חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מה יהיה השיח שיקבע את תוצאות הבחירות

נושאים בחירות 2015, כלכלת בית ב 25.01.15 0:06

הליכוד והבית היהודי מושכים את השיח לכוון השסע היהודי ערבי (ב-PC זה "מדיני-בטחוני"). על המחנה הציוני להוביל שיח בשסע עשירים עניים (ב-PC זה "כלכלי-חברתי") ולהציג בו עמדות סוציאל דמוקרטיות ברורות
מאת: ק. טוכולסקי

 

הם או אנחנו זה לא מספיק

מתחילת מערכת הבחירות הימין מוביל את השיח. הליכוד מיהר למשבצת של ליכוד מול השמאל, בחירה בין המחנה הלאומי לעבודה, הגדילו לעשות אנשי הבית היהודי שמדברים על המחנה הלאומי מול המערך. הם צודקים בסופו של דבר והגיע הזמן שנגדיר טוב את ההם מול ה"אנחנו" ולא רק בזירת התקווה המדינית מול הכישלונות והקיפאון של ממשלות הימין האחרונות, אלא גם בתחום החברתי-כלכלי. הגיע הזמן לשמוע מהמחנה הציוני כמה אמירות ברורות בנושאים חברתיים-כלכליים שיבדלו אותו מהימין, למשל:

מה עמדת המחנה הציוני בסוגיית משק הגז בפרט והמחצבים בכלל?
האם המחנה הציוני יפסיק את השוד של מחצבי ומשאבי הטבע ויעביר את השליטה והבעלות על רוב ההכנסות לציבור?
האם יתמוך המחנה הציוני בהטלת פיקוח על מחירי הגז ועל סוגיות כמו יצוא הגז?
האם ידרוש המחנה הציוני מבעלות הזיכיונות הקיימים לעמוד ביעדים שישרתו את המשק הישראלי? את כל הדברים האלו לא עשתה ממשלת הימין ושריה ביבי, סילבן שלום, בנט, לפיד נתנו לבעלי ההון כל מה שהם רוצים. הגיע הזמן לשמוע מהמחנה הציוני אמירות ברורות בנושא.
אם המחנה הציוני יבטיח לציבור שחש היום נגזל שהשליטה במשאבים ובהכנסות מהם תחזור אליו, המחנה הציוני יתחזק.

מה עמדת המחנה הציוני בסוגיה של העסקה ישירה והפרטת שירותים ציבוריים?
אנחנו יודעים מה הימין עושה, מעביר את כולנו למיקור חוץ. בכל תחום מעובדות ניקיון ושמירה דרך מורות ועובדים סוציאליים ועד רכישת שירותים דרך חברות קבלן במקום העסקה ישירה של עובדי ועובדות מדינה בכל תחום אפשרי בשירות הציבורי. האם המחנה הציוני יבטיח אלטרנטיבה? האם המחנה הציוני יודיע חד משמעית שראשיו הרצוג וליבני חוזרים בתשובה ומתחייבים שממשלה בראשותם או בהשתתפותם תעמוד על העסקה ישירה במגזר הציבורי והפרטי כאחד? התחייבות כזאת תסייע לבדל אותם בצורה משמעותית מהימין ולהסביר למאות אלפי בוחרות ובוחרים חסרי ביטחון תעסוקתי מי עומד לצדם.

מה עמדת המחנה הציוני בנוגע למערכת החינוך?
האם המחנה הציוני כמו הממשלה הנוכחית חושב שמערכת החינוך היא בייביסיטר באמצעות צהרונים ושההורים צריכים לשלם בכל דרך אפשרית תמורת שירותי שמרטפות אלו או שהמחנה הציוני בכל ממשלה בראשותו או בהשתתפותו יקדם ויפעיל חינוך ממלכתי חינם מתום חופשת הלידה ועד תום התיכון במשך יום לימודים מלא באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים וכוחות עזר מספיקים? מבחינת שלטון הימין של ביבי פירון שטייניץ ובנט חצי יום עם גננת וסייעת ועוד חצי יום עם שתי סייעות על 36 ילדים זה מספיק, גם כיתות שבמשך כמעט מחצית היום התלמידים לא לומדים בהם כלום.
האם המחנה הציוני מוכן להבטיח למאות אלפי הורים שכורעים תחת נטל התשלומים ומודאגים מרמת החינוך של ילדיהם שינוי מהותי בחינוך וביטול מסגרות הכסת"ח של הצהרונים?
העסקה ישירה במשרה מלאה של מורות מורים, גננות וסייעות?
זה יכול להוסיף לו מאות אלפי בוחרים.

