postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ממשלת דמים זו צריכה ללכת הביתה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ממשלת דמים זו צריכה ללכת הביתה

נושאים דעות, פוליטי ב 19.11.14 1:13

הממשלה הנוכחית היא הממשלה הכושלת ביותר מאז 1977. היא נכשלה בכל תחום. עלינו להוליך אותה לסיום תיפקודה

מאת: קורט טוכולסקי

 להעיף הביתה את ממשלת הדמים הכושלת

ממשלת ישראל הנוכחית התעלתה על כל הממשלות שמושלות פה מאז 1977,ונכשלה בכל תחום. ביבי ועדר שריו נכשלו בביטחון ובכלכלה, נכשלו בניהול מדיניות החוץ והחברה, נכשלו מול בני ברית ונכשלו מול אויבים, נכשלו בשמירה על הסביבה, נכשלו בשמירה על זכויות הנשים, על זכויות הנתמכים והעובדים. ממשלת ישראל הנוכחית הצליחה לפגוע בכל אחד ואחת מאתנו בלי למצמץ, תוך שהיא מגנה על מיעוט קטן של טייקונים ומנהלי תאגידים, תוך שהיא משרתת אינטרסים של חברות אנרגיה זרות וסוחרי נשק מקומיים.

הממשלה הזו הכריזה מלחמה על האדם העובד, על האדם הנתמך, על מיעוטים אתניים, על מקבלי קצבאות, על מקבלי השירותים הבסיסיים שמדינה צריכה לתת. ממשלת ישראל הנוכחית רואה באדם העובד אויב וגם בילדיו והוריו, היא רוצה לחסל את כולנו, להפחיד אותנו תוך שהיא מפשיטה אותנו מכל אשר לנו ולתת את כל ששייך לנו אזרחי ותושבי ישראל לקומץ תאגידים וטייקונים. הממשלה הזו גיבורה על חלשים וחלשה מול כל מי שמעז לצאת מולה.

הדם, שזורם ברחובות, זורם מידיהם של שרי ממשלת ישראל וראשה, שנכשלו בכל תחום, כולל שמירת ביטחוננו האישי, שהעדיפו אשליות שקריות והזיות של מתנחלים כ"אחדות ירושלים" ו"אין כיבוש" על פני התמודדות עם המציאות.

בקיץ שלחה הממשלה את מיטב בנינו למות. מאז היא הספיקה להכביד עולה על תושבי מזרח ירושלים בגזירות ואפליות ובמשחקי דמים כדי לחפות על כישלונותיה.

ממשלת יפן התפטרה השבוע בגלל כישלון המדיניות הכלכלית ושובה של הצמיחה השלילית למדינה, ואילו ממשלת ישראל, במקום לקחת אחריות על עוד כישלון, מלבה את האש.

מעולם לא הייתה למדינת ישראל ממשלה כל כך גרועה וחסרת אחריות, מציפי לבני ועד אורי אריאל, כל הממשלה מורכבת ממשרתי הון לאומנים, שמוכנים בשביל להמשיך לשבת בשלטון ולשרת משם את שלטון ההון, להמשיך ולהבעיר את הארץ. אין שום הבדל בין לפיד ובנט, לבני וליברמן. כולם משרתים בממשלתו של הגרועה בראשי הממשלות של ישראל, ביבי נתניהו, השליח ממנצ'וריה, היורד שחזר במצוות טייקונים אמריקאים לעשות בפוליטיקה הישראלית מעשי סדום בשירות שלטון ההון.

הכלכלה קורסת, המיתון עמוק והאבטלה גואה. ממשלת ישראל מעדיפה לחוקק חוקים שיקשו על שביתות ויאפשרו למעסיקים לנצל עובדים, ולייבא עובדים זרים. העיקר לא להתמודד עם הכישלון. בסך הכל, כל עוד ראש הממשלה ועדר שריו ישרתו את ההון, הם ימשיכו לקבל כותרות חיוביות ב"ישראל היום" ו"ידיעות אחרונות", וזה כל מה שמעניין אותם.

תאונות העבודה הקטלניות הגיעו השנה לשיא חדש. אבל שר הכלכלה לא מתעניין. הוא עסוק בליבוי האש ועסוק בשירות ההון. מערכת המשפט קורסת מעומס, אבל שרת המשפטים עסוקה במשחק עם עצמה להיות או לא להיות תוך כדי הנפת יד בעד כל הצעה משרתת הון ועוינת עובדים בממשלה. שר החוץ, כשהוא לא מקדם את האינטרסים של מרטין שלאף, פועל גם הוא נגד העובדים, ותוך כדי כך מפלגתו משתמשת ברטוריקה ריקה של יעני חברתיות, כדוגמת ההצעה להגדיל את החוב של המשפחות הצעירות בצורה מטורפת באמצעות מתן אפשרות למשכנתאות ענק. זאת במקום להוזיל את מחירי הדיור. ומעל כולם, ראש ממשלת ישראל, האיש שייסרנו בשוטים ובעקרבים. ואנו, במקום ללכת לאוהלינו, אמרנו לו: הך בנו עוד.

ראש ממשלתה הכושל של המדינה, הדיקטאטור שהורס הכל, את הסביבה ואת ההרתעה, את הביטחון ואת החברה, את יחסי העבודה ואת נכסי המדינה. האיש שמשרת רק בעלי הון וכך זוכה לכיסוי תקשורתי מתאים, מ"הארץ" ועד "ישראל היום", מערוץ אחד ועד ערוץ 10, כולם מספרים לנו שהוא ורק הוא ואין בלתו.

לא ברור אם עוד תהיה מדינה בסוף כהונתו של הכושל שבראשי ממשלות ישראל, אבל יספרו לנו שרק הוא מתