חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יצחק הרצוג, מועמד המחנה הציוני לראשות הממשלה, בערד

נושאים בחירות 2015, חדשות ב 5.03.15 1:45

המועמד לראשות הממשלה מטעם המחנה הציוני בא, עם המועמד לתפקיד שר האוצר פרופ' מנואל טרכטנברג, לערד המדממת לשמוע את דברנו

מאת: יעקב לקס

התמונה באדיבות ענת עוז רסקין

התמונה באדיבות ענת עוז רסקין

הרצוג בא לערד ביום רביעי – 4/3 בשעות הצהרים. אחרי סיבוב בקניון פגש הרצוג לשיחה כמה עשרות תושבים במלון ענבר. הנושא היה בעיות ואתגרים במישור הכלכלי.

הרצוג שמע את הסיבה שבעטיה למעשה הממשלה גזרה כלייה על מפעל מגבות ערד בשל הסרוב לגשר ב-32 מיליוני שקלים במשך שלוש שנים עד שיגיע צינור הגז למפעל. מפעל שהעסיק בעבר למעלה מ-800 עובדים ונאלץ להפסיק את פעילותו ולפטר את העובדים.

הרצוג שמע את מצוקת עובדי כיל שאמרו כי הנהלתם מפטרת אותם בתואנת התייעלות אבל למעשה היא שואפת להחליף עובדים שעבודתם מפרנסת אותם בעבדי קבלנים ובעובדי "דור …" שמשתכרים מעט, בעוד שהמנהלים ובעלי השליטה לוקחים לעצמם סכומי עתק.

הרצוג הופתע לשמוע שאיום מכרה הפוספטים עדיין לא סר מעלינו ושהוא מחכה להחלטות הממשלה הבאה שהוא מקווה להקים. עמדתו בעניין חדה וברורה שאין להקים מכרה שמשרד הבריאות ומומחיו קבעו שהוא מסוכן.

הרצוג שמע על הצעת מחליטים בעניין ערד שנוסחה ומחכה להחלטה בממשלה הבאה. בהחלטה יש התייחסות לכווני הפתוח המתבססים על היתרונות המקומיים הקיימים בערד. לדוגמה 1000 מיטות באירוח ביתי ובמלונות דוגמת יהלים, מה שיתן תעסוקה ישירה לכ-300 עובדים ויזרים לעיר 200 מיליון שקלים בשנה. יידרשו גם תקנות הקלות מס ותמיכות בעסקים לפיצוי על קנס המרחק שמשלמים כאן גם התושבים וגם העסקים. הכוון הראוי הוא של עסקים קטנים במתכונת של כלכלה מקומית מקיימת.

הרצוג התייחס בחיוב לכוון הפתוח שהוא רואה בו שובר השוויון בכלכלה של ערד והנגב המזרחי. הפעלת נמל תעופה בינלאומי בנבטים, מה שיוסיף לנגב המזרחי אלפי מקומות עבודה ופיתוח כלכלי נרחב.

חבל רק שהתנהגות לא הולמת של כמה מתומכי הליכוד במהלך הביקור בקניון הזיקה לערד.

להלן קישור לסרטון שצולם ע"י פעיל הליכוד, הנחתומים המעידים על עיסתם.
נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

5 תגובות

 1. דוד :

  תמונה טובה מאוד, הקרחות בחזית התמונה מסמלות את הכל = עתידכם בעברכם, או במילים אחרות: זמנכם עבר.

 2. דוד :

  "המוני בית ישראל" מציפים את מטה הבולשביקים בערד.

 3. מנחם לוריא :

  לדוד מתגובות #1 ו #2

  דוד,

  כפי שאתה רואה האתר הזה פתוח לכל אדם ולכל דיעה ואין פה צנזור,אבל: אם נכנסת לפה נרשמת וכתבת חובתך להביע דיעה לנמק אותה ולאפשר לאחרים לומר את דבריהם.

  לעומת זאת: אין לך את הזכות להכנס לאתר הזה ולתקוף קבוצה של אנשים כשאתה שופט אותם על פי מראה עיניים בלבד שלא לדבר על שער זיקנתם.

  במקורותינו שכאחז שיער השיבה בראשו של אדם הוא זכה למעמד של כבוד ויראה מבלי שאיש אי פעם בדק מה עשה ומה הייתה תרומתו,אם בכלל,לחברה. הכבוד והיראה באו מעצם הזיקנה שהרבתה דעת וחוכמה.

  אם כזר במקומותינו אינך יכול להתנהג כמקובל ולכבד אנשים ולו רק בשל זיקנתם מקומך איננו פה!!!

  אחד הדברים הכי לא מקובלים בשיח בעבודה שחורה הוא: הפרחת סיסמאות נבובות,בלתי מוכחות ואשר מעידות על בורותו של הכותב.

  אין אף מפלגה בישראל 2015 שחרתה על דיגלה משהו דומה או שווה ערך לערכים החברתיים שהניעו את ההמונים שהצטרפו לתנועה הבולשביקית שהוקמה ברוסיה ב 1903 והתפרקה ב 1917. התנועה הזו דגלה בסוציאליזם נוסח מרקס. לאחר המהפכה,שבה הפסידה התנועה הזו,השלטון אסר על הקמתה מאז ועד היום.

  ב 2006 הוקמה ברוסיה מפלגה בשם דומה אבל חרטה על דיגלה אידאולוגיה פסיאודו-פשיסטית לאומנית שקוראת לרוסיה להשתלט על מדינות ברית המועצות לשעבר ואחר כך על כל אירופה. התנועה הזו הוצאה אל מחוץ לחוק ב 2007 ועוד פעם ב 2009 וגם היום התנועה והחברים בה נמצאים מחוץ לחוק והתנועה עצמה נחשבת להתאגדות בלתי חוקית.

  בישראל: בשנות החמישים של המאה הקודמת היו חלקים במפ"ם שחלמו על קשר עם רוסיה ועל השפעה של השלטון שם בישראל כתחליף לשאיפות ההפתחול של מדינת ישראל הצעירה למערב בכלל ולארה"ב בפרט. החלום נגוז ועלה לכמה אנשים בחייהם ו/או בישיבה לא ממש נעימה בכלא הרוסי.

  מאז אין בישראל מפלגה כלשהי שדוגלת בדוגמא הסובייטית של הקומוניזם – אבל כן היו וישנן מפלגות שדוגלות בערכים סוציאל דמוקראטיים – אלה שני דברים שונים בתכלית השנוי.

  החלוקה של המפה הפוליטית לימין ושמאל שואבת את מקורותיה מהפרלמנט הצרפתי שהוקם אחרי המהפכה. בצידו הימני של הפרלמנט ישבו הזרונדינים שתמכו בהמשך המלוכה ובחלק מהשינויים של המהפיכה ובצידו השמאלי ישבו היעקובינים שתמכו בסיום המלוכה והחלת כל הדרישות וההשגים של ההמון במהפיכה.

  החלוקה הפוליטית של ימין ושמאל היא תלויית תרבות ושיטת ממשל – ברם: ישנה רק מדינה אחת שבה שמאל נחשב כקללה: ישראל 2015.

  העיר ערד נוסדה בתחילת האלף השלישי לפני הספירה והייתה אחת מערי המדינה המובילות במזרח התיכון. במאה ה-9 לפני הספירה בימים של סבי דוד המלך ערד הייתה עיר הספר שקבעה את גבוליה של הממלכה בדרום הארץ.

  ב 1921 חיילים מהגדוד העברי ניסו להקים את ערד המודרנית,במיקומה הנוכחי. הניסיון לא צלח. ב 1960 הקים את ערד המודרנית אריה,ליובה,אליאב. ערד היא עיר מודרנית ומתוכננת מראש. אדריכל הערים,שתיכנן אותה וכבר איננו איתנו,זכה בשבחים ופרסים רבים על התוכנית העירונית שלו שמשמשת אם ודוגמא לרבות לעיר מדבר "קטנה" אחרת שנקראת לאס ואגס בארצו של הדוד סאם.

  לובה אליאב היה מבאי ביתו של אביו של בוז'י הרצוג אך טבעי זה שבמהלך מסע הבחירות שלו יסור האיש לערד.

  ערד 2015 נמצאת במצוקה כלכלית קשה מאוד. מפעלים נסגרו (מגבות ערד,מוטורולה ועוד) וכרייה במכרה בריר שבמבואותיה מאיימת על בריאותם של התושבים.דרך הגישה היחידה לערד – כביש 31 – משופץ על ידי המדינה בשלומיאליות שלטונית שגבתה חייהם של מאות וממש לאחרונה של אחדות מבנות הפזורה הבדואית.
  חבל שרק שבועיים לפני הבחירות משהו מתל אביב הדשנה נזכר להגיע לעיר הזו ולשמוע את הבעיות שיש לה – והן קשות להחריד.

  אינני תושב ערד ואינני מופיע באף לא אחת מהתמונות המצורפות לכתבה אבל,במסגרת עבודתי אני מזדמן לערד מדי פעם לפעם ומעורה במה שקורה שם כאדם מן החוץ.

  אני מקווה שעכשיו שמעמדת על טעותך תדע לתקנה.

  בברכת חג פורים שמח.

  מנחם לוריא
  מבקר באתר הזה – ולפעמים: גם כותב בו.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  בענין הבריונים של הימין צריך להתיעץ עם אופיר פינס…..

 5. אופיר כ. :

  מנחם לוריא!יפה כתבת, תבורך

  יפה כתבת
  יישר כח!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.