חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נפתלי בנט, מנע את הרס עירי ערד

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים ב 27.11.14 0:32

זך בן נתן, תושב ערד, פונה אל שר הכלכלה, ח"כ נפתלי בנט, מונה את שבחי ערד ומפציר בשר – לקראת דיון גורלי שיתקיים במועצה הארצית לתכנון ובנייה, ביום ג' 2 בדצמבר 2014 –  שלא יתן יד להחלטה על הקמת מכרה פוספטים שיביא כלייה על העיר

כבוד השר נפתלי בנט
לקראת הדיון במועצה הארצית לתכנון ובניה.2.12.14

שמי זך בן נתן ואני מעיר קטנה בלב מדבר שאנשים בה לא מעט.
עיר מתוכננת, בנויה לתלפיות.
יש אומרים כי יסודותיה איתנים והיא צופה אל העתיד, אכן כן, אילו תמצא את הדרך לממש את יעודה לא כעיר חרושת אפרורית, אשר אדים עכורים מרחפים בכל סביבותיה אלא כעיר תיירות שהיא מתנת המדבר.

כולנו מכירים את הסיפור המקראי וכמונו מכירים בני עמים ולשונות רבים אך לנו הזכות להלך ולחיות במקומות בהם התרחשו האירועים המקראיים.
אל מול עיני, בחצר ביתי, במקום בו מבקשים לכרות פוספטים אני פוגש את בני שבט הקיני כמאמר הפסוק בספר שופטים א' פסוק 16 על בני קיני חותן משה,אשר עלו מעיר התמרים[צוער] אל נגב ערד – שנקרא גם נגב הקיני – ובנגב הקיני עוברת אחת הדרכים החשובות של ימי המקרא "דרך אדום המקראית".
הדרך אשר בה עברו ארבעת מלכי צפון להכות את חמשת ערי הכיכר, כאן עבר אמרפל מלך שנער, אריוך מלך אלסר כדרלעומר מלך עילם ותדעל מלך גויים, אשר עשו מלחמה כנגד מלך סדום ומלך עמורה ומלכי אדמה צבויים וצוער.
בדרך זה הובל יוסף על ידי הישמעלים מצרימה.
בדרך זו עברו מוכי חום ושרב עייפים וצמאים למים מלך ישראל יהורם ומלך יהודה יהושפט ומלך אדום, אשר עשו קואליציה אחת כנגד מלך מואב.

על דרך זו קיימת מצודה מרשימה, מימי מלכות בית דוד, אשר נקראת חורבת עוזה שבה התגלה מכתב הכתוב בכתב אדומי וזו התעודה האדומית השלמה ביותר שנמצאה בארץ ובכל סביבותיה, אפילו לא בעבר הירדן. זו עדות לאחריתה המרה של יהודה בסוף ימי הבית הראשון, גלינו מארצנו ואת מקומנו תפסו האדומים, בכל ארץ אדום כמעט ולא נמצא חומר כתוב והנה סמוך כל כך לביתי אוצרות של ממש.

למה שלא נראה לאנושות את כל מתנות האלוה שבתוכנו.
ערד היא פלא של הטבע, ערד היא מתנת המדבר כפי שמצריים היא מתנת הנילוס.

היום אנחנו נאבקים על מקומנו עתידנו ייחודינו ואנחנו מבקשים לממש את יעודנו בעבור כל אותם אלה שקוראים תנ"ך ויודעים תנ"ך אבל אינם חיים בארץ התנ"ך והמדבר מהלך עליהם קסם, שהרי באירופה אין מדבר ורחוקים המה מהזירה שבה התרחשו האירועים המתוארים בכתבי הקודש שלהם ושלנו.
ובארץ הקיינים מצוי לו נחל קסום המכונה נחל קינה ומובן אף מדוע והוא כולו אומר הוד ויופי ואני מזמין אותך לטייל בו ולהבין מה נוראה המחשבה לפגוע בו בסביבתו בערכי הטבע שלנו ומורשתנו שלא תמיד ניתן למדוד אותם בכסף. יש בנו נשמה אשר גדלה ומתרחבת לנוכח מה שנקלט בעיננו בנוף חלקת הארץ שלנו ומה שעולה מתוך התיאור המקראי וחודר אל ליבנו.

אני יכול להבין שכל ענף התיירות בישראל שבו מועסקים כ-85,000 איש לא מביא יותר דולרים, ממה שמביא מפעל אחד קטן בקריית גת, אינטל, שבו מועסקים כמה אלפים בודדים. גם רותם אמפרט מעסיקה עובדים ספורים ותרומתם לתל'ג משמעותית ובכוחם להביא מטבע חוץ לקופת המדינה, אבל מדוע שיהיה זה על חשבון בריאותם של התושבים בערד והסביבה? האם אין דרך יצירתית אחרת לייצר מטבע חוץ לישראל? יש דבר אחד בעולמנו שאין לו מחיר וזה חיי אדם ובריאותם, לצערי הגדול במדינתי האהובה אכיפת חוקי איכות סביבה אינם חשובים.

בציבוריות הישראלית נגע רע המכונה הון שלטון ועל כן מעבירים חוקים שהאזרחים אינם שומעים עליהם ועל כן כולי תקווה שלא כך יהיה הפעם שהמנהיגים שלנו ישקלו הפעם את הקול הכואב של מי ששלחו אתכם לעשות למען רווחתנו טובתנו ולא את טובתו של עידן עופר.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. דליה :

    אם המועצה הארצית תחליט על הקמת מכרה בערד, למרות התנגדות התושבים, למרות חוות הדעת שהמליצו לא לעשות זאת, למרות תסקיר הבריאות המנבא תחלואת סרטן גבוהה יותר עם מכרה, אם המועצה לתכנון תחליט על הקמת מכרה, זה אומר שהיא נתונה לשליטתו של נתניהו ושל האינטרסנטים שהוא משרת. היא לא תייצג את הציבור ואת ערכיו.

  2. דב :

    יש לפנות לבגץ רק שם ימצא הצדק

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.