postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עמידר, במקום להפיק לוח שנה עדיף לדאוג לנזקקים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמידר, במקום להפיק לוח שנה עדיף לדאוג לנזקקים

נושאים מכתבים, רווחה ושירותים חברתיים ב 8.02.15 1:05

אם לשלושה ילדים הנזקקת לדיור ציבורי פלשה לדירה ריקה של עמידר. עמידר אינה מסייעת. הקריטריונים שלה קשיחים. נזקקים לדיור ציבורי נאלצים להפר את החוק. עמידר אטומה לצרכי הנזקקים, אך משקיעה את כספי משלם המיסים בפרסום. קראו את מכתבה של האם. ראו את לוח השנה שהוציאה עמידר. האם באמת עמידר הרבה יותר ממה שחשבתם?

 amidar

הנדון: מניעת פינוי של אמא ושלושה ילדים קטנים מדירת עמידר
אני פונה אליכם בזעקה גדולה ומבקשת שתצילו אותי ואת ילדיי הקטנים מלהיזרק לרחוב, תעזרו לנו להיחלץ מרוע הגזירה שהטילו עלינו ללא טיפת רחמים. מתוך ייאוש ודאגה לילדיי מצאתי קורת גג בבית נטוש של עמידר. לא היה לי לאן ללכת ולכן לא הייתה לי ברירה אלא להיכנס לבית הזה. באותו רגע ראיתי רק את ילדיי מול העיניים ולא שום דבר אחר. זה היה חטאי היחיד.

אנא מכם עזרו לי מול משרד השיכון בעצירת הליך הפינוי ובדיקה מחודשת לזכאותי לדיור ציבורי. הנזק בפינוי שלי ושל ילדיי לרחוב יעלה על התועלת שבכך. השלכתנו לרחוב ללא כל פתרון הולם תגרום לנו נזק חמור ביותר וזכותנו החוקתית לחיים בכבוד תפגע באופן קיצוני. אין לי שום רצון לעבור על החוק או על פסיקותיו של בית המשפט לכן אני פונה אליכם שתעזרו לי במציאת פתרון למצב העגום שבו אנו חיים.

אני בת 31 נשואה ואם לשלושה ילדים קטנים (תינוקת בת חודשיים, 8 ,5). את ילדיי אני מגדלת לבד כי אבא שלהם לא חי איתנו באופן קבוע. אב ילדיי אינו מוכן להתגרש ולתת לי גט.

אני ובעלי חיים בנפרד, והחברה המשכנת הכירה בי כפרודהאושר לי סיוע ע"ס 1470 ₪, אך אין בידי להשלים את השכירות, כידוע לכם כיום המחיה מאוד יקרה וכמו כן גם השכירות. בנוסף אני בפשיטת רגל ואני מוגבלת בבנקים, כך שאין לי שיקים או ערבויות לתת לבעל הדירה ואסור לי לצבור חובות חדשים בגלל הפשיטה.

בעלי אינו מסוגל לפרנס. אני ניסיתי לפרנס את ילדיי לבדי ועבדתי בכל מיני מקומות, אין לי עזרה מאיש, החובות תופחים, במשך כשלוש שנים נזרקתי עם ילדיי הקטנים מפה לשם כל פעם במקום אחר.

פניתי רבות לבקש עזרה ממשרד השיכון ושם נמסר לי שאעמוד בקריטריונים לקבלת דירת עמידר רק אם אביא ילד נוסף. ניסינו להשכיר דירה אך ללא הצלחה, נותרנו גם עם חובות גדולים לבעל הדירה. אני נמצאת בייאוש גדול, אני מאוד אוהבת את ילדיי והם חשובים לי מאוד אני רוצה רק בטובתם ומתחננת שיהיה להם קורת גג וחיים שונים מהחיים שלי ושל אבא שלהם.

אני מטופלת אצל עו"ס ובשל מצבי הכלכלי הקשה אני נעזרת בעמותות לקבלת מוצרים בסיסיים ואוכל לי ולילדיי. ביום יום אני חיה בהישרדות "מהיד אל הפה" ומשתדלת לא להחסיר מילדיי דבר גם אם זה אומר לבקש ממשפחתי או משכניי.אני אמנם ענייה אך עשירה בשלושה יהלומים שאין להם מחיר ולמענם אעשה ואתן יותר מהכל. שני ילדיי הגדולים מחונכים ומנומסים, הילדה שלי אף לומדת במצוינות בגלל רמת הלימודים הגבוהה שלה.

את כל כוחי ומרצי אני משקיעה בחינוך ילדיי ואיני רוצה שבשל המצב חס וחלילה ניזרק לרחוב ומצבם ומצבי הידרדר למקומות שאיני רוצה להגיע אליהם. את הכח להרים את עצמי כל יום מחדש אני שואבת מהילדים שלי שלמענם אני נלחמת על קורת גג שבה אוכל לגדלם בשלווה אהבה וביטחון. לילדיי אין איש מלבדי ואני מעדיפה שיקרה לי הגרוע מכל לפני שהם ייפגעו.

אני מתחננת אליכם להבין את מצבי. אין לנו לאן ללכת ואין לנו עזרה מאיש, אני לא יכולה להגיע למצב שאמצא את עצמי ברחוב עם שני ילדיי הקטנים ותינוקת.את הכאב שלי,את הסבל, הלילות ללא שינה שבהם הכרית זו שסופגת את כל הדמעות כל לילה מחדש, התסכולים מאי הודאות והפחד התמידי שיזרקו אותי לרחוב עם שני ילדים קטנים ותינוקת לא אוכל להכיל במילים.

אנא מכם, אני מתחננת ומבקשת שתפתחו בפנינו את ליבכם למען ילדיי הקטנים שחפים מפשע ולא אשמים בדבר. אל תתנו שיהרסו לילדים שלי החיים, תחשבו עליהם, על ההשלכות שיוביל הפינוי, על הרס  של משפחה שלמה. אל תחרצו עלינו לחיות ברחוב.

קרן נויבך ראיינה את האם בתכנית סדר יום

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    האם אין מקום להתערבות מיידית בעמידר כדי למנוע זריקת משפחות לרחוב? היכן ראש הממשלה? היכן שר השיכון?

  2. עבודה שחורה » חודש וחצי לפני קבלת זכאות – עמידר מתעקשת על פינוי משפחה מדיור ציבורי :

    […] פברואר  פורסם מכתבה של אם לשלושה ילדים קטנים החושפת את מצבה הכלכלי הקשה […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.