חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נפט בגולן? אין כל שינוי

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 28.05.15 0:51

חברת "אפק" הודיעה על מציאת נפט נוזלי בקידוחיה ברמת הגולן. בארגונים הסביבתיים טוענים כי ההודעה מטעה ולמעשה לא חל כל שינוי

מאת רביב נאוה

העיתון "ממון", המוסף הכלכלי של ידיעות אחרונות, פרסם אתמול כי בקידוח שעורכת חברת "אפק" ליד קיבוץ נטור ברמת-הגולן התגלו סימנים לנפט נוזלי.

ארגון "מגמה ירוקה"  והמטה לעצירת קידוחי הנפט מסרו בתגובה לכתבה: "הנתונים המפורסמים בכתבה על מציאת נפט נוזלי מטעים את הציבור, למעשה אין כל חדש והמצב לא השתנה מלפני חודש, כ"אפק" הודיעה לבורסה על הימצאותם של הידרוקרובנים באתר הקידוח. הידרוקרבונים אינם מעידים בהכרח על נפט נוזלי, באותה המידה הם יכולים להעיד על הימצאותו של גז או נפט מוצק. על חברת אפק מוטלות הגבלות חמורות, כשהמרכזית מביניהן היא כי לא יוכלו להפיק נפט בכמות מסחרית כל עוד לא יקבלו אישור מהמועצה המחוזית לתכנון ובנייה, מחוז צפון. לשם כך יצטרכו ב"אפק" להגיש תוכניות מפורטות ומסודרות ולעבור בדיקות קפדניות לפני שבכלל יוכלו לעבור לשלב הבא ולבצע מבחני הפקה כדי לקבל אינדיקציה על היכולת המעשית העומדת מאחורי ההצהרות. לציין כי טענותיה של חברת "אפק" כי לא בוצעו פעולות המרצה עד כה, אינן רלוונטיות. אין כל מחויבות מצידה שלא יבוצעו פעולות הרסניות אלו במידה ויתחילו בתהליך ההפקה". אנחנו, התושבים וארגוני הסביבה נדאג לכך ש"אפק" לא תצליח לדלג על שום שלב בהליכים שנקבעו בבית המשפט ולא תפעיל לחץ מניפולטיבי על הועדה המחוזית רק כדי לקבל אישור- זו המחויבות והאחריות שלנו כאזרחים הדואגים לאיכות חיינו, פרנסתנו ועתידנו.  מצבים כאלו מתאפשרים כיוון שממשלת ישראל לא השכילה עד כה ללמוד את נושא הקידוחים הבלתי קונבנציונלים ולא פועלת לחקיקת הגבלות וקידום אלטרנטיבות סביבתיות יותר וקידום מעבר  לאנרגיות מתחדשות".

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. דליה :

    אז הפרסום בממון נועד כדי לקדם אינטרסים של אפק לאשר לה לקדוח ברמת הגולן. אך מתברר כי זו אינה אמת. טוב שיש מי שעומדים על המשמר למניעת נזקי סביבה למען רווחים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.