postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הגז – זאת לא פשרה, זה שוד

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הגז – זאת לא פשרה, זה שוד

נושאים דעות, כלכלת בית ב 22.06.15 2:28

ק. טוכולסקי עושה סדר במהלכים שקורים סביב מונופול הגז, אותו הוא מכנה שוד

הדבר הכי מרגיז בימים האחרונים זה שבדיון התקשורתי המועט שניתן לנושא שוד משאבי הגז של אזרחי ישראל, מתייחסים לנושא כאל פשרה. לדוגמא: "ראש הממשלה הורה לפקידים להגיע לפשרה מול חברות הגז עד סוף החודש". אני עדיין מנסה להבין מה הפשרה, שאנחנו גם נוותר על הגז, גם על המחיר שלו וגם על חלק משמעותי מהתמלוגים האפשריים ובתמורה נוכל להבטיח לחברות הגז מימון ציבורי לאבטחה וויתור נצחי על זכויותינו? אם למישהו האג'נדה של ממשלת ביבי הנוכחית אינה ברורה, הרי שמאחורי מסך הספינים של הימים האחרונים על הצהרותיה של שרת התרבות או העיסוק האובססיבי באורן חסן, נרקם שוד שלא היה כמותו של נכסי אזרחי ישראל. מאות מיליארדים של דולרים נמסרים לתאגידים זרים וטייקונים מקומיים במתנה בידי המריונטה שלהם בלשכת ראש הממשלה. ביבי לא סופר אותנו, את אזרחי ישראל והוא נחוש לפגוע בנו, בכלכלתנו, בחוסן של החברה וברקמת הסולידריות שלה, באמצעות חיסול משאבי הגז במהירות האפשרית ותוך הבטחת כמה שפחות הכנסות למדינה.

מינויו של הסמרטוט שטייניץ לשר האנרגיה היה צריך להבהיר לנו בדיוק מה ביבי מתכנן. זה לא שעוזי לנדאו וסילבן שלום לא נתנו לטייקונים מה שהם רצו, אבל שטייניץ תמיד ייתן יותר. לאדם הזה שייזכר בהיסטוריה הישראלית כאדם העלוב ביותר שאי פעם כיהן פה כשר, שמור התפקיד הבזוי של לבצע את השירותים להון שאפילו ביבי לא מעז לעשות בעצמו. מרגע שמונה היה צריך להיות לנו ברור מה מתכנן ביבי לעשות בקדנציה הנוכחית שלו והבהילות שלו לסגור כמה שיותר מהר הסכם כמה שיותר רע למדינת ישראל, צריכה להבהיר לנו מה אנחנו עומדים להפסיד. כאשר ביבי לא עוסק בספינים הוא פשוט משקר, עוד לא נולדה המדינה בעולם שרצתה לנצל את עתודות הגז/נפט שלה וחברות נפט וגז לא באו. בנורבגיה משלמים 92% תמלוגים וחברות כולל נובל אנרג'י עומדות בתור לקדוח בה, ברוסיה חרב ההלאמה מרחפת מעל חברות והן עומדות בתור, בלוב משתוללת מלחמת אזרחים כך גם בניגריה וחברות עומדות בתור. לא נולדה המדינה בטח לא מדינה שהמשטר בה יציב, חרב ההלאמות אינה מרחפת בה מעל תאגידים בינלאומיים והתמלוגים בה כה נמוכים כמו ישראל שחברת גז כלשהיא תסרב לקדוח בה. אבל ביבי שראה אותנו בוחרים בו בפעם הרביעית, חושב ודי בצדק שכולנו מטומטמים.

