חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

על נאום נתניהו ועל הברית שלו עם האוונגליסטים

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 23.02.15 0:36

אריק שרון? מת בגלל ההתנתקות. יהודים? תאבי בצע. נשים? מכשפות? איידס? עונש להומואים. תכירו את מנהיגי האוונגליסטים, בני בריתו החדשים של נתניהו בפוליטיקה האמריקאית

ההחלטה של נתניהו לנאום בקונגרס, למרות התנגדותו של הנשיא אובמה, עוררה ביקורת קשה בארצות הברית מצד אנשי תקשורת בכיריםפוליטיקאים מרכזיים ואפילו ממנהיגי הקהילה היהודית. אבל בתוך הסערה הציבורית הגדולה הייתה קבוצה פוליטית אחת שתמכה בהתלהבות בהחלטה השנויה במחלוקת: הנהגת הנוצרים האוונגליסטים. מנהיגי האוונגליסטים לא רק עודדו את נתניהו, אלא גם הפעילו לחצים כבדים מאחורי הקלעים כדי שהנאום יתקיים במועד המתוכנן ויאפשר לנתניהו לגזור קופון פוליטי רגע לפני הבחירות.

האוונגליסטים הם אחד הכוחות החזקים בפוליטיקה האמריקאית, שנהנה מיכולת ארגונית גבוהה וממשאבים כספיים עצומים. רובם ממוקמים בקצה הימני ביותר של הסקאלה הפוליטית. כפי שהסביר לפני כמה ימים אחד ממנהיגי המתנחלים: "האוונגליסטים גורמים לי להרגיש שמאלני מול מה שהם מאמינים בו. בהשוואה אליהם, בנט הוא לא ימין אלא מרכז. אלה תנועות כל-כך קיצוניות שעוד לא הקימו כמותן בישראל. אולי רק כאלה שכבר הוציאו מחוץ לחוק".

אז איך קרה שדווקא אלה החברים הכי טובים של נתניהו? ובכן, הרומן התחיל עוד בניינטיז. כבר אז נתניהו לא הצטיין במיוחד בניהול יחסים תקינים עם נשיא ארצות הברית, והרבה להיפגש עם מנהיגים אוונגליסטים – שנואי נפשו של ביל קלינטון – במגמה להפעיל לחץ על הנשיא האמריקאי. כך, למשל, את הביקור הממלכתי הראשון שלו בארצות הברית ב-1998 בחר נתניהו לפתוח באירוע שארגן המטיף האוונגליסטי המפורסם ג'רי פאלוול. זמן קצר לפני כן טען פאלוול בטלוויזיה כי הנשיא קלינטון שותף ברצח. קצת לאחר מכן נפגש נתניהו עם המטיף ג'ון הייגי, שטען כי קלינטון הכניס לבית הלבן "כשפים" וכי הנשיא שותף בקונספירציה של האו"ם שמטרתה להשתלט על העולם כהכנה לשלטון האנטיכריסט.

זה נותן לכם מושג כלשהו על סוג האנשים שנתניהו בוחר להסתובב אותם.

הרומן בין נתניהו לאחד הפלגים הקיצוניים ביותר בפוליטיקה האמריקאית המשיך ללבלב גם בשנים האחרונות, כשראש הממשלה מקפיד להיפגש אחת לכמה חודשים עם ההנהגה האוונגליסטית. כך, למשל, ב-2008 הכריז בכנס של המטיף הייגי כי "האוונגליסטים הם החברים הטובים ביותר של ישראל בעולם". הוא חזר על ההצהרה בכמה הזדמנויות שונות, האחרונה שבהן לפני כמה חודשים בכנס אוונגליסטי גדול בירושלים. הם, אגב, מחזירים לנתניהו אהבה ומרבים לכנות אותו ברשתות הטלוויזיה שלהם "המלך דוד".

מדוע חלה ההתקרבות בזאת? במהלך הכהונות של נתניהו כראש ממשלה חלה הידרדרות חריפה ומהירה ביחסי החוץ של ישראל, שכוללת התרחקות מבעלות הברית המסורתיות של ישראל באירופה ובארצות הברית. אין פלא, אם כן, שבאותו זמן ממש מצא לעצמו נתניהו חברים חדשים שלא רק שאינם מנסים לעודד אותו להגיע להסדר מדיני, אלא להפך – מתפללים בכל לבם שתפרוץ כאן מלחמה.

כן, קראתם נכון: אחד הזרמים הדומיננטיים ביותר בנצרות האוונגליסטית סבור שכדי שישו יחזור ויתגלה בשנית, ישראל צריכה להקים התנחלויות בכל יהודה ושומרון, להקים את בית המקדש על הר הבית ולא להגיע לעולם לפשרה מדינית עם הפלסטינים. במלים אחרות, האוונגליסטים סופרים לאחור את הדקות עד הפיצוץ.

לפי החזון הדתי שלהם, ביאת ישו תתרחש רק אחרי שתפרוץ בישראל מלחמת גוג ומגוג, שבמהלכה ימותו שני שלישים מהיהודים שחיים כאן. "ביום הדין מלאכים יגררו את הטמאים אל מימי אגם האש, והם יצרחו עד שצעקותיהם יישמעו לאורך הזמן והנצח", הסביר פעם חברו הטוב של נתניהו, ג'ון הייגי. "צבא גדול של 200 מיליון איש יצעד לעבר ישראל".

מה יקרה לשליש שיישאר בחיים? טוב ששאלתם. בני המזל שיינצלו יבינו ברגע האחרון שישו הוא המשיח האמיתי, ימהרו להתנצר ויעלו לשמיים עם כל האוונגליסטים. זו הסיבה שארגונים של הזרם הדתי הזה משקיעים מאות מיליונים בהתנחלויות, במאחזים בלתי-חוקיים ובעמותות שעוסקות בהקמת בית המקדש השלישי. זה לא שהם לא מאמינים שאפשר להגיע להסדר עם הפלסטינים – הם פשוט מאמינים שהגאולה תלויה בכך שנמות. בהמונינו. ובהקדם, אם אפשר.

להמשך קריאה באתר "שישים ואחת"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.