חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מגמה ירוקה: משמרת מחאה נגד הבנייה בחוף בת-ים בבית המשפט העליון בירושלים

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 28.01.15 0:12

ביום רביעי 28 בינואר בשעה 8.00 משמרת מחאה בבית המשפט העליון בירושלים של פעילי סביבה ותושבי בת-ים נגד הבנייה בחוף בת-ים

ב-28.01 יקבע בית המשפט העליון את עתיד חוף קולוני בבת ים.בית המשפט יקבע האם לאפשר בניה הרסנית של מגדלי מלונות המתנשאים לגובה של למעלה מ-40 קומות או להשאיר חוף פתוח ונגיש לתושבי בת ים?!
בית המשפט ידון לראשונה במרחק הבניה מהים, ולכן הקרב של תושבי בת ים הוא הקרב של כל החופים בארץ!
הפסיקה תהווה תקדים למצב הבניה על החופים,ולכן עלינו להתייצב שם לצד התושבים\ות ולזעוק את זעקתם!

חוף הים הוא לא נדל"ן,חוף הים הוא של כולם!!!

הצטרפו אלינו ולעשרות תושבי בת ים מחר 28/1 ב 8:00 למשמרת מחאה נגד היזמים שעוברים על החוק בכניסה לבג"ץ בירושלים ולהפגנת נוכחות בתוך הדיון

רקע למאבק

פעילי המאבק להצלתו של חוף המרינה בבת ים, הנמצאים בהליכים משפטיים מול היזמים המבקשים לבנות מגדלי מגורים במרחק של כמה עשרות מטרים מהחוף, חוששים שפיזור הכנסת יעכב את החקיקה שהייתה אמורה לסייע בידיהם לפקח על שמירת החוף

זו הפעם השנייה שבעיצומו של המאבק לתיקון חוק החופים, שאמור היה להיות מקודם בחודשים אלה, הכנסת מתפזרת, ושוב נדחה הניסיון לסתום את הפרצה בחוק המאפשרת לבנות על קו המים על סמך אישורי בנייה ישנים

חוק החופים נחקק בשנת 2004, אולם חמש שנים מאוחר יותר גילו תושבי בת ים כי חוף המרינה, הנחשב לאחד מהחופים הייחודיים בארץ – גודר. בירור מעמיק יותר העלה כי יזמי נדל"ן קיבלו היתר לבנות מגדלי מגורים במרחק של 70 מטר מהחוף.

כשהם אוספים שקל לשקל יצאו הפעילים למאבק נגד כוונת היזמים לנצל את הפירצה בחוק המאפשרת לראשי רשויות ויזמי נדל"ן להוציא מהמגירות תוכניות בנייה שאושרו בשנות ה־60 וה־70 ולזכות באישורי בנייה על שטחי החופים יקרי הערך.

יצוין, כי החוק אוסר על בנייה בטווח של 300 מטר מהחוף. כיום, מצוי המאבק בשלב משפטי הנחלק בין שתי עתירות שהוגשו לבג"ץ: האחת עוסקת בעניינם של המלונות 'ביץ", שגובהו 45 קומות, ומלון 'סי הוטל', שגובהו 26 קומות, המתוכננים להיבנות במרחק של 60-40 מטר מהחוף. העתירה השנייה עוסקת בעניינם של עוד שני בתי מלון שגובהם 25 קומות, שאמורים להיבנות במקום מלון 'סאן' שנהרס.

הדיונים בעניינם של בתי המלון נקבעו לחודש הבא, אולם פעילי החופים באיזור חוששים שדווקא עכשיו, כשתהליך חקיקת התיקון לחוק החופים נקטע בעיצומו, גם ההליך המשפטי יגרור רגליים. "זהו מאבק עקרוני לכל חופי המדינה ובפרט לבת ים", אומר ג'קי עזרא, ממובילי המאבק לשמירת חופי בת ים לרשות הציבור. "ניצחון במאבק זה יהיה תקדים משפטי חשוב, שיכול לשמש כתחליף לחוק החופים שמתעכב ונדחה מספר שנים. תמוה הדבר מדוע הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב בחרה להילחם דווקא בנו, פעילי החופים, במקום לבוא ולהודות שהייתה טעות בשיקול הדעת הקיים".

להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.