חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הממלכתיות בנושאי ביטחון – משחקים לידי הימין

נושאים בחירות 2015, דעות, מדיני-בטחוני ב 2.02.15 2:20

לבני והרצוג נמנעים מלתקוף את נתניהו על רקע ההחמרה במצב הבטחוני, ובכך מסייעים להסתיר את כשלונו

מאת ק. טוכולסקי

במוצ"ש שחרר ביבי עוד תשדיר שבו הוא מציג את עצמו כמר ביטחון וטוען שהבחירות יכריעו מי ינהיג את ישראל מול איראן והטרור, הוא החזק או השמאל החלש או הליכוד בראש ממשלה חזקה. לחוצפה של ביבי אין גבול אבל האמת, אם זה עובד, אז מה יש לו להפסיד. מול הקמפיין הממלכתי והדלוח להחריד של המחנה הציוני שמצליח בינתיים, אלוהים יודע איך, לגנוב מנדטים יקרים רק ממרצ, מצגי את עצמו ביבי כמר ביטחון. האמת אני מבין אותו, במקום שמנהיגי המחנה הציוני ומרצ יציגו את ביבי כמר כישלון גם בתחום הביטחוני, הטפלון מרחביה נהנה מחומת מגן ממלכתית מיותרת ומעקרת מצד מי שאמורים להיות יריביו.

בקיץ 2014 הפסידה ישראל מלחמה לראשונה בתולדותיה. מלחמת צוק איתן הסתיימה ב-72 חללים ואפס הישגים, ההרתעה הישראלית מוגרה בחורבות עזה. צה"ל לא הצליח להכריע והאויב נותר נחוש ומוכן לקרב. פעם אחר פעם הציעה ישראל הפסקות אש שנדחו בבוז וגם ההסדר שהושג לבסוף הושג רק לאחר שישראל התחייבה לתת לחמאס מה שהוא רצה. המרחב הימי של הדייג העזתי הורחב, כמות הסחורות הנכנסת לרצועה הוגדלה והמגוון שלהם גדל גם הוא. ישראל מספקת מלט ובטון לחמאס שמצדו חזר לבנות מנהרות.  ה"שקט" הופר כבר כמה וכמה פעמים, אבל כל המזרח התיכון יודע שבראשות ממשלת ישראל עומד אפס מאופס, פחדן צמא דם שמוכן להקריב את מיטב בני ארצו בשביל כלום. 72 בנים נפלו חללים, חיילים מיטב בנינו, ככה זה כשביבי שומר על הילדים. אבל ביבי לא מסתפק בנזק הזה וממשיך להזיק למדינת ישראל.

אני לא חסיד גדול של הסנקציות על איראן וה"איום האיראני", איראן היא לא מדינה מטורפת ועד היום כשמדינות כמו איראן השיגו נשק גרעיני מול מעצמות גרעיניות זה תמיד הרגיע את היחסים עמן ולא החריף. אבל אם היה איזשהו סיכוי לסנקציות אמריקאיות חדשות על איראן היה צורך בהסכמה בין הרפובליקנים והדמוקרטים בקונגרס בכדי להשיג רוב של שני שליש שימנע וטו מצד הנשיא. אדם אחד במו ידיו סיכל כל סיכוי להשגת רוב זה, ביבי. הביקור שהוא סידר לעצמו בקונגרס, סטירת הלחי שלו לראש המדינה של בעלת הברית העיקרית של ישראל, גמרה לכך שהשת"פ בין הרוב הרפובליקני והמיעוט הדמוקרטי הופסק ואין שום סיכוי שהסנקציות שביבי מטיף להן יוטלו. שוב ושוב ביבי מכשיל את האינטרס הישראלי אפילו כשזה האינטרס שהוא מטיף לו.