מה עמדת המחנה הציוני בנוגע לשעות העבודה והמנוחה והתמורה לעבודה?
בזמן שביבי ובנט רוצים להעביר את המשק לימי עבודה של 12 שעות, הציבור כמה לממשלה אחראית בראשות או בהשתתפות המחנה הציוני שתתחייב כי שבוע העבודה בישראל עומד על 40 שעות בחמישה ימים ושיום עבודה של יותר משמונה שעות מזכה בשעות נוספות. שאין העסקה תמורת טיפ עם השלמה וכל העסקה מחייבת תשלום שכר מינימום מידי המעסיק לפחות. שעבודה בימי המנוחה מזכה בתשלום של 200% וביום מנוחה נוסף באחד מימי העבודה. ששכר המינימום חייב לעמוד על 30 ₪ לשעה לפחות ולהיות צמוד למדד המחירים ולשמור על ערך ריאלי, כך גם הקצבאות והגמלאות המשולמות בידי המדינה והביטוח הלאומי. מאות אלפי בוחרים מחכים לתשובה ברורה שממשלות הימין סירבו לתת.

מה עמדת המחנה הציוני לגבי הגדרת אופייה של המדינה?
הימין מציעה לנו סמי פתרונות פשיסטיים כמו חוק הלאום. האם ישכיל המחנה הציוני להבטיח לציבור את עיגון מעמדה כבסיס לחוקה של מגילת העצמאות בכל ממשלה בראשותו או בהשתתפותו. זוהי התשובה הציונית האמתית והציבור מחכה גם לה.

מה עמדת המחנה הציוני לגבי הסדרת ביטוח סיעודי חובה במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי?
ממשלות הימין הכשילו כל יוזמה להסדרת התחום שמהווה נטל כלכלי משמעותי על הציבור הישראלי. אמות אלפי ישראלים כורעים תחת נטל ההוצאות על ביטוח סיעודי וחברות הביטוח גובות מהציבור סכומי עתק ללא תמורה ראויה. אם יבטיח המחנה הציוני שכל ממשלה בראשותו או בהשתתפותו תכניס את הנושא לביטוח הבריאות תמורת העלאתו בסכום שיעלה פחות מתשלומי הביטוח הפרטיים מאות אלפי בוחרים יתמכו בכך.

אם המחנה הציוני רוצה להתחיל להביא בוחרים מימין לו, מהליכוד ויש עתיד, מכולנו, ישראל ביתנו והבית היהודי, כדאי לו להתחיל להיות מאוד ברור בנושאים הללו. העסקה ישירה, קץ שוד משאבי ומחצבי הטבע, קיצור שבוע העבודה והגדלת התמורה בעבור עבודה, ביטוח סיעודי ממלכתי, הסדרת מעמד מגילת העצמאות בחוק יסוד. יש עוד דברים בהרבה תחומים, ממשלות הימין עשו נזקים אדירים בכל תחום. אז הגיע הזמן לצאת להתקפה להיות ברורים ולדרוש מהימין תגובות ועמדות בנושאים שמעניינים את כל הציבור. לימין אין תשובה ומתן מענים כפי שציינתי בתחומים אלו זה מה שמפלגת מרכז סוציאל-דמוקרטית אמורה לעשות, להבטיח בבחירות, לנצח ואז ליישם.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , ,

3 תגובות

 1. דליה :

  הבית היהודי אינו מייצג את המחנה הלאומי. הוא לא לאומי ולא יהודי. כשאחד כמו רונן שובל הוא חלק מהמפלגה הזו, מה שמובלט בה זה כישורי ההסתה, ההתלהמות וחוסר הדמוקרטיות בה. כל מי שלא מסכים עמה הוא אויב, הוא אנטי ציוני הוא בוגד. כך מפלגה בראשות בנט מתנהלת. קראו את מאמרו של תומר פרסיקו פה ותבינו את היסודות הפשיסטיים בהשקפת שובל, אחד המייצגים של הבית היהודי, שאינו יהודי כלל בערכיו.
  http://tomerpersico.com/2015/01/11/sorel_to_shoval/

 2. מנחם לוריא :

  ...והינה התשובות,הנבובות משהו,לשאלות של ק:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4619054,00.html

  מנחם

 3. מנחם לוריא :

  ..וגם זה - בצד השני של המפה (תרתי משמע):

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4619105,00.html

  מנחם

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.