postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חוק העמותות – שלטון החוק?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק העמותות – שלטון החוק?

נושאים משפט ופלילים, עלו ברשת ב 18.06.15 1:16

סרז' מולר העצור על חשד בפלילים תרם סכומים נכבדים לארבעה שרים בממשלת ישראל: איילת שקד, גלעד ארדן, יריב לוין, זאב אלקין. תחקיר שישים ואחת חושף את הפרשה

שלטון החוק או שלטון הקוק?
תחקיר "שישים ואחת" חושף לראשונה את סרז' מולר, חשוד בעבירות של סחר בסמים ובנשק, הלבנת הון וקשרים עם קבוצות טרור, שנעצר באחרונה על-ידי האינטרפול. למה זה צריך לעניין אתכם? כי לגמרי במקרה, אותו מולר ממש הוא אחד התורמים הגדולים של ארבעה שרים בממשלת נתניהו

אחת הסוגיות שהטרידו יותר מכל את מנוחתה של איילת שקד בשנים האחרונות הייתה התרומות הזרות הזורמות למערכת הפוליטית בישראל. שקד התריעה מעל כל במה אפשרית מפני ההשפעה המסוכנת של מימון זר ואינטרסים זרים על מדינת ישראל, ואף עמדה מאחורי "חוק העמותות" השנוי במחלוקת שנועד לצמצם את היכולת להעביר לעמותות בארץ תרומות שמקורן מעבר לים. בימים אלה מקדמת מפלגתה גרסה חדשה ומחמירה במיוחד של החוק, שעוגנה בהסכמים הקואליציוניים.

עכשיו מתברר כי כשהכסף הזר נועד לממן את קמפיין הפריימריז שלה, שקד מגלה הרבה פחות בררנות. מי שעומדת בראש משרד המשפטים, האמון על שמירת החוק בישראל – וכולל, בין היתר, את הרשות לאיסור הלבנת הון – ניהלה את הקמפיין שלה ב-2013 בסיועו הכספי הנדיב של סרז' מולר, אדם החשוד בסדרה של עבירות בינלאומיות כמו סחר חובק עולם בסמים ובנשק, הלבנת הון וקשרים לפשע מאורגן ולקבוצות טרור. באחרונה אף נעצר על-ידי האינטרפול. מולר תרם לשקד 11 אלף שקל, מאה שקלים פחות מהסכום המרבי שהיה קבוע בחוק ב-2012.

שרת המשפטים החדשה אינה לבד: ב-2015 גם קמפיין הפריימריז של השרים הבכירים גלעד ארדן, זאב אלקין ויריב לוין נעזר בתרומותיו הנדיבות של מולר – כסף שעל-פי החשד מוכתם בדם, קוקאין ואבק שריפה. מולר תרם לכל אחד מהם 10 אלף שקל, הסכום המרבי המותר בפריימריז. כזכור, גם לוין ואלקין השקיעו מאמצים פוליטיים רבים בהגבלת תרומות מחו"ל ואף יזמו לצד שקד את "חוק העמותות".

הפתעה בשדה התעופה

ב-4 במרץ היה אמור להתקיים במלון פאר במונטנגרו טקס נוצץ לכבוד מכירת תעשיית הנשק הממשלתית לידי שתי חברות פרטיות, האחת ישראלית והשנייה סרבית. שווי העיסקה: 680 אלף אירו. לאירוע הוזמנו עיתונאים, דיפלומטים ואפילו בכירי הקהילה היהודית של המדינה הבלקנית הקטנה.

לפתע, זמן קצר לפני תחילת האירוע החגיגי, הוחלט להעתיק את מיקומו למשרדים הצנועים של סוכנות ההפרטה הממשלתית – ולסגור אותו בפני כלי תקשורת ואורחים חיצוניים. נציגי ATL, חברת הנשק הישראלית השותפה בעסקה, פנו לשגריר ישראל המקומי והזמינו אותו, כנהוג, להשתתף באירוע. אלא שבניגוד למקובל באירועים מסוג זה, השגריר וסגנו סירבו להגיע.

בטקס נכח איש העסקים הבלגי-ישראלי סרז' מולר, שבהיותו אחד הגורמים המרכזיים במו"מ על עסקת ההפרטה היה מחתני השמחה. מיד בתום הטקס עלה מולר על רכבו של מנכ"ל חברת הנשק הסרבית כדי להגיע לשדה התעופה ולעלות על טיסה לישראל. מולר מעולם לא הגיע לטיסה: הוא נעצר לפני העלייה למטוס על-ידי המשטרה המקומית.הסיבה: צו מעצר בינלאומי בהול ("קוד אדום") שהוּצא נגדו יום לפני כן על-ידי האינטרפול בגין סחר בסמים, הלבנת כספים ועמידה בקשרים עם ארגוני פשיעה וטרור. בית המשפט בבלגיה, שביקש את הסגרתו של מולר, מסר בהודעה רשמית כי המשטרה הבלגית חוקרת "את כל פעולותיו העסקיות שעלולות להיות קשורות להלבנת הון: יהלומים, כלי נשק וסמים".

להמשך קריאה באתר שישים ואחת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.