חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הערעור של יונתן היילו הוא רגע מבחן ליחסה של המדינה לנפגעי ונפגעות אלימות מינית

נושאים זכויות אדם, משפט ופלילים ב 30.11.14 0:31

יונתן היילו, צעיר ממוצא אתיופי, הורשע ברצח העבריין שניסה לאנוס אותו בפעם השלישית. בית המשפט לא התייחס אל הרצח כהגנה עצמית ודן אותו לעשרים שנות מאסר. בקרוב ייערך דיון בערעור שהגיש. אתר "שיחה מקומית" סיקר את הנושא

ביום שני הקרוב יזכה יונתן היילו להזדמנות אחרונה למשפט צדק. באותו בוקר יוציאו אותו סוהרים מתא הכלא לבית המשפט העליון.

יונתן היילו, צעיר ממוצא אתיופי מנתניה, נסחט בעקביות ונאנס פעמיים על ידי העבריין ירון איילין. כשאיילין תפס את היילו שוב, לקח אותו למגרש חניה שומם ואיים עליו באונס בשלישית – הצליח היילו להתגבר על תוקפו ולהרוג אותו. בית המשפט הכיר בכך שהיילו היה קורבנו של איילין, ואף על פי כן מצא שמעשיו לא היוו הגנה עצמית, הרשיע אותו ברצח ושלח אותו לעשרים שנים בכלא, מתוכן ריצה כבר ארבע.

לקראת הדיון בערעור התארגנו בחודש האחרון פעילות ופעילים חברתיים ברחבי הארץ לקמפיין תמיכה בשחרורו של היילו. המסר: הקביעה שהיילו הוא רוצח מתעלמת לגמרי ממצבו הנפשי של קורבן אלימות מינית, ושוללת בפועל את הזכות להגנה עצמית מקורבנות כאלה.

> המאבק של יונתן היילו: כל הסיפורים והחדשות

ספיר סלוצקר-עמראן, בלוגרית שיחה מקומית, היא ממובילות הקמפיין לשחרורו של היילו. בחודש האחרון כתבה בבלוג שלה על הרקע למאבק, ראיינה את קרובי משפחתו של היילו ואת יונתן עצמומבעד לסורגים. השבוע גם השוותה את הסיפור עם מקרה דומה שמעורר סערה ציבורית במקסיקובימים אלה ממש, וארגנה ערב תמיכה ביונתן. עדי סדקה, כותבת אורחת, מדגישה את המצוקה הייחודית של גברים שעוברים תקיפה מינית, ושיש להם עוד פחות לגיטימציה מנשים להתלונן על מה שנעשה להם. ביום שני הקרוב, כשספיר ועשרות פעילים נוספים יתייצבו לתמוך ביונתן בבית המשפט, אנחנו נביא עדכונים חיים מהדיון ומהמחאה.

הסיפור של יונתן היילו הוא הסיפור של הזכות להגנה מפני אלימות מינית בישראל. שופטי בית המשפט העליון חייבים להכיר בכך, להתחשב בנסיבות הקיצוניות של המקרה, ולבטל את ההרשעה ברצח.

שיחה מקומית

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. גועל נפש של שלטון :

  מדינה של שמאלנים נאצים.טוב מאוד על איך שהוא הרג אותו.

 2. ה' ירחם :

  שבת היא:ברית בנינו לבין מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא.שבת ששומרת עלינו.

  ,,ושמרו בני ישראל את השבת לעשות את השבת לדורותם ברית עולם:ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם"(חומש שמות לא,פסוקים-טז-יז),,ויאמר ה', אל-משה לאמור. ואתה דבר אל-בני ישראל, לאמור, אך את-שבתותיי,תשמורו:כי אות היא ביני וביניכם,לדורותיכם–לדעת,כי אני ה' מקדשכם.ושמרתם, את-השבת,כי קודש היא, לכם"(חומש שמות פרק לא,יג)השבת היא ברית ביננו לבין ה'.כשאנו מפרים את הברית,אז אנו יותר לא בני ברית עם ה'.ואז השמירה מעלינו עלולה להסתלק,וממילא אויבינו יכולים,תנחשו לבד את ההמשך.כשיהודי חוטא הוא פוגע בכל עם ישראל.
  משל למה הדבר דומה:לספינה ששטה בים,והנה איש אחד החליט לקדוח חור בתאו בקרקעית הספינה,נגשים אליו חבריו ואומרים לו,מה אתה עושה?
  אתה תטביע את כולנו.
  והוא משיב להם,מה אכפת לכם?אני קודח חור בתא שלי.
  ואמרו רבותינו:אם שומרים כל ישראל שני שבתות מיד נגאלים.המשיח לא בא בגלל מחללי שבת.

  ומי שלא לומד תורה,מקרא,הלכות,תורה שבכתב ותורה שבעל פה,כי הוא אומר אם אני ידע,אני יצטרך לקיים,עכשיו שאני לא יודע,אני לא צריך לקיים,יקבל עונש כפול,גם על זה שלא למד,וגם על זה שעבר על ציווי התורה.

  וה' אוהב כל יהודי ויהודיה באשר הם.וה' ברא אותם,אף על פי,שידע,שבני אדם רבים לא יעשו את רצונו,כל אחד אחר,במקום ה',היה בורא נבראים,שיבחו אותו,וישרתו אותו,וה' לא כן,ברא ה' נבראים,שידע שלא יעשו רצונו,ועוד בשעה שלא עושים רצונו,ה' נותן לעוברי רצונו חיים,ועושה להם ניסים רבים,אין כה' מלכנו.

  🙂

  השלבים לחזרה בתשובה:

  1)חרטא(להתחרט על כל מעשינו הרעים שעשינו,כל דבר שהוא נגד ה',נקרא רע)

  2)עזיבת החטא(להפסיק לעשות מעשים רעים)

  3)בקשת סליחה מהקדוש ברוך הוא(וידוי)

  4)שיקבל על עצמו,שלא יעבור עוד על החטאים שעשה,ועל כל שאר הדברים שהם נגד רצון ה'.

  🙂

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אחרי שיאנסו את השופטת באותה צורה,נראה איך היא תגן על עצמה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.