postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » פרשת תללי"ם, הזדמנות לדרוש העסקה ישירה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פרשת תללי"ם, הזדמנות לדרוש העסקה ישירה

נושאים זכויות אדם, זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות, מכתבים ב 22.12.14 0:10

נ.ט. מירושלים מקשה על יו"ר ועדת החינוך, ח"כ עמרם מצנע: "על-פי המתפרסם, בכלל לא בטוח שלא נפל רבב בהליך כולו, וככה זה עם עמותות קש – אין דבר כזה שהליכי האישור נקיים לגמרי – זה אוקסימורון.  הפיאסקו הזה הוא הזדמנות של המורים לדרוש העסקה ישירה

ירושלים, 21 בדצמבר 2014

לכבוד חה"כ מצנע
(או מי מטעמו. מקווה שהדברים להלן יגיעו אליו אישית)

פרשת תללי"ם, עמרם מצנע - העניין גמור, אל תפריעו

בתשובה להודעתה של א. - פעילת הורי תללים - אודות כנס תללים (היום - א' 21 בדצמבר 2014 - באולם מופת ליד לוינסקי), כותב יו"ר ועדת החינוך, ח"כ עמרם מצנע: "עובדת זכייתו של מפעיל חדש היא מוחלטת והדבר הנכון הוא לעזור להם לבצע את העברת המקל באופן הכי חלק"

לקריאה נוספת

שלום,

אני עוקבת מספר ימים בהשתאות אחרי הפרסומים בנוגע לעמותת תללי"ם, כפי שהם מופיעים באתר "עבודה שחורה", כולל מכתביך ותגובה אחת שלך (18.12.14).

בדקתי את המידע על העמותה ומסתבר שזה מקרה קלאסי של עמותת קש, אחת מני רבות שמקים משה"ח, שבאמצעותן הוא מעסיק עובדי הוראה במה שנקרא "העסקת קבלן".
מאתר העמותה ברור שמטרתה גיוס כספים נוספים לתקציב המשרד:
"על מנת לסייע לפרוייקט בגיוס כספים, קניית ציוד נדרש, גיוס מתנדבים והבאת הנושא לידיעת ציבור רחב של אנשים שיכול ורוצה לעזור הוקמה ביולי 1990 עמותת תללי"ם". http://www.tlalim.co.il/odot.asp

זה מספיק מביך שעמותת קש שפועלת כל כך הרבה שנים עומדת למכרז מול מתחרה אחד, למרות דברי משולם נהרי בוועדת החנוך:

"האמת היא שאני מופתע, וגם מאוד מאוכזב. כשעיינתי בסדר-היום, על מה הדיון, שם נכתב: דיוני מעקב: הצעת חוק חובת המכרזים (תיקון – משרד החינוך), התשע"ג-2013, שירותי תמיכה לילדים חולים (תלל"ים). ואני לתומי סברתי שהנה בא סוף וקץ לכל צרותינו, תחילה וראש לפדיון נפשנו, אחרי כשנה וחצי של דיונים אין-סופיים לגבי תיקון חובת המכרזים, שכל עניינה של תיקון ההצעה היא לאפשר לגופים שיש להם הניסיון, היכולות וההתמחות, וגופים שמשרד החינוך הקים אותם – הם לא צמחו לבד, אלא משרד החינוך יזם, פעל, דחף, תמך ועשה הכול כדי שהגופים האלה ייתנו מענה לצרכים המיוחדים. ואין מישהו שבקי, לפחות יהיה לו הניסיון כמו הגופים הללו".

http://www.blacklabor.org/?p=55803#comment-475514   (תגובה 8 ).

זה מספיק מביך שלמרות הצהרות השר על הפסקת העסקת מורי קבלן, מתנהל הליך בירוקרטי של העברת מורים כאילו היו סחורה, ממעסיק למעסיק (עוד חברת קש).

דבריך, מצנע, על הבדיקה שעשית לעמותה שזכתה מוסיפים על המבוכה. גם אני בדקתי משהו. לא ברור לי מה מכשיר בכלל את העמותה הזאת למשימה הנדונה, ולא ברור לי מה הם הכלים המקצועיים שהפעלת בבדיקתך. העמותה עוסקת במובהק בקידום פרויקטים טכנולוגיים, כולל לתלמידים מצטיינים ולא ברור מה מכשיר אותה בכלל לעסוק בהוראת כל המקצועות שתלמיד חולה אמור ללמוד.

על-פי המתפרסם, בכלל לא בטוח שלא נפל רבב בהליך כולו, וככה זה עם עמותות קש – אין דבר כזה שהליכי האישור נקיים לגמרי – זה אוקסימורון.

אין לי מושג אם מורי העמותה מאורגנים ואם כן, איך (ואם כן, מי מייצג אותם בצורה כושלת כל כך).

הפיאסקו הזה הוא לדעתי הזדמנות של המורים לדרוש העסקה ישירה באמצעות משרד החינוך, וזה יקים לו עמותות לגיוס כספים, מה שייך גיוס כספים למורים?

הייתי מצפה ממך שתוביל לכיוון הזה.

נ.ט.
ירושלים.

העתק נפרד ל"עבודה שחורה"

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  קחו אחריות

  הטיפול הנושא ילדים חולים חייב להיות מאוד מקצועי ולכלול הוראה מקצועית ומגוונת, החלה ריגשית ויכולת מתן מענה בשעות מגוונות ואינני חושבת שבית ספר שבאחריותו הוראה מקצועית הוא המתאים לילדים אלו.
  אני קוראת למשרד החינוך עצמו לקחת תחת אחריותו את הטיפול בנושא זה ללא קיצוצים אלא חשיבה מעמיקה ומתן כל הצרכים לילדים אלו שהם הילדים של כולנו לא רק של הוריהם….

 2. מנחם לוריא :

  אומנם העניין אחר - אבל בדיוק כך,זה יגמר.

  אנא צפו בסרטון עד תומו,תודה.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4606214,00.html

  מנחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.