חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עתירה נגד נטילת סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים

נושאים איכות השלטון, חדשות ב 24.06.15 0:17

המאבק על הגז נמשך: התנועה לאיכות השלטון הגישה עתירה לבג"ץ להפסקת נטילת סמכויותיו של הממונה להגבלים עסקיים ולמניעת ניהול המו"מ עם חברות הגז, הנעשה בניגוד לדין

מתוך הודעת התנועה:

התנועה לאיכות השלטון הגישה היום (יום ב') עתירה לבג"ץ למתן צווים על תנאי למניעת ניהול המו"מ מול חברות הגז ומניעת קבלת החלטות האוכפות את דיני ההגבלים העסקיים עליהן.

זאת מאחר ואלו מתנהלים בהעדר סמכות תוך עקיפת סמכויותיו של הממונה על ההגבלים העסקיים ונטילתן בניגוד לדין

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (יום ב') לבג"ץ כנגד ראש הממשלה, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, שרי התשתיות האוצר והכלכלה, ממשלת ישראל, היועמ"ש והממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה למתן צו על תנאי למניעת המו"מ מול חברות הגז וקבלת החלטות שעניין אכיפת או אי אכיפת דיני ההגבלים העסקיים על חברות הגז. זאת עקב התנהלות הליכים אלו בהעדר סמכות תוך עקיפת סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים בניגוד לדין.

התנועה מבקשת גם מתן צו ביניים אשר יורה להימנע מלהביא את סוגיית הסדרת משק הגז הטבעי לממשלה ולכל ועדה מוועדותיה (לרבות הקבינט המדיני-בטחוני) – עד להכרעה בעתירה, על מנת למנוע פגיעה בלתי הפיכה במעמדו העצמאי של הממונה להגבלים עסקיים ובסמכויותיו.

בנוסף, מבקשת התנועה מבית המשפט מתן צו על ביניים שיורה להימנע מלהתחייב להסדר למול חברות הגז – עד להכרעה בעתירה, על מנת למנוע מצב בלתי הפיך של גיבוש הבטחה מינהלית, ולמצער ביסוס טענת הסתמכות מצד חברות הגז על התחייבות ממשלתית, שעה שזו נתקבלה בהליך נעדר סמכות ופסול מעיקרו.

לטענת התנועה מתקיימת תמונת מצב קשה ומטרידה, לפיה ממשלת ישראל לא מהססת להתעלם כליל מעקרון שלטון החוק, מדיני ההגבלים העסקיים, מכללי המשפט המינהלי ומכל היגיון ציבורי – והכל על מנת להבטיח את טובתו של מונופול הגז: "זהו בדיוק החשש העיקרי מפני ביצור כוחו של המונופול – אם כעת "מתקפלת" הממשלה בפני מונופול הגז בקלות בלתי-נסבלת, לא רוצה העותרת לשער כיצד תתמודד המדינה אל מול כעשור עם המונופול שיצרה במו ידיה. התנהלות זו יש לעצור לאלתר – בטרם ייגרם נזק בלתי הפיך, עם כבילת מדינת ישראל להתחייבות בלתי חוקית ופוגענית למול חברות הגז."

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.