חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם מתווה הגז הטבעי טוב לאזרחי ישראל?

נושאים כלכלה ותקציב, עלו ברשת ב 15.06.15 1:02

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל פנה לשר הכלכלה אריה דרעי בדרישה להתייעץ עם ועדת הכלכלה בטרם קבלת החלטה בעניין הגז – כפי שמחייב החוק – ולענות על השאלה: האם ההסכם טוב לאזרחי ישראל או לא

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, פנה … לשר הכלכלה, ח"כ אריה מכלוף דרעי, בדרישה חד משמעית להתייעץ עם ועדת הכלכלה טרם קבלת ההחלטה בעניין מתווה הגז הטבעי. "אם ראש הממשלה חושב שהוא יוכל להעביר את הסכם הגז רחוק מעיני הציבור בישיבה סגורה של הקבינט – טעות בידיו. ואם שר הכלכלה חושב שהוא יוכל לעקוף את חובת ההיוועצות עם ועדת הכלכלה בטרם קבלת החלטה – טעות בידיו", הבהיר ח"כ כבל.
על רקע הידיעות שלפיהן אמור ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, לכנס מחר את הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לדון במתווה הגז ולהחליט על נטילת סמכויותיו של הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דויד גילה, בתחום פירוק מונופול הגז והעברתן לשר הכלכלה, פנה יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל לשר דרעי במכתב בו ביקש להפנות את תשומת ליבו לסעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים.
ח"כ כבל מציין במכתבו כי לפי סעיף 52 השר רשאי, לאחר התייעצות עם ועדת הכלכלה של הכנסת, לפטור הגבל עסקי אם הוא סבור שהדבר דרוש מטעמים של מדיניות חוץ או ביטחון המדינה. "מנוסחו של הסעיף עולה בעליל, כי קבלת החלטה כאמור על ידך מותנית בהיוועצות בוועדת הכלכלה של הכנסת. אני מצפה, אפוא, שככל שהנך שוקל קבלת החלטה ליטול לידיך מסמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים, תקיים את הוראות החוק כלשונן, ותיוועץ עם ועדת הכלכלה בלב פתוח ובנפש חפצה", כתב ח"כ כבל.
יו"ר ועדת הכלכלה הוסיף ואמר: "הגולל טרם נסתם וחובתי כיו"ר ועדת הכלכלה לדרוש תשובות והסברים באשר להסכם המתגבש בטרם אישורו. אמות המידה הציבוריות מחייבות אותנו לעשות רק מה שטוב לאזרחי ישראל ולא להיכנע להסכמים רק בשל לחץ הזמן או שיקולים אחרים. ולכן, יואיל נא שר הכלכלה, ידידי אריה דרעי, להגיע לוועדה, על מנת לענות על שאלה אחת – האם ההסכם הוא טוב לאזרחי ישראל או לא.
העתקים מהמכתב נשלחו גם לראש הממשלה נתניהו וליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

הודעה מטעם ועדת הכלכלה שפורסמה באתר הכנסת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

  1. פרנצ'סקה :

    מה היתה התשובה ? ? ?

    האם מר כבל קיבל תשובה ?

  2. דליה :

    פרנצ'סקה
    שלחי מכתב לאיתן כבל ושאלי אותו. לפי מה ששמעתי בתקשורת, דרעי מסכים עם המיתווה של נתניהו. אם כך המצב, מה מתכוון כבל ומה מתכוונת מפלגת האופוזיציה לעשות בעניין?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.