רבנים למען זכויות אדם – הישגים משפטיים בהחזרת קרקעות לבעלים פלסטיניים

עמותת "שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם" השיגה מספר הישגים משמעותיים

בחודשים ובימים האחרונים, עמותת "שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם" השיגה מספר הישגים משמעותיים; החזרת קרקעות לבעלים הפלסטיניים שנלקחו מהם על ידי מתנחלים שאינם מכירים בזכות הקניין הפלסטיני. במקרים אחרים מתנחלים קיצוניים מגובים בצבא הפכו את הגישה לאדמות אלו לקשה מאוד. לאור העובדה כי ההשתלטויות על קרקע חקלאית מתנהלות היום בקצב מהיר יותר מאשר בנית התנחלויות, הצלחות אלה מהוות אינדיקטור חשוב מאוד לכך שניתן לעצור את השתלטויות המתנחלים שאינם מכירים בקניין הפלסטיני במקרים בהם קיימת נכונות מצד ישראל לכבד את בעלות הפלסטינים על אדמותיהם……..

……

  1. וועדה העררים הצבאית דחתה את ערעורו של צבי סטרוק (בנה של ×—"×› אורית סטרוק), שהעיד בעת שישב בבית הכלא (על תקיפת קטין פלסטיני) וניסה למנוע את פינוי ההשתלטות שלו על אדמה של חקלאי פלסטיני. הוועדה הורתה להסיר את הכרם שנטע מתחת למאחז אחיה ומאחז אש קודש. מדובר על אדמות שהינן בבעלות פאוזי איברהים מהכפר ×’'לוד. ב-2012, המחלקה המשפטית של שומרי משפט החזירה למר אברהים 256 דונם של קרקעות באזור בו הוא התמודד עם איומים והטרדות מאז שנת 2005. ……
  1. ב-3.2, החקלאים הפלסטינים ממשפחת מוסא בעמק שילה יכלו לגשת אל אדמותיהם.בשבוע שעבר, בעזרת העבודה המשפטית של רבנים למען זכויות אדם, החקלאים ממשפחת מוסא שמחזיקים אדמות בעמק ×’'אלוד יכלו לגשת אל אדמותיהם ולחרוש חלק מהן אחרי שנים של הטרדות ואיומים. האדמות שלהם נמצאות בין המאחזים חוות יישוב הדעת, קידה, עדי עד ואחיה……..
  1. ביום שלישי ×”-10.2 חקלאים פלסטינים ליד ההתנחלויות  נוקדים וכפר אלדד הצליחו לחרוש ולשתול עצים בליווי הצבא והמשטרה.גישת הפלסטינים לאדמותיהם הוגבלה קשות במשך שנים בגלל התנכלויות של המתנחלים והצבא. בעקבות התערבות המחלקה המשפטית של רבנים למען זכויות האדם, ליווי פעילים שלנו ושל תעאיוש, הצליחו החקלאים בחודש אוקטובר האחרון למסוק זיתים. החודש הם חורשים ושותלים באדמות באזורים  שאין בהם עצים. תמונות…..

         לקריאת הרשומה במלואה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Leave a Reply