חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרפורמה בבריאות הנפש – הדיון במעמד העובדים בוועדת הבריאות

נושאים בריאות ואיכות סביבה, עלו ברשת ב 24.06.15 0:10

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת קיימה ביום שלישי 23 ביוני דיון במעמד העובדים במרפאות בריאות הנפש, לקראת תחילת יישום הרפורמה בבריאות הנפש בשבוע הבא

משרד הבריאות: לא נסגור מרפאות בריאות נפש, העובדים לא ייפגעו, נוסיף תקציב להתמחויות פסיכולוגים.

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת קיימה ביום שלישי 23 ביוני דיון במעמד העובדים במרפאות בריאות הנפש, לקראת תחילת יישום הרפורמה בבריאות הנפש בשבוע הבא.

סמנכ"ל מינהל ומשאבי אנוש במשרד הבריאות, דב פסט הודיע בדיון: "המרפאות יישארו כפי שהן ללא כל שינוי גם במהלך הרפורמה. נגדיל את התקציב להתמחויות פסיכולוגיות בשלוש השנים הקרובות ב-5 מיליון שקלים בשנה".

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת): "עלינו לוודא שהמרפאות הממשלתיות לא יתייבשו, כי לקופות החולים אין אינטרס כלכלי להפנות מטופלים אליהן". על כך השיב פסט: "אין הבדל בעלויות".

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד): "איך ניתן לקבוע שהעובדים לא ייפגעו, אם אין עדיין חלוקה של התקציב והחלטה לגבי התעריפים? התקציב הוא שיקבע את כמות ותנאי העובדים".

יו"ר הסתדרות עובדי המח"ר, יעל רון: "יש להסדיר מראש את אחוז המטופלים שיישלחו למרפאות הממשלתיות. בנוסף, אני דורשת שדברי סמנכ"ל משרד הבריאות יעוגנו בהסכם קיבוצי שייחתם עם העובדים". בתגובה אמר סגן מנהל אגף מערכת הבריאות בנציבות שירות המדינה, יוני דוקן מנציבות שירות המדינה: "נעמוד מאחורי ההתחייבות לא לפגוע בעובדים. אנחנו דנים כרגע בפלטפורמה המשפטית הנכונה לעשות זאת".

העובדת הסוציאלית חגית חבושה סיפרה בדיון כי בעיר מודיעין נפתחה מרפאת קופת חולים לבריאות נפש בדיוק באותו בניין בה קיימת מרפאה ממשלתית, על אף שלטענתה המרפאה הציבורית עובדת ללא דופי וללא רשימות המתנה. "מדירים את רגלינו", אמרה.

ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני): "אינני טיפשה ואינני אווילה כדי להאמין לשקרים ולמניפולציות של משרד הבריאות; היה המון זמן להידברות עם העובדים אך זה לא קרה, ואין מסמכים רשמיים של המשרד שיכולים לשמש כאסמכתאות משפטיות. קופות החולים לא ייתנו לרפורמה הזאת פסיק יותר ממה שהן מחויבות".

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), סיכם את הדיון ואמר: "לכל הגורמים הנוגעים בדבר יש הערכה עמוקה לעובדים ורצון כן לסייע להם ולשמור על מלוא זכויותיהם. ועדת המשנה לענייני הרפורמה בבריאות הנפש תקיים מעקב אינטנסיבי בנושא. עד אז, על משרד הבריאות למסור לוועדה פרישה מתוכננת של מרפאות קופות חולים ומרפאות ציבוריות בתחום בריאות הנפש". עוד קבע אלאלוף כי ועדת הבריאות תקיים בשבועות הקרובים דיון מיוחד על קיום הרפורמה במגזר הערבי: "לא ניתנה תשומת לב מספקת לצרכים המיוחדים של מגזר חשוב זה בתכנון הרפורמה", אמר.

הודעה מאת אורי מיכאל, דובר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת

הוגשה עתירה לבגצ נגד הרפורמה: כתבה ב-nrg

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.