postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חברי כנסת, עזרו לתלמידים החולים. גם הם רוצים ללמוד

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חברי כנסת, עזרו לתלמידים החולים. גם הם רוצים ללמוד

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 19.01.15 0:59

להלן מכתב ששלחו אמהות לתלמידים חולים מרותקים לביתם לחברי-הכנסת. המכתב מתאר את השתלשלות העברת הזכיינות מתל"לים ל"קדימה מדע" ומבקש לקיים את חוק לימוד חובה ולאפשר לילדיהן ללמוד כמו כל תלמיד רגיל. סילבן שלום ידבר עם שר החינוך. משרד הרווחה אינו צד בעניין. אלה התגובות עד כה

לכבוד … מי שבאמת אכפת לו

מצרפת לך נתונים לגבי המכרז לילדים חולים המרותקים לביתם, המחדל החמור של הפגיעה בזכות החוקית של הילדים ללמוד עפ"י חוק חינוך חובה.

ב 27/10/2014 התבשרנו, במהלך ישיבה בוועדת החינוך של הכנסת, שיש זכיין חדש להפעיל את הפרויקט של שירותי חינוך לתלמידים חולים.

אחרי 25 שנים מבורכות, עמותת תלל"ים לא יכלה לגשת למכרז, מכיוון ששונו תנאי הסף ותנאי המכרז התבררו שיש פגיעה בשעות הילדים. משרד החינוך הודיע, שעמותת תלל"ים תיתן שירות עד 31/12/2014 ואחר כך יתחיל הזכיין לעבוד, באמצע שנת לימודים, מ 1/1/2015.

ניסינו להגיש עתירה, שהמטרה שלה הייתה לעצור את התחלת עבודת הזכיין החדש עד לסוף שנת הלימודים ולהשאר עם עמותת תלל"ים  כדי שהילדים לא יפגעו. הדיון נקבע ל 13/1/2015 לאחר ימים מפרכים של דחייה והעברת הדיון מתל אביב לירושלים בגלל משרד החינוך. מספר ימים לפני הדיון קיבלנו מכתב מאיים מעורכי הדין של "קדימה מדע". במכתב נאמר, שבמידה ונמשיך לעתירה הם ידרשו הוצאות משפט מאיתנו. ההורים נבהלו מאוד, היות ומדובר על משפחות ללא אמצעים כלכליים, שנאבקות על חיי ילדיהם. משכנו את העתירה בשלב זה. המשכנו לעקוב אחרי עבודת הזכיין החדש. הם מגייסים מורים חדשים וגם קיבלו חלק ממורי עמותת תלל"ים. עדיין אין להם קמפוס וירטואלי, שזה למידה מרחוק באמצעות מחשב, דבר שנכתב בתנאי המכרז.

אין להם עדיין מטפלים פארא רפואיים, ממשרד החינוך נאמר לנו, שברגע שיסיימו את כל קליטת המורים יתחילו לגייס מטפלים לטיפולים. גם זה אחד מתנאי המכרז. יש עדיין ילדים רבים שעדיין לא מקבלים סיוע.

נחרדתי לגלות, שמשרד החינוך העניק לזכיין החדש 45 יום הזדמנות להתארגן מההודעה הרשמית על הזכייה 15/12/2014 עד ל 31/1/2015. זה אומר, שמשרד החינוך מגן על הזכיין החדש, ולא על הילדים.

משרד החינוך איפשר לזכיין החדש להתארגן באמצע שנת לימודים ולנו נאמר להמתין בסבלנות.

הנתונים בשטח לגבי העבודה של הזכיין מצביעה על כך, שהגיעו ללא צוותים חינוכיים לטיפול בילדים ומקימים כרגע את המערך, באמצע שנת לימודים.

מדוע מוחלף זכיין באמצע שנת לימודים? האם יעזו לשלוח תלמידים רגילים הביתה ויחליפו צוות בבית ספר באמצע שנת לימודים? ילד רגיל שלא ילך לבית ספר שלושה שבועות יקבל ביקור של קצין ביקור סדיר…

חלק מהילדים, גם הבן שלי, לא זוכים כרגע ללימודים מסודרים כנדרש בחוק… משרד החינוך אחראי למחדל חמור ביותר. משרד החינוך נכשל בתפקידו. בסוף החודש אמורה להסתיים ההתארגנות במלואה. ברור לנו שאין סיכוי שבמספר ימים לא יסיימו להקים את כל המערך שהילדים זקוקים לו. מי ייתן את הדין? מי יגן על הילדים הללו? מדובר על ילדים חולים מאוד, חולים סרטן, חולים במחלות נדירות וקשות מאוד, מונשמים וסיעודיים, אחרי תאונות דרכים, פיגועים והשתלות, מחלות לב ומעיים ופגיעה במערכת החיסון

מדינת חוק חייבת לעצור את הזכיין ולמנוע את הפגיעה בילדים שלנו…

בידינו נתונים מהמכרז המקורי…

הוכחות ברורות למחדל…

שרונה נמר

אימא לנער חולה מאוד שמחכה בביתו לסיוע

אלה גבאי

אמא לילדה חולה מאוד שמחכה מאוד לסיוע בימים המעטים שהיא בבית הספר ובימים הרבים ששוכבת בבית

 

תגובות למכתב:

השר סילבן שלום הבטיח לדבר עם שר החינוך

משרד הרווחה הודיע כי אינו צד בעניין. להלן הנוסח:

הריני להודיעך כי למשרד הרווחה והשירותים החברתיים אין צד בנושא וכי למשרד החינוך ישנה התקשרות ישירה מול הספק.

תודה.

מעיין נוריאל

לשכת מנכ"ל

משרד הרווחה והשירותים החברתיים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. אמא :

    משרד החינוך עושה מה שבא לו, מורים שבורי לב אחרי המעבר, הורים מתוסכלים וילדים מבולבלים…
    הפנים של המדינה הנאורה, המתקדמת להפליא
    שנת 2015

  2. אמא :

    ישנה הפרה של חוק חינוך חובה… בכל יום שביתי בבית היא איננה לומדת ושמגיעה לבית הספר לא מצליחה לעקוב אחרי הנלמד בכיתה כי אין לה אפשרות להיות מעורבת על ידי טלויזיה במעגל סגור אחר הנלמד בכיתה ואין מורה שבה להשלים את החומר הנלמד בכיתה …. לא מספיק שצריכה להתמודד עם המחלה וחוסר היכולת להפגש עם חבריה בבית הספר עכשיו גם לא יכולה ללמוד.. עד מתי… ילדינו הפכו לילדים סוג ג'

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.