חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חודש וחצי לפני קבלת זכאות – עמידר מתעקשת על פינוי משפחה מדיור ציבורי

נושאים דיור, תכנון ובניה, חדשות ב 29.04.15 1:02

אם לשלושה ילדים  קטנים תוגדר כזכאית לדיור ציבורי בחודש יוני. בינתיים, חברת עמידר עמלה על פינויה מדירה אליה פלשה

מאת דליה בלומנפלד

עמידר, במקום להפיק לוח שנה עדיף לדאוג לנזקקים

אם לשלושה ילדים הנזקקת לדיור ציבורי פלשה לדירה ריקה של עמידר. עמידר אינה מסייעת. הקריטריונים שלה קשיחים. נזקקים לדיור ציבורי נאלצים להפר את החוק. עמידר אטומה לצרכי הנזקקים, אך משקיעה את כספי משלם המיסים בפרסום. קראו את מכתבה של האם. ראו את לוח השנה שהוציאה עמידר. האם באמת עמידר הרבה יותר ממה שחשבתם?

לקריאה נוספת

בראשית פברואר  פורסם מכתבה של אם לשלושה ילדים קטנים החושפת את מצבה הכלכלי הקשה ואת חוסר יכולתה לשלם שכר דירה ממקורותיה העצמיים בתוספת סיוע של 600 ₪  בשכר דירה מהמדינה. אם הילדים פלשה לדירת עמידר פנויה וחברת "עמידר" ביקשה לפנותה. בית-משפט השלום פסק כי עליה לפנות את הדירה אליה פלשה, אך היא הגישה ערעור לבית-המשפט המחוזי בעזרתה של עמותת הלב, כדי לעכב את הפינוי מהדירה.

במצב הנוכחי, אם הילדים אינה מוכרת כזכאית לדיור ציבורי. התנאים לדיור ציבורי קובעים כי קבלת אבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי במשך שנה אחת מקנה זכאות לדיור ציבורי. אם הילדים מקבלת כיום אבטחת הכנסה, אך רק בחודש יוני 2015 תימלא שנה לקבלתה אבטחת הכנסה. כיום היא אינה זכאית לדיור ציבורי.

בינתיים מתנהל ההליך המשפטי בו אם הילדים ביקשה לעכב את הליך הפינוי. חברת "עמידר" רואה בערעור ניסיון לעכב את הפינוי ודרשה עירבון בסך 15000 ₪ מאם הילדים כדי להבטיח את פינוי הדירה. מאחר שמדובר באם לילדים חסרת אמצעים, אין לה כסף לשלם אגרת בית-משפט וגם לא עירבון. "עמידר" מאמינה באופן מוחלט כי לערעור הזה אין שום סיכוי, והיא רוצה להבטיח את הפינוי באמצעות העירבון.

לאור מצבה הכלכלי הקשה של אם הילדים, בית-המשפט ויתר לה על תשלום אגרת בית-משפט ופסק כי העירבון ל"עמידר" יופחת מ-15000 ₪  ל-3000 ש"ח בלבד. בית-המשפט פסק כי על העירבון להיות משולם עד 10 במאי 2015. העירבון הוא תנאי לדיון בערעור נגד הפינוי מהדירה. אם הערעור יידחה, חברת "עמידר" תממש את העירבון. אם הערעור יתקבל על-ידי בית-המשפט, העירבון יוחזר לאם הילדים.

אמנם הזכות לדיור ולקורת גג היא זכות יסודית, אך אם הילדים חשה כי "עמידר"  משתמשת בשיטת העירבון כדי למנוע ממנה לממש את זכותה לדיור באמצעות כסף. הרי ידוע כי היא חסרת אמצעים והדרישה הכספית הגבוהה וחוסר היכולת לממשה, עלולים למנוע את המשך ההליך המשפטי ואת עזרתו של בית-המשפט. בית-המשפט שמודע לבעיה זו, אמנם הפחית את העירבון, אך גם סכום זה של 3000 ₪ הוא גבוה ביותר בשבילה, ואין לה אמצעים לשלמו.

על העירבון להיות משולם עד 10 במאי. אם ישולם, אפשר יהיה להמשיך בהליך הערעור המשפטי. אם לא ישולם, ההליך המשפטי ייפסק, ואם הילדים תושלך לרחוב עם שלושת ילדיה הקטנים. בחודש יוני אם הילדים תהפוך זכאית לדיור ציבורי (לאחר קבלת אבטחת הכנסה במשך שנה). אם ההליך המשפטי יימשך, חברת "עמידר" כבר לא תוכל לטעון שהיא אינה זכאית. היא תהיה זכאית וחברת "עמידר" תצטרך לדאוג לה לדיור ציבורי.

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. מיכאל לינדנבאום :

    עמידר מתעמרת,אבל

    רבים מזכאי הדיור הציבורי ממשיכים להצביע עבור ביבי ,אויב הדיור הציבור.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.