חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

העלאת שכר-מינימום – היום בוועדת העבודה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 24.11.14 0:04

הודעה של דובר ועדת העובדה והרווחה של הכנסת לקראת הדיון בוועדה בנושא שכר המינימום

היום, יום ב', 24.11, בשעה 09:30, תדון ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בהעלאת שכר המינימום בכנסת.  בדיון ישתתף יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, והוא יועבר בשידור חי בערוץ הכנסת ובפורטל הוועדה. הדיון יתקיים באולם נגב.

יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ, ממובילי המאבק למען העלאת שכר המינימום, הגיש הצעת חוק פרטית אשר נדונה היום בוועדת שרים לענייני חקיקה, לפיה יובטח כי שכרו הבסיסי של עובד לא יפחת משכר מינימום. "כיום משולמים במקומות עבודה שונים שיעורי שכר יסוד או שכר משולב הנמוכים משכר המינימום, כשבצדם משולמות תוספות להשלמת שכר המינימום. העלאה בשכרו של העובד, עקב קידום בעבודה או עקב תוספות שכר, מביאה לצמצום של תוספת השלמת שכר המינימום בהתאם, כך שבפועל לא זוכה העובד לכל תוספת אמיתית בשכרו", אמר כץ והוסיף: "יש לקבוע כי כל תוספת עתידית שתושג במשא ומתן לא תיחשב בגדר שכר המינימום, אפילו אם היא תוספת קבועה".

חברי הכנסת איתן כבל, עמיר פרץ, דב חנין, אילן גילאון, גילה גמליאל ויעקב ליצמן, אשר הגישו את ההצעה לסדר בנושא העלאת שכר המינימום לוועדת העבודה והרווחה: "יותר מרבע מהישראלים מרוויחים שכר מינימום שעומד כיום על כ-23 שקלים לשעה. לכל ברור שזהו שכר שאינו מאפשר קיום בכבוד, ומהווה עלבון בפניהם של מאות אלפי ישראלים שמוכנים לעבוד קשה למחייתם. גם לאדם בודד קשה להתפרנס משכר כזה, ובוודאי שלא ניתן לפרנס משפחה. שכר המינימום חייב לעלות בהקדם האפשרי באופן דרמטי וכל יום שחולף ללא התיקון הזה מהווה עוול קשה עבור חלקים גדולים מאוד בחברה הישראלית".

מוזמנים נוספים לדיון: משרד הכלכלה, ההסתדרות החדשה, משרד הרווחה והשירותים החברתיים , משרד המשפטים, משרד האוצר, המוסד לביטוח לאומי, כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי, התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר, נשיאות הארגונים העסקיים, קו לעובד, האגודה לזכויות האזרח בישראל, פורום הארגונים החברתיים, להב- לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, המשמר החברתי, איגוד המסעדות בתי קפה וברים, ארגון נכי הפוליו.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.