postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » המאבק נגד הזיהום בחיפה – בזכותן של קופרמן ונווה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המאבק נגד הזיהום בחיפה – בזכותן של קופרמן ונווה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, תקשורת ב 20.04.15 1:00

מאבקן העקבי של חנה קופרמן ואלה נווה נגד הזיהום בחיפה. "למעשה 'הבלאגן' החל בזכותן של שתי הנשים הללו", כך בכתבה בערוץ 1. תיעוד של מחאותיהן של חנה קופרמן ואלה נווה לאחר פרסום מסמך משרד הבריאות, שהראה קשר בין תחלואה בסרטן לבין הזיהום בחיפה. המחאה היא ביקורת על התנהלות ראש-העירייה שאמור היה לשרת את אינטרס הציבור בעניין

מאת: דליה בלומנפלד

haifa 19-4-15

בבוקרו של יום ראשון ובמשך היום כולו, 19 באפריל 2015, דיווחו חדשות הרדיו ואמצעי תקשורת אחרים, על חסימת מפעלים מזהמים במפרץ חיפה. יונה יהב, ראש עיריית חיפה הודיע שהוציא נגדם צו סגירה, יגיש עתירה לבית-המשפט והורה למשאיות העירייה לחסום את הכניסה למפעלים הללו.

יוזמתו של יהב היא תגובה למסמך משרד הבריאות, שפורסם בתקשורת, והעמיד את בעיות הזיהום באזור חיפה במקום ראשון על סדר-היום הציבורי. זאת לאחר שנראה כי עיריית חיפה התכחשה לזיהום.

מן הראוי לציין כי מסמך משרד הבריאות הופץ לתקשורת על-ידי האפידמיולוגית אלה נווה תושבת חיפה, וחנה קופרמן, יו"ר הפורום לשמירה על החופים. זאת לאחר שנשלח למועצה הארצית לתכנון ובניה אשר דנה בערר שהגישה אלה נווה, יחד עם עוה"ד לירן-שקד, נגד תוכנית "קרקעות הצפון". אילולא הערר ואילולא הפצת המסמך בתקשורת לא היה מתעורר הרעש התקשורתי החזק נגד זיהום האוויר הגורם לתחלואה בסרטן.

חנה קופרמן ואלה נווה, מובילות המאבק נגד זיהום האוויר בחיפה, אינן שוקטות על שמריהן. הן פועלות בשטח באופן נמרץ.

אלה נווה, שהשתתפה בהפגנה בחיפה במוצ"ש, התראיינה בערוץ 1 והסבירה את בעיית הזיהום לכתבת החדשות מיכל וסרמן.

חנה קופרמן, אלה נווה ורן מינרבי, פעיל מגמה ירוקה, הופיעו בפעולת מחאה בטקס לסיום פסטיבל הקולנוע בחיפה, וקיבלו את פניו של יונה יהב שהגיע למקום. ההתמקדות בראש העירייה נובעת מן הביקורת החריפה נגד התנהלותו. יוזמתו לחסימת המפעלים המזהמים בחיפה היא פעולה תקשורתית איכותית, אך אינה פעולה אמיתית נגד הזיהום בחיפה. יונה יהב שהופיע במקום, כינה את המוחים "דרעק" ואיים לשבור את המצלמה שנשאה חנה קופרמן. חנה כינתה אותו "אשף תקשורת", והאשימה אותו במחדלי הזיהום בחיפה ובהסתרתם. תיעוד בלעדי של האירוע מופיע בכתבה בשם "יונה יהב ישבור לך את המצלמה" באתר המקומי "חי פה". לצפייה בכתבה.

למסיבת העיתונאים שיזם יונה יהב, שנערכה בבית-חולים רמב"ם בחיפה – שלמחלקת הסרטן שלה תרמה משפחת עופר, שלה מפעלים מזהמים במפרץ – חנה קופרמן ואלה נווה לא הורשו להיכנס. כחמישה שוטרים ומאבטחים שמרו עליהן. אז הן המתינו ליונה יהב ביציאה. להלן תיעוד הדברים שאמרו לו: לצפייה בכתבה

כתבה בשם "ויום אחד התחילה התקשורת לדווח" ב"העין השביעית" מאת גילה זמיר מתארת את השתיקה התקשורתית ואת פריצת המחסום התקשורתי. היא תולה את הפריצה לתקשורת בזכות נושא המסמך – הילדים חולי הסרטן. זה נכון. אך בלי פעילותן של חנה, אלה ולירן-שקד, הערר שהוגש ופרסום המסמך בתקשורת, הנושא לא היה פורץ לתקשורת ולא היה עומד ראשון על סדר-היום הציבורי. 

כתבות ששודרו בנושא הזיהום לאחרונה בהן הופיעו חנה קופרמן ואלה נווה:

חדשות ערוץ 2 מתאריך 15.4.15

חדשות ערוץ 1 מתאריך 18.4.15

haifa 19-4-15 b

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. דוד :

    מעניין אם יונה יהב מתגורר בצד שחוטף את הזיהום או בצד השני

    הכי חשוב לבדוק איפה יונה יהב מתגורר. אם הוא מתגורר בצד ההר שחוטף את הזיהום זה סיפור אחר. ההרגשה היא שהוא חי במקום אחר. בטח לא בקריות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.