חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ארגון מען – שביתה במפעל מ.ש. אלומיניום במישור אדומים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 17.02.15 0:53

ביום רביעי 18 בפברואר בשעה 11.30 תתקיים שביתה במפעל מ.ש. אלומיניום במישור אדומים. זאת לאחר שהעובדים התארגנו, השיגו רוב והפכו לארגון היציג. העובדים התארגנו בעקבות התעלמות הנהלת המפעל מתלונותיהם

שביתה במפעל מ.ש. אלומיניום במישור אדומים ביום רביעי ה-18.2 בשעה 11:30

העובדים הפלסטינים במפעל מ.ש. אלומיניום באזור התעשייה מישור אדומים מזרחית לירושלים יפתחו בשביתה ביום רביעי ה-18.2 בשעה 11:30 בבקר. ההחלטה נובעת מסירובה של החברה להכיר במען כארגון יציג, וסירובה לפתוח במו"מ על הסכם קיבוצי מפעלי.

הנהלת המפעל אף מסרבת לדרישת מען לקיים אסיפת עובדים בחצר המפעל, בניגוד לחוק הסכמים קיבוציים, וטוענת כי העובדים לא זקוקים למתווך חיצוני או להסכם קיבוצי מפעלי נוסף על ההסכם הענפי בתעשייה.

במקביל הפעילה החברה לחץ על עובדים להתרחק מארגון העובדים ולבטל את חברותם בו,  גם זאת תוך עבירה על החוק.  לאור זאת החליטה אסיפת עובדים לפתוח בצעדים ארגוניים ולהכריז על סכסוך עבודה ושביתה במפעל. כמו כן בחרה אסיפת העובדים פה אחד בועד עובדים.

רקע: בתאריך 15.1.15 הודיע מען למפעל מ.ש. אלומיניום על הצטרפות 31 מעובדיה (מתוך כ-65 עובדים) לארגון העובדים, שהפך בכך לארגון היציג בחברה. העובדים החליטו להצטרף למען בשל סירוב הנהלת החברה לטפל בתלונות שלהם בנושאים שונים, כולל הטלת קנסות שרירותיים, קיזוז שעות נוספות, העדר קידום מקצועי, תשלום מופחת עבור נסיעות, וכן סירוב לפצות את העובדים על זכויות עבר שהחברה לא שילמה להם, כאשר לשם הדוגמא, רק בחודש האחרון החלה החברה לבטח את העובדים בביטוח פנסיוני.

הודעה מטעם ארגון מען

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.