו של הציבור הן רק חלק מחזון "הממשלה הקטנה" של נתניהו, אדלסון וחבריהם

מאת ק. טוכולסקי

אם הציבור לא יאזין לקרן נויבך כל בוקר, מעטים ודלים סיכויו לדעת שהוא נשדד. ממשלת ישראל הנוכחית מבצעת פשע שיצרוב את החברה הישראלית (כמעט בלי לצרוב את תודעתה) לדורות. לוקחים משאב ששייך לציבור ובניגוד לכל שאר הדברים שגונבים פה מהציבור כבר שנים, לא היה מוכר לציבור ולא נבזז בידי אף אחד ומעבירים אותו בהליך מהיר, לא שקוף לא צודק ולא פופולארי לידיים של טייקונים ישראלים ואמריקאים. לא סתם מתעקשת ממשלת ישראל בראשותו של עבד הטייקונים ביבי לבצע את שוד הגז במהירות, הרי בסיבוב הקודם של התמלוגים הלחץ הציבורי האדיר אילץ את הממשלה שלא רצתה לגבות יותר מדי מהתאגידים העשירים, להעלות את גובה המסים המוטל על החברות מהותית. לא מספיק ביחס לעולם, בצורה שמאפשרת המון תחמוני מס, תוך כדי חלוקת סוכריות לתאגידים ובכל זאת, המס הריאלי על.1 עכשיו ביבי לא ייתן לדיון ציבורי להתפתח, הוא הולך להעביר מפה את הגז ומהר באמצעות יצוא, בלי להעלות את המסים ובלי להוריד את המחירים. הסיבה לכך פשוטה, ביבי לא רוצה רק לתת מתנות לתאגידים הוא רוצה להבטיח שגם בעתיד אזרחי ישראל לא יוכלו ליהנות מהמשאב, הוא רוצה להנציח את תפיסת העולם המשותפת לו ולמי שמפעילים אותו ודאגו שהוא יבחר לתפקיד.

נתניהו והאנשים שמממנים אותו בפוליטיקה, רפובליקנים עשירים מארצות הברית שנהנים ממגרש הניסויים שלהם בגרורה הקטנה מעבר לים, מאמינים בממשלה קטנה ובצמצום הוצאות המדינה. הם גם מאמינים שלמגזר הפרטי הזכות להתעשר על חשבון הציבור. גילוי מצבורי הגז יצר איום על המדיניות שמקודמת בישראל מאז 1977 של צמצום מעורבות המדינה והרחבת הפערים. הון חדש ששייך לציבור איים להיכנס למשחק. יותר מכך, באמצעות שימוש נכון בגז, הפקתו, מחיריו לצרכן, התמלוגים עליו, ניתן היה להוביל בישראל תהליכים שיאפשרו לה בלי מלחמות קשות בתוך השדרה הקיימת של החברה הישראלית, לתקן טעויות עבר ולהצעיד את ישראל קדימה. ממשלה שהייתה גובה בין 75% ל-85% מהרווח של חברות מפיקות, שטורחת להטיל פיקוח על מחירים ואף מעבירה את המשק המקומי לשימוש בגז ומונעת או מגבילה יצוא בכדי להבטיח את השימוש במשאב לשנים קדימה הייתה עשויה להיות ממשלה עם מספיק כסף כדי לחולל שינוי חברתי אדיר. זה הדבר האחרון שהרפובליקנים מאמינים בו, בארצות הברית ובישראל.

לא בכדי ביקש שלדון אדלסון מביבי לטפל ברגולציה, לא סתם התערבו נציגי השלטון האמריקאי בנעשה בקולוניה לטובת חברת גז אמריקאית. השוד המהיר של נכסי הגז משרת לא רק מטרה כלכלית אלא גם מטרה אידיאולוגית. השוד המהיר מבטיח שגם בעתיד אם יצליחו לעצור את התהליך שייקבע בשבועות הקרובים, תתקשינה ממשלות להפיק תועלת ממה שיישאר עדיין בבטן האדמה לטובת הדורות הבאים, לטובת אזרחי המדינה. בשביל שלדון אדלסון, ביבי נתניהו ושאר הטייקונים התאגידים ומשרתיהם בפוליטיקה הישראלית ובתקשורת הישראלית אוי ואבוי אם תהיה פה ממשלה גדולה שתטיב עם העם. אוי ואבוי אם הפערים יקטנו והציבור ישכיל ויחכים כתוצאה מהגדלת ההשקעה בו ושיפור רמת חייו. כשזה יקרה מי יצביע ליכוד/ישראל ביתנו/יש עתיד? השודדים ממהרים לשדוד ועושים את ההליך תוך פיזור ספינים בדעת הקהל בזמן שבמחשכי הקבינט מחולק השלל כי הם לא רוצים שהנכס הלאומי הזה ייטיב עם תושבי ישראל, הם לא רוצים שיהיה טוב לתושבי ישראל, הם רוצים עבדים מפוחדים, רצוצים רצועים וכנועים ואם הם ישלימו בהצלחה את השוד הנוכחי, הם יתקרבו עוד צעד להגשמת חזונם הנורא.

שוד הגז חייב להיעצר, רק כך נעצור את תפיסת הממשלה הקטנה. לא עוד הרבה הזדמנויות להרחבת ההכנסות הציבוריות וההוצאה הציבורית בצורה דומה מחכות לנו אם בכלל. לא סתם השודדים פועלים מהר שלא כהרגלם, הם יודעים מה גדולה הסכנה הטמונה בכך שהימין יאבד את השלטון כשיש עוד מה לשאוב ולהבריח מכאן והם לא רוצים שזה יקרה. עלינו מוטלת החובה, לעצור אותם.

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. האחר :

  רק 2000 איש יצאו לרחוב במוצ"ש

  הציבור אדיש, הטמבלויזיה גמרה אותו, בוז'י גונב קריט למאבק, לברון ג'יימס מציב דרישות, לך תבנה מדינה, באלון מורה שישו ושמחו,

 2. פרנצ'סקה :

  הציבור לא אדיש הוא מתעורר !

  הציבור הולך ומבין את הביזיון של מתווה הגז.

 3. ק. טוכולסקי :

  במוצ"ש יצאו יותר מ-2000 איש לא הרבה אבל יותר. האמת זה לא משנה כי התקשורת עושה שירות דב לאדוניה ומסתירה את ההפגנות, ככה אנשים יודעים שיש הפגנות ולא יודעים שרק מעטים באים, גם זה משהו.
  עדיף להיאבק בלי בוז'י הכלב הזה הוא חלק מהבעיה לא מהפתרון.

 4. החגב עמד יציב :

  שוד הגז הגדול

  "שוד הגז הגדול…דילים מתחת לשולחן…רפובליקנים עשירים מארה"ב…הטייקונים רוצים עבדים מפוחדים"

  כמה דמגוגיה מיותרת וכמה מלל סנסציוני שאינו אומר דבר והוא למעשה סוג של "פורנו כלכלה" שכ"כ נפוץ בעיתונות הישראלית ובמחוזותינו ככלל.

  אם יש שוד-הוא שוד היזמים, מדינת ישראל חתמה על הסכם ולאחר שנמצא כי יש ערך כלכלי לקידוח המציאה ועדת חקירה ברשותו של מר שישינסקי כדי לאפשר שינוי רטרואקטיבי של הסכם
  השודדים כמו פעמים רבות בהיסטוריה הם הממשלה, חבריו האידאולוגים של האדון טוכולסקי ועוד "אדיוטים שימושיים" אשר בנמצא

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.