ועכשיו במפגן של פחדנות מעורבת בזלזול ואטימות לחיי חיילים ואזרחים – הפעולה בסוריה שמשום מה התרחשה בזמן מערכת הבחירות. נתניהו פגע בחיזבאללה ובאיראן במקרה חודשים לפני הבחירות. כשהם הכו בחזרה בפעולת נקם כירורגית התברר שיש בין הצדדים הבנות שאתם הורדתם לנו ואנחנו נוריד לכם. 2 חיילים ומה שאולי נשאר מההרתעה הישראלית נפלו קרבן לתעמולת הבחירות של ביבי. הוא הכה באויב, הפקיר את החיילים לספוג את התגובה ויאללה חזרנו לשגרה. בחזית הצפון מעדיף נתניהו הבנות של שקט עם ארגוני טרור סונים כמו ג'בהת אל נוסרא וענפים של אל קאעידה ע"פ הגעה להסדר עם אסד והחיזבאללה. האינטרס הישראלי נפגע אבל הגבולות הבוערים על אש קטנה עד שהוא מגביר אותה נשמרים במתכונת שמתאימה לו.

נתניהו הוא כישלון בטחוני ומדיני לא פחות משהוא כישלון כלכלי-חברתי או סביבתי. החסינות בתחום שמעניקים לו לבני והרצוג מיותרת ואף מסוכנת. אני מקווה שמישהו יהלום בחזרה בפחדן צמא הדם ויחשוף אחת ולתמיד את העובדה שביבי נכשל מול החמאס, נכשל מול איראן, נכשל מול החיזבאללה ונכשל בחזית המדינית. הגיע הזמן שמישהו ייקח את האחריות לחיים שלנו ושל הילדים שלנו מהכישלון הזה ומשותפיו המטורפים בימין. הגיע הזמן שיהיה לנו שלטון שמבחינתו אנחנו וילדנו זה לא עוד פיונים להקריב בשביל תעמולה לאומנית בזמן שמפריטים כל דבר שזז או מתוך אמונה ב"עם הנצח" במקום בחיי האדם עצמו כאן ועכשיו והבטחת עתידם של ילדנו שלא כקורבנות נצחיים על מזבח של אמונה. הימין נכשל גם בביטחון, הימין בראשות ביבי ובשיתוף בנט וליברמן חיסל את ההרתעה חיזק את איראן, את הטרור הסוני, את החיזבאללה ושלח את מיטב בנינו למות בשביל כלום. חייבים להעיף אותם כמה שיותר מהר, אחרת לא יישארו לנו ילדים שצריך לשמור עליהם.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , , ,

2 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  פליטת קולמוס, שורה ראשונה פסקה שנייה אמור להיות צוק איתן ולא חומת מגן.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  להוריד את הדיון לרמת גן ילדים - אסטרטגיה מכוונת.

  הליכוד כנראה במודע מוריד את רמת הדיון לרמת פעוטון.
  אני, אתה, לקחתי, גנבת, זה שלי, זה לא שלך, מה פתאום, אמאל'ה….

  המחנה היריב נופל בפח היקוש שכרה לעצמו – מכיוון שהאסטרטגיה "היתה רק לא ביבי" – התשובה בסגנון גן ילדים היתה הימור לא לגמרי טפשי.

  מצביעה פוטנציאלית לליכוד אמרה לי – "אף אחד לא מדבר על הבעיות הקשות בחינוך, ויש הרבה. אותי לא מעניין הטפל וככה לא אלך להצביע".
  פחות קול לליכוד, אולי הליכוד יורה לעצמו ברגל?
  ממש לא. האסטרטגיה המובילה שלו תשאיר עוד הרבה אנשים בבית.

  כשמנסים לעזור ופונים לבוז'י בשאלה – תחפשו אותו בפינה.

  הצלחה בבחירות, כידוע בנויה הרבה על יכולת גיוס רעיוני ומעשי.

  אבל בהעדר עמוד שדרה אסטרטגי ממוקד, קל לכופך את היריב לכל משב רוח קלה.

  בעוד הליכוד רוכב על "עמותות השמאל" כמה מאיתנו מפשפשים במה שקורה בעמותות הימין? שם הפשילו שרוולים וממחזקים את הקו של הליכוד. זה, כידוע מותר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.