postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » להלאים את כי"ל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

להלאים את כי"ל

נושאים דעות, כלכלה ותקציב ב 10.02.15 1:05

כי"ל מתייחסת למשאבי הטבע וכוח האדם של ישראל כאל משהו שצריך לנצל ככל הניתן ולהיפטר ממנו במהירות האפשרית. הגיע הזמן לקחת את מפעלי החברה הזו, את משאבי הטבע שהיא מנצלת ואת כוח האדם שלה ולהחזיר אותם לאזרחי ישראל ומדינת ישראל

מאת: ק. טוכולסקי

אם יש דבר אחד שברור לגבי כי"ל זה שהכימיקלים כבר לא שייכים לישראל, ההנהלה לא נמצאת בישראל, ועובדים חדשים במפעלי כי"ל בארץ כבר לא מרגישים, כדברי המנכ"ל, "שהם ברי מזל". כי"ל היא עוד חברה שהשם שלה הפך אורווליאני. חברה שהמטה שלה יושב בהולנד ומתייחסת למשאבי הטבע וכוח האדם של ישראל כאל משהו שצריך לנצל ככל הניתן ואז להיפטר ממנו במהירות האפשרית. הגיע הזמן לקחת את מפעלי החברה הזו, את משאבי הטבע שהיא מנצלת ואת כוח האדם שלה ולהחזיר אותם לאזרחי ישראל ומדינת ישראל. החוצפה של החברה הזו בעליה ומנהליה עברה מזמן כל גבול. הגיע הזמן שכי"ל תולאם.

רק באוגוסט האחרון כתבתי כאן מאמר שקרא להלאים את כי"ל, ותכלס יותר מדי לא השתנה. האמת, דבר אחד השתנה, יש הזדמנות ממשית לקבל הבטחה ערב הבחירות ממפלגות שטוענות שהן אלטרנטיבה לגבי עתידה של כי"ל. עד כה, למרות הודעת החברה על הליך פיטורים של 140 עובדים במפעלי הברום של החברה, רק שני פוליטיקאים אמרו משהו ששווה התייחסות בנושא. תמר זנדברג ממרצ ציינה בפוסט בפייסבוק שלא יתכן שהמציאות הנוכחית בכי"ל תמשך, ואריה דרעי מש"ס קרא למדינה לקחת לידיה את החברה. זנדברג לא נתנה פתרון, ודרעי אמר השבוע שהוא לא יישב בממשלת שמאל, כלומר אין מה לצפות שמהצהרותיו על הלאמה או טיפול באוכלוסיות שקופות יצא משהו. אני לא יודע מה תהיה המדיניות הכלכלית של ממשלת המחנה הציוני אם תקום, אני יודע בדיוק מה יעשה ביבי. הרס וחורבן להמוני ישראל כמו לאורך כל שנותיו כראש ממשלה ושר אוצר.

אז עכשיו, במקום לשפוך אש וגופרית על החזירות של בעלי כי"ל ומנהליה, ובמקום לתקוף מרה את מדיניות מהממשלה הנוכחית, אני רוצה לפנות למי שאני מקווה ישבו בממשלה הבאה, לאנשי המחנה הציוני ומרצ. אני רוצה לשמוע מהם, מה הם יעשו כנגד המציאות הנוכחית שבה חברה פרטית עושה ככל העולה ברוחה במשאבי הטבע שלנו, תוך תשלום תמלוגים מגוכחים והברחת ההון שלה מחוץ לישראל. מה יעשה ראש הממשלה בוז'י הרצוג, מה יעשה שר האוצר פרופסור טרכטנברג, מה תעשה שרת התעשייה והמסחר שלי יחימוביץ או שרת המשפטים זהבה גלאון? כיצד תתמודד הממשלה שאני מקווה לראות אחרי הבחירות עם החוצפה של הטייקונים השודדים בנגב, עם הניסיון להרעלת העיר ערד באמצעות כרייה בשדה בריר, עם החזקת העובדים בנגב כבני ערובה לשוד המתועב של בעלי החברה? מה מציעים לנו מי שרוצים להיות אלטרנטיבה לשלטון משרתי ההון הנוכחי במדינת ישראל?

