postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הסתדרות המורים – האם וסרמן ידיח את השופטת פריש?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הסתדרות המורים – האם וסרמן ידיח את השופטת פריש?

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 21.02.15 23:12

לאחר שראש סיעת האופוזיציה "נחל" בהסתדרות המורים, גילה קליין, זכתה בעתירה לקבלת נתונים מתוך מאגר המידע של ההסתדרות, מכנס מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, את חברי הנהלת בית ההסתדרות לישיבה חשובה. השמועה אומרת כי בכוונתו להשיג אישור לאי קבלת הפסיקה ולהדחת השופטת שרה פריש בבית דין חברים של הסתדרות המורים מתפקידה

מאת: דליה בלומנפלד

גילה קליין, ראש האופוזיציה סיעת "נחל" בהסתדרות המורים, זכתה בעתירה שהגישה לבית-דין חברים בהסתדרות המורים לפני ארבע שנים. (לעיון בהחלטת בית-המשפט)

בעתירה ביקשה גילה קליין לקבל את רשימת שמות המורים חברי ההסתדרות ופרטי ההתקשרות עימם כולל מספרי טלפון וכתובות דואר אלקטרוני. כל זאת מתוך מאגר המידע של ההסתדרות.

העתירה הוגשה לאחר שמזכ"ל ההסתדרות יוסי וסרמן סרב להעביר לגילה קליין את פרטי המידע הללו.

בית – דין חברים של הסתדרות המורים, בראשות השופטת שרה פריש, נענה לעתירה והורה להעביר לקליין את הפרטים שביקשה מתוך מאגר המידע של ההסתדרות, שהיה גלוי עד הפסיקה רק לעיניו של היו"ר וסיעתו בתירוץ של שמירה על הפרטיות וחשש לזליגת מידע מתוך המאגר.

בהחלטתו קבע בית הדין כי קליין ביקשה "לקבל את רשימת חברי הסתדרות המורים, כולל מספרי הטלפונים והפרטים הרלבנטיים לקיים התקשורת עם החברים בארץ". בבקשתה נמנעה קליין מלבקש את כל הפרטים האחרים והאישיים המצויים במאגר ולכן אין בכך פגיעה בפרטיות לגבי החברים הכלולים ברשימה המדוברת. בית הדין ציין כי "אין בפי הסתדרות המורים טענה עקרונית כנגד אי העברת רשימת חברי הסתדרות המורים ופרטי ההתקשרות עימם וכל שנמצא הן טענות כלליות בדבר השימושים המותרים במאגר המידע ובדבר חששות לקיום תעמולת בחירות ולזליגת המידע…גם לא נמצאה טענה כנגד המצב העובדתי הברור שלפיו סיעת נח"ל מהווה חלק מהסתדרות המורים. "קליין תהיה מחויבת לשמור על המידע ולא להעבירו לאף גורם אחר" ותשתמש בו אך ורק בהתאם למטרות שלהן יועד, קבע בית הדין. (ראו בכתבה זו)

הפסיקה התקבלה בראשית חודש פברואר. גם לאחריה נמנע וסרמן להעביר לידי קליין את הנתונים.

נראה שבעקבות פסיקתה של השופטת פריש לטובת סיעת "נחל", בכוונתו של היו"ר וסרמן להדיחה מתפקידה. נראה כי הוא אינו מעוניין לקיים את הפסיקה של השופטת, ולהעביר נתונים של חברי הסתדרות לידי סיעת האופוזיציה. לאור זאת, הוא הזמין את חברי הנהלת בית ההסתדרות לישיבה "חשובה", ביום ראשון 22 בפברואר, ונראה שבכוונתו לשכנע אותם לא להסכים לפסיקה ולהדיח את השופטת פריש מתפקידה.

לאור הידיעה על הישיבה, שלחה גילה קליין במוצ"ש 21 בפברוארהודעה לחברי הנהלת בית הסתדרות המורים בבקשה לא לאפשר ליו"ר וסרמן להדיח את השופטת ובה בין השאר דברים אלה:

חברי הנהלה

"מחר אתם נקראים למזכ״ל לישיבה חשובה………… אי קבלת החלטת בית המשפט או ניסיון להחליף שופטים או מנגנון משפטי רק כי אינו נוהג לפי רוחו של המנהיג – תעיד על תחילת התפרקות והרס בית הסתדרות המורים . חברי הנהלה, יש לכם הזדמנות להוכיח לעצמכם ול – 130 אלף חברינו כי הסתדרות המורים כארגון עובדי הוראה , חשוב יותר ממנעמים של רגע .
אמרו לא מוחלט ואמיץ ללא גמגום והימנעו  מכל ניסיון לפגוע בחוקה ובאושיות הצדק בארגון .
גילה קליין יו״ר סיעת נחל בהסתדרות המורים."

לקריאה נוספת:

כתבה של מוטי גילת ב"ישראל היום"

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

9 תגובות

 1. רונית :

  די לשלטוון דיקטטורי

  עובדי ההוראה סובלים , נרמסים והוא עסוק כל היום באייך לחסל יריבה איכותית .

 2. ליאורה :

  בדמוקרטיה מכבדים את הרשות השופטת

  מה עוד נחוץ שיקרה עד שמעל 120000 עובדי הוראה יבינו שהם תורמים מכספם מס למען קבוצת נהנתנים שלא עושים למענם ,כמעט ,כלום. וסרמן הלך לבחירות ומתעלם מתוצאותיהן הדמוקרטיות,מה לעשות בדמוקרטיה יש גם אופוזיציה ויש לכבדה. זיקני הסתדרות המורים ,ישרי הדרך,חשבו שיש צורך בבית דין לארגון וכמובן יש לכבד את החלטותיו.ולנו יש שופטת מקצועית שלא אומרת הן אלא,שופטת!!!!

 3. nמנהלת ותיקה :

  לא די שמעל 130000 עו"ה הוכתמו ע"י וסרמן הוא ממשיך להמיט קלון ובושה על ציבור המורים דוגמת משטר אפל ודיקטטורי

 4. חבר הנהלה :

  מי שיצביע בעד הצעה להדיח את השופטת טובל ושרץ בידו

 5. מאיר :

  דיקטטורה -כבר אמרנו?בסיוע חברי הנהלה

  איך ניתן לתת יד להובלה אנטי דמוקרטית?יש לעשות הכל ובמיוחד לאור ההתרחשויות בנושא -בפוליטיקה,כדי למנוע שלטון מושחת הרומס את זכויות עובדי ההוראה.

 6. אילנה אליאב :

  אין גבול למלחכי פנכה

  מחזקת את דבריה הראויים של ליאורה (תגובה מספר 2)

 7. אביטל דליה :

  חברים יקרים עפ"י תגובותיכם זו תעמולת בחירות לכל דבר,בניגוד להחלטת השופטת פריש" איסור שימוש במאגר מידע וחששות לקיום תעמולת בחירות…".
  יש בכוונתי להתמודד בבחירות במטרה להיבחר כיו"ר הגמלאים בהסתדרות המורים צעד זה עלול לפגוע בנו.גילה קליין נאבקת למען עובדי ההוראה ואין ייצוג הולם לשיפור מצב הגמלאים.

 8. מזל קפלן :

  מדוע לא התארגנה הפגנה בבית הסת. המורים? העוול משווע.

 9. מזל קפלן :

  מדוע לא התארגנה הפגנה בשעת הישיבה?

  העוול משווע

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.