חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפגנת מלווי נכי צה"ל נגד העסקתם תחת חברות כוח-אדם

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 9.06.15 23:31

הפגנת מלווי נכי צה"ל תתקיים ביום רביעי 10ביוני בשעה 11.30 מול אגף השיקום במשרד הביטחון בתל אביב

מי ילווה את נכי צה"ל ?

מלווי נכי צה"ל הכריזו על סכסוך עבודה ויוצאים מחר להפגנה לפני שביתה כללית * 2300 מטפלים בנכי צה"ל הסובלים מנכות 100%, יוצאים למאבק במשרד הביטחון וחברות כח האדם המעסיקות אותם  "אנו דורשים להיות מועסקים ישירות על ידי משרד הביטחון ולא באמצעות חברות קבלן ובתוך כך לשפר את תנאי העסקתנו"

כ- 2300 מלווי נכי צה"ל יוצאים למאבק על שיפור תנאי העסקתם על ידי משרד הביטחון, בגיבוי ההסתדרות הלאומית. ההסתדרות הלאומית טוענת כי משרד הביטחון פוגע באופן גס במלווי נכי צה"ל העושים מלאכת קודש.

"הליך המכרז החדש מוציא את המלווים מן המשוואה – אף אחד לא לוקח בחשבון את תנאי העסקתנו. חוזה הההעסקה החודש של מלווי נכי צה"ל במסגרת המכרז  מנציחים קיפוח ואפליה",אומר אבנר מלכה, יו"ר וועד מלווי נכי צה"ל. "שנים שאנו מלווי הנכים, העובדים במסירות נפש מסביב לשעון, סובלים משכר נמוך, תנאי עבודה ירודים הרעת תנאים ופגיעה ממושכים בזכויות העובדים", הוא מוסיף.

עו"ד בטי מצר לוי יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית: "העובדה היא שמשרד הביטחון מכתיב  את תנאי העבודה של מלווי נכי צה"ל.  משרד הביטחון הוא המעסיק בפועל, גם אם צורת ההעסקה היא עקיפה באמצעות חברות כח אדם. לא מתקבל על הדעת כי משרד הביטחון ישתמש בתירוצים כאלה ואחרים  תוך פגיעה בזכויותיהם של אלה הדואגים לנכי צה"ל.  חברות כח האדם ומשרד הביטחון אחראים במשותף לתנאי העבודה וזכויותיהם של מלווי הנכים. לא יכול להיות שעובדים אלה יקופחו בתנאי עבודתם וכולם יתעלמו מכך. זכויות המלווה הן למעשה זכויות הנכה. ואין להפקירן".

מחר יקיימו מלווי נכי צה"ל הפגנה, יחד עם נכי צה"ל בהם מטפלים מול אגף השיקום בתל אביב בשעה 11:30.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.