יכול להיות שעל משק הגז יספיק הידוק הפיקוח. קביעת מחיר לגז, הטלת מס על אי-ניצול מאגרים, העלאת התמלוגים וקביעת מועדי פקיעת רישיונות למי שאינם מפתחים את שדות הגז. יכול להיות. אבל מול החברה לישראל, משפחת עופר ומשרתיהם בעמדות הניהול של החברה וחברות כמו כימיקלים לישראל כבר אי אפשר לעבוד רק ברגולציה, צריך פשוט לקחת את השליטה בחזרה ולהבהיר לכל טייקון ותאגיד שמי שיאיים על המדינה בפיטורי עובדים בזמן שהוא מחלק דיבידנדים ענקיים ומתחמק מתשלום מס הוגן תוטל חרב ההלאמה.

מביבי, לפיד, ליברמן, כחלון, שטייניץ ובנט אין למה לצפות. אנחנו יודעים למי הם שייכים ולמי הם מצייתים. השאלה היא מה ההבדל כשמדובר בבוז'י ולבני, גלאון וגילאון. מי שרוצים להיות ראש ממשלה ושרים בממשלה אחרת. בואו ותראו לנו מה האלטרנטיבה שאתם מציעים. בואו ותראו לטייקונים ותאגידים תאבי בצע וחצופים שאתם יכולים אחרת ושאתם תעשו אחרת. הגיע הזמן להלאים את כי"ל, הגיע הזמן לא רק להבטיח להיות אחרים בשלטון אלא להיות אחרים בשלטון. אחרת, מה הטעם שתגיעו לשם?

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , ,

8 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  כן,להלאים כי הפרטה מביאה לחורבן המשק והחברה

  כן יש להלאים את אוצרות המדינה בנגב שהיו בזמנו בידי חברות ממשלתיות שהופרטו לידי מקורבים כמו עופר שהפכו לטייקונים שחולבים את המדינה והציבור ובכלל יושבים בחו"ל.

  אותו דבר לגבי חברת הנפט הממשלתית "פז" שניתנה במתנה לבינו צדיק שהפך באחת לברון הפרטה על חשבון העובדים האומללים שהושלכו לגורלם ועל חשבום הצרכנים הנחלבים יום יום ושעה שעה.

  יש להלאים את "פז" שנערפה במאכלת הפשע הכלכלי הניאו-ליבראלי הנקרא הפרטה.

  אותו כנ"ל לגבי הגז.לפי מה ששמעתי בזמנו מאמנון פורטוגלי ,מדובר על אוצר של למעלה מטריליון שקל!!! שהופרט לידי ברוני הגז.בזמנו 4 החברות הממשלתיות לחיפושי נפט וגז הופרטו,ותשובה ומרעיו קיבלו בתחבולה את שדות הגז.אין סיבה שבעולם שהוא יתעשר על חשבון כולנו בזמן שמדובר על משאב לאומי השייך לנו.

  האם אנחנו באמת רוצים להידמות לניגריה שבה משאבי הנפט העצומים נשדדים לטובת חברות רב לאומיות ומשתפי הפעולה המקומיים שלהם בזמן שהעם הניגרי חי בעוני לא יתואר??.
  למה הדוגמא הנורבגית ,שבה 90 אחוז מהתמלוגים הולגים לממשלת נורבגיה ועמה,לא משמשת לנו כלפיד באפילת ההפרטה והמניפולציה הניאו-ליבראלית?

 2. מנחם לוריא :

  תגובה לק.

  ק.
  שאלת:"אז עכשיו, במקום לשפוך אש וגופרית על החזירות של בעלי כי"ל ומנהליה, ובמקום לתקוף מרה את מדיניות מהממשלה הנוכחית, אני רוצה לפנות למי שאני מקווה ישבו בממשלה הבאה, לאנשי המחנה הציוני ומרצ. אני רוצה לשמוע מהם, מה הם יעשו כנגד המציאות הנוכחית שבה חברה פרטית עושה ככל העולה ברוחה במשאבי הטבע שלנו, תוך תשלום תמלוגים מגוכחים והברחת ההון שלה מחוץ לישראל. מה יעשה ראש הממשלה בוז'י הרצוג, מה יעשה שר האוצר פרופסור טרכטנברג, מה תעשה שרת התעשייה והמסחר שלי יחימוביץ או שרת המשפטים זהבה גלאון? כיצד תתמודד הממשלה שאני מקווה לראות אחרי הבחירות עם החוצפה של הטייקונים השודדים בנגב, עם הניסיון להרעלת העיר ערד באמצעות כרייה בשדה בריר, עם החזקת העובדים בנגב כבני ערובה לשוד המתועב של בעלי החברה? מה מציעים לנו מי שרוצים להיות אלטרנטיבה לשלטון משרתי ההון הנוכחי במדינת ישראל?"

  והתשובה,לצערי,קצרה מאוד: כלום!

  למה אני חושב כך? פשוט: מה אתה מצפה מה"מחנה הציוני" כשמספר 2 שלו,למשל,היא אדם שברקורד הפוליטי שלה יש רק דבר אחד -שחוזר על עצמו- השארת ערימות של חובות כספיים.

  למה אתה מצפה שכשה"מחנה" הזה יגיע לשלטון (אם בכלל) הוא יעשה הוקוס פוקוס ולמשל ילאים את ים המלח?

  אני לא חושב שיעשה דבר כזה כי חיקו של ההון – נעים….

  …וגם:לא ראיתי או קראתי או שמעתי מסר ברור שלא רק "לא ביבי" אלט גם לא ניאו ליברליזם.

  ל"מחנה" אין באמת אגנדה חברתית יש רק פטפטת בנושא הזה.

  מנחם.

 3. ק :

  מנחם, אז יש את מרצ ויש את המשותפת, והן מירצהשם יעשו משהו.

 4. מנחם לוריא :

  והינה ההמשך (ידי לא המעל...)

  הינה כאן – בבקשה:

  http://news.walla.co.il/item/2828259

  ואל תספר לי,ק., שבוז'י המליונר ו"רעיתו" ציפי חורכת התקציבים יטפלו בזה…

  מנחם.

 5. מיכאל לינדנבאום :

  כשמתחילים עם הפרטות ,הכל הולך לעזאזל

  כבר 30 שנה מפריטים ומחסלים מפעל ממשלתי ציבורי אחד אחרי השני.העובדים נשלחים לעזאזל והמפעל נשדד על ידי הטייקון ה"זכיין".
  ועם ישראל ההופך להיות עם של קבצנים,יאשים כל דבר במצבו ,אבל חלילה לא את הסיבה לאסונו–ההפרטה המתגלגלת.
  להתראות לאור הנרות והשיתוק הכללי במדינה עם ההפרטה הקרובה של חברת החשמל,שאף אחד ב"שמאל" לא מוצא לנכון לומר עליה דבר וחצי דבר.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מנחם
  האם אין למדינה מניית זהב בביצה הזאת?

 7. ק. טוכולסקי :

  מנחם אם המשותפת ומרצ יהיו מספיק חזקות ביחד עם האגף הס"ד שלה עבודה שמרוכז ב-15 מנדטים הראשונים שלה אפשר יהיה לעשות דברים.

 8. מנחם לוריא :

  תשובה למגיבים #6 ו #7

  לתגובה #6:

  לא,למדינה אין מניית זהב בביצה.

  לתגובה #7 ק.:

  אני חושש מאוד שאתה טועה,ומן הטעם הפשוט: קשה להפוך את הספינה הזו,וכל ספינה בכלל,מבלי להטביע אותה.
  במילים אחרות הרבה יותר קל למלל סיסמאות כדי להושיב את הישבן במשרדי הממשלה ואח"כ לטעון:"דברים שרואים מכן לא רואים משם" ונתראה בסבב הבחירות הבא. יש את התופעה הזו,ובשכיחות גבוהה,הא"י פלסתינה הדמקרטית לשעבר.

  בנוסף לזה: יש כאן דור שלם שגדל על ברכי הניאו ליברליזם שבעיניו עבודה מאורגנת היא דבר שלילי מאוד בזוי,לא רצוי. ועוד.

  יש פה דור שלם שבעינו שמאל זה בכלל מאפיין של מחלת נפש וטיפשות – מבלי שבכלל יודע מהי משמעות המילה הזו,מה מקורה והאם יש קשר,כלשהו,בין דיעות פוליטיות,אג'נדה פולטית למציאות המפלגתית בא"י פלסתינה.

  כבר התבטאתי על כך בהזדמנות אחרת ואחזור על דברי,בקצרה: מר ישראלי נמצא עמוק בבוץ של חיי היום יום הקשים,בשכר לא הוגן,בתנאי העסקה לא הוגנים,בכסף של הפנסייה שמושקע אצל איזה קוסם טייקוני שהופך את ערכו ללא ראלי בעליל ולכן,מנקודת העוני הזו,לא יעשה שום דבר כדי לשנות כי מהפיכות ושינויים מלמטה (מהדמוס) מגיע בעיתות עושר ולא בעיתות שפל.

  מה שהיה הוא שיהיה…

  מנחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.