חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סגן שר החינוך, מדוע תלמידים המרותקים למיטותיהם אינם לומדים כבר שבוע?

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 7.01.15 1:10

מכתב מאת דליה בלומנפלד לסגן שר החינוך בעניין תלמידים המרותקים לבית, אשר העמותה המנוסה המטפלת בהם כבר 24 שנה הוחלפה לאחרונה בעמותה של רשת אורט העולמית בשם "קדימה מדע"

תלמידים מרותקים למיטותיהם - עמותת "קדימה מדע" תחליף את תל"לים

תגובה למכתב הורה לתלמידה המרותקת למיטתה, מטעם סיעת ש"ס, מלמדת כי עמותה של אורט העולמי בשם "קדימה מדע" תחליף את עמותת "תל"לים" המנוסה. ועדת החינוך דנה בנושא, וביקשה לעצור את המכרז ולתקנו. כמו כן ביקשה הוועדה שהמורים הנוכחיים ימשיכו בעבודתם עד סוף שנת הלימודים. אך מה יהיה  בשנת הבאה? מאת: דליה בלומנפלד

לקריאה נוספת

לכבוד

ח"כ אבי וורצמן

סגן שר החינוך

הנדון: מדוע תלמידים המרותקים למיטותיהם אינם לומדים כבר שבוע?

תלמידים בני 5-18 המרותקים לביתם בגלל סיבה רפואית, המונעת מהם ביקור סדיר בבית-הספר, מקבלים תמיכה לימודית ממשרד החינוך. משרד החינוך אינו דואג ישירות להענקת התמיכה הלימודית, אלא באמצעות עמותה.

עד סוף דצמבר 2014 העניקה עמותת תל"לים את התמיכה הלימודית. היא עשתה זאת משך 24 שנים וצברה ניסיון רב בעזרה לתלמידים הללו. מראשית ינואר 2015 עמותת "קדימה מדע" קיבלה את הזיכיון לאחר מכרז של משרד החינוך. מראשית ינואר 2015 הייתה אמורה עמותת "קדימה מדע" לשלוח מורים לתלמידים המרותקים לביתם. כיום התלמידים המרותקים לביתם אינם לומדים. המורים מטעם "קדימה מדע" לא הגיעו לביתם.

הורי התלמידים הלינו על כי החלפת הזכיין מתבצעת באמצע שנת לימודים. הם הזהירו מפני קטיעת הרצף הלימודי. "קדימה מדע" הבטיחה כי תמשיך להעסיק את המורים שמלמדים את התלמידים מטעם העמותה הקודמת עד סוף שנת הלימודים. למרות ההבטחות, המורים אינם מגיעים לביתם והתלמידים הללו אינם לומדים.

באחריות משרד החינוך לדאוג שהתלמידים הללו יזכו ללימודים בתוקף חוק חינוך חובה. משרד החינוך הוא זה המממן את העמותה ומעביר אליה תקציבים. מן הראוי שידאג לכך שהתקציבים אכן ישמשו לתמיכה בתלמידים המוחלשים הללו. אודה לך אם תתערב בבעיה ותדאג שהתלמידים המרותקים לביתם יקבלו את התמיכה  הלימודית לה הם זכאים מכוח חוק חינוך חובה.

בברכה,

דליה בלומנפלד

מורה בדימוס

פעילה חברתית בתחום החינוך

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , ,

7 תגובות

 1. נעאמה :

  מה קורה עם המגזר הערבי?

  אף אחד לא מתקשר אצלנו כמה שאני יודעת לא אוהבת בכלל מה שקורה פה
  כל הכבוד לכתבות פה הלואי ומישהו ישמע ויעשה

 2. מערכת עבודה שחורה :

  לשכתו של סגן שר החינוך קיבלה את המכתב ומאשרת קבלתו. מספר הפנייה היא 3689. הפנייה הועברה לגב' צופיה דורות, יועצת סגן השר.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  להלן תגובות הורים שפורסמו בחדר המצב:

  נירית חכמון בקמן רק כדי לסבר לכם את העין ואת האוזן… התמונה בתחתית הפוסט היא של בני שמו אביאל (אני קוראת לו אביאלי..) הוא בן שמונה היום לפני 4 שנים גילינו כי הוא לוקה במחלת גם נדירה בשם פנקוני אנמיה…מזה ארבע שנים אביאלי שלי אינו יוצא מפתח הבית אינו פוקד את ספסל הלימודים וכמובן שאינו בא במגע עם ילדים בני גילו… לפני כשנה אביאלי עבר השתלת מח עצם … וכל ארבעת השנים האחרונות מרבית המבוגרים שבאים איתו במגע בסופו של דבר מכאיבים לו… על כן נוסף על הפן הרפואי נוסף נדבך ריגשי נפשי והוא פשוט מפחד פחד עז מזרים… למעט אדם אחד שהוא כבר 3 שנים מחובר אליה בצורה עבותה… שמה הוא מינה והיא המורה שלו אשר היתה מגיעה יום יום לביתנו ללמד אותו… מינה היוותה עבורו נקודות אור יומית בתוך כל החשכה הכואבת שהוא שרוי בה…ואת מינה של אביאלי משרד החינוך במחי יד ובהחלטה שגויה ונפשעת את מינה שלנו לקחנו לנו… נכון להיום מה1.1.15 אין מי שיבוא אל אביאלי כי הזכיין החדש לא היה ערוך למכרז הזה בהתאם באמצע שנת לימודים… אך מי עשמע את זעקתו של אביאלי שלי???מי?????

  Sharona Namer שמי שרונה נמר, הבן שלי קיבל סיוע לימודי מדהים מתללים במשך עשר שנים. המורה שלנו עזבה אחרי עשר שנים איתנו בגלל תנאי שכר לא הוגנים ויחס נורא מצד קדימה מדע. אין מי שילמד את הבן שלי. יש לו מבחני בגרות מועד חורף ואנחנו לבד כמו עוד מאות ילדים שעדיין מחכים לסיוע. ילדים החולים במחלות קשות מאוד, מסכנות חיים…

  harona Namer לצערנו זה בדוק… אנחנו חיים את המציאות בשטח… כל הילדים בדרום, רבים מהילדים בצפון ובמרכז, שמורי תללים היוכל עולמם נשארו לבד… ילדים רבים זקוקים לסיוע לפני בגרויות… אין להם מי שידבר בשבילם, שר החינוך פגע והלך, מצנע התפטר ומי נשאר בשביל הילדים? הם לא הולכים לבית ספר
  https://www.facebook.com/j14live/posts/1008548452506406:0

 4. מערכת עבודה שחורה :

  להלן תגובת יועצת שר החינוך למכתב:
  שלום וברכה,
  הנושא בטיפול,
  כמו גם יעלה בועדת הכנסת,
  המעבר בין העמותות פוגע בתלמידים והמשרד מטפל.
  ברגע שאדע יותר מעדכנת אותך, מקווה שהיום.
  בברכה רבה

  צופיה דורות
  יועצת סגן שר החינוך
  אבי וורצמן

 5. מערכת עבודה שחורה :

  להלן תגובה נוספת שהגיעה:

  שלום רב,

  פנייתך התקבלה בברכה בלשכת ס. השר, חה"כ אבי וורצמן.

  מס' הפניה הינו: 3706.

  פנייתך הועברה לצופיה דורות יועצת ב. השר

  בברכה,

  חגית נהרי
  רכזת פניות ציבור
  לשכת סגן שר החינוך, חה"כ אבי וורצמן

 6. אלה גבאי :

  קישור לעצומה שתעצור את הפרטת ילדינו החולים

  https://www.atzuma.co.il/davidyos111

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  על איזה עצומה חותמים בדיוק?
  הקישור מפנה ל –
  וועדת חקירה לבדיקת ניגודי עניינים בין עמותות לתאגידים מממנים
  אין תמונה

  מספר חתימות

  3

  0%
  10,000

  פורסם בתאריך: 18/01/2015

  קרנות זרות וטייקונים "מתחזקות " עמותות חברתיות "כדי להשתמש במאגר הנתונים של הנזקקים דרכם להגיע לוועדות הכנסת ולתקציב המדינה ומשם להפרטת שירותים (העברה לגופים פרטיים )שמהם הם יהנו ,יש לברר לאלתר אם יש "תרומה " מתאגיד שנהנה מההפרטה ואם יש ניגוד עניינים חמור בנושא זה ,שאם כן יש להביא את האחראים לדין כולל ראשי המשרד שפעל להפרטה ,ללא בדיקת ניגודי העניינים והעברות כספים מהתאגידים ,חברות, לעמותות אלה http://www.themarker.com/news/education/1.2450395

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.