שודדים אותנו, בתירוצים קלושים שרק זבלון כמו ישראל היום מסוגל לחזור עליהם בשלמותם. שודדים אותנו והתקשורת מדברת על פשרה. שודדים אותנו אנחנו נשלם והרבה על גז, נקבל מעט מאוד בתמלוגים כי חוק ששינסקי והשינויים שמבקשים לבצע בו עכשיו מאפשרים תחמוני מס אינסופיים. שודדים אותנו כי את התעשייה המקומית יחנקו וכדי להבטיח את מיצוי השוד יבריחו מכאן לחו"ל כמה שיותר גז וכמה שיותר מהר ועוד על חשבוננו. שודדים אותנו ואנחנו עיוורים. מצדי שמירי רגב תקצה את כל תקציב התרבות לתאטרון באריאל ולמוזאון גוש קטיף. כל התקציב שלה הוא אולי רבע מאית מהכסף שביבי דואג שיגנבו מאתנו עכשיו. אז הגיע הזמן שנתעסק בעיקר. עצירת שוד הגז.

אין הרבה למה לצפות מהפוליטיקאים בקואליציה. אולי גפני יפגין כמה סממנים של עצמאות בוועדת הכספים אבל יותר מדי זה לא ישנה. שר האוצר הוא סמרטוט של ההון לא פחות משטייניץ, ההבדל היחיד בין כחלון לשטייניץ זה ששטייניץ הוא סמרטוט קבלן של שלטון ההון המועסק באמצעות ביבי ואילו כחלון הוא המריונטה של יצחק תשובה באופן ישיר. מהבית היהודי אין למה לצפות, התערובת שבין פשיזם משיחי הזוי וקפיטליזם חזירי לא הולכת לאבד משלטונה על מה שפעם היה המפדל. בליכוד אין עם מי לדבר ותכלס גם לא בש"ס, גם באופוזיציה ביש לפיד וישראל ביתנו יש לו מעט משרתי הון. המאבק צריך להיות בציבור וברחוב, באמצעות אנשים שיבהירו לביבי שהציבור לא מוכן לשוד. באמצעות עובדים ומעסיקים בתעשייה, באמצעות ארגוני חברה שלישית וסולידריות של ארגוני עובדים, באמצעות המונים שיתעוררו מהספינים ויבינו ששודדים אותנו. אין זמן ויש הרבה מה לעשות. לצערי ראש האופוזיציה בעיצומו של הקרב, החליט לנסוע ללונדון לעבוד קצת בהסברה בשביל הממשלה. אבל כאן יש עוד אנשים פוליטיקאים ואנשי ציבור עיתונאים כמו קרן נויבך שניצבים בחזית המאבק, אם ההמונים יצאו לרחובות עוד אפשר לעצור את המפולת, לפני שיחתמו הסכמים דרקונים לטובת התאגידים ונגד אזרחי ישראל, לפני שמה שקוראים לו פשרה יהפוך לבכייה לדורות. לפני שהעצמאות האנרגטית של ישראל, תהפוך לשעבוד. זה הזמן למאבק.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

3 תגובות

 1. האחד :

  אם "ק" ורולניק מסכימים אז כנראה שזה שוד

  אולי נפנה למשטרה ?

 2. ק. טוכולסקי :

  אין איגודים בתחום הגז אז רולניק נתקע בשלב לפני שהוא מאשים את האיגודים ואז יוצא שאנחנו ביחד הפעם 🙂

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  http://www.themarker.com/dynamo/energy/1.2657535
  בממשלה נזכרו במהלך החכם שבו נקטו קודמיהם 60 שנה לפני כן – ומיד הודיעו על הקפאת מצב. בהליך מושכל ומוסדר, חרף לחצים כבדים, הם התיישבו לכתוב את הרגולציה עבור השוק החדש שנפתח עבורם – רגולציה שלימים תכונה "המודל הנורווגי".

  "ב–1965 לא היה לנו מושג בגז טבעי", נזכר בשבוע שעבר פרופ' פטר נורה (Petter Nore), יועץ אנרגיה בכיר למשרד החוץ הנורווגי. "החברות הגדולות הגיעו לכאן בעקבות תגלית הגז הגדולה בהולנד, וביקשו אישור לקדוח במדף הימי שלנו. בממשלה אמרו לעצמם: 'מממ… זה מזכיר לנו משהו מהעבר. אנחנו אלה שצריכים לשלוט בזה'. ואמנם, המדינה לקחה את השליטה על משאביה האסטרטגיים".

  לקרוא מההתחלה עד הסוף!.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.