חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ביטול המאגר הביומטרי – מה עמדות המועמדים והמפלגות בנושא?

נושאים זכויות אדם, חדשות, פוליטי ב 16.02.15 1:06

אתר חדש שהושק על ידי פעילי No2Bio מאפשר לכם לפנות אל נציגיכם בכנסת הבאה, לברר מה עמדותיהם בנושא המאגר הביומטרי, ולדרוש מהם לפעול לביטול המאגר הביומטרי

בקרוב, יחויב כל אזרח המבקש תעודה חכמה להיכנס למאגר הביומטרי. המאגר הוכרז כסכנה ממשית. מדוע הוחלט להקים מאגר יקר להחריד שמקובל רק במשטרים חשוכים? הכנסת ה-20 תחליט על עתידו של המאגר הביומטרי. מי מבטיח להגן על הנתונים שלנו ולבטל את המאגר? מי מפקיר את הפרטיות שלנו? אתר זה מאפשר לכם לפנות אל נציגיכם בכנסת הבאה ולדרוש מהם לפעול לביטול המאגר. (מתוך האתר)

פעילי No2Bio משיקים אתר המגלה את עמדות המועמדים והמפלגות בנושא ביטול המאגר הביומטרי

מיכאל בר סיני, ממובילי הפרויקט: ראוי שנבחרי ציבור יחשפו את עמדותיהם בכל הקשור לביטול המאגר הביומטרי עוד בטרם הבחירות האתר זמין בכתובת  http://elections2015.no2bio.org

בלוגרים ופעילי רשת מקבוצת No2Bio, בשיתוף התנועה לזכויות דיגיטליות, משיקים היום פרויקט ייחודי בנוף הבחירות הישראלי, החושף את עמדות המפלגות והמועמדים השונים לכנסת בכל הקשור למאגר הביומטרי. האתר שהוקם מציג את הנתונים על פי פעילותם בעבר של חברי הכנסת, ועל פי הבטחותיהם הנוכחיות לבוחר. האתר מאפשר לגולשים לפנות ישירות אל חברי הכנסת והמועמדים ולקרוא להם לחשוף את עמדותיהם בנושא.

מיכאל בר סיני, מראשי הפרויקט אמר … כי: "המאגר הביומטרי הוא קריטי ומסוכן ולא ניתן לו להחליק מתחת לרדאר. המועמדים חייבים להבין שהעם מכיר בחשיבות של העניין הזה. לצערנו, חלק מחברי הכנסת והמפלגות בכלל לא טורחים להביע עמדה ולהתחייב על הכיוון שלהם בנושא.

אנחנו מאמינים שהאתר שלנו יסייע למתלבטים להחליט בין מפלגות: יסייע להחליט בין הליכוד, בו מירי רגב תומכת בביטול המאגר לישראל ביתנו, המתנגדת לביטול או בין המחנה הציוני, בו איתן כבל מוביל את התמיכה בביטול, ליש עתיד, אשר אינה מביעה דעה לכאן או לכאן.

ראוי שנבחרי ציבור יחשפו את עמדותיהם עוד בטרם הבחירות, וכך נוכל אנחנו, הבוחרים, להחליט כיצד להצביע בצורה מושכלת, ולא על סמך סיסמאות ריקות".

ניסוי המאגר הביומטרי אשר נקבע בחוק, אמור להסתיים בסוף חודש יוני 2015. הכנסת ה- 20 היא שתצביע אם לבטל את המאגר הביומטרי או להפוך אותו לחובה, דבר שיהפוך את ישראל למדינה המערבית היחידה המחזיקה מאגר ביומטרי חובה לכלל אזרחיה, לאחר שמדינות המערב בהן בריטניה, ארה"ב, ניו זילנד, קנדה, צרפת, גרמניה, הולנד ואחרות, בחרו לבטל או שלא להקים מאגרים שכאלה.

הודעה של ניר הירשמן

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

5 תגובות

 1. שושי :

  ב-15.2 פניתי לכמה מועמדים ואדווח

  ואז תהיה לנו לפחות הצהרה.

 2. שושי :

  מיקי איתן כל כך חסר

  🙁

 3. מערכת עבודה שחורה :

  תודה שושי. נשמח לקבל דיווח

 4. שושי :

  תשובת בפייסבוק של פרופ' טרכטנברג

  "בהתאם לעמדת המחנה הציוני, אנו מתנגדים להקמתו של מאגר ביומטרי בישראל, משום שהפגיעה האפשרית בחרויות הפרט של אזרחי ישראל תהא חמורה לאין שיעור, מהתועלת שעשויה לצמוח מהקמת מאגר שכזה.
  צוות טרכטנברג"

 5. מערכת עבודה שחורה :

  תודה שושי.
  המחנה הציוני נגד המאגר הביומטרי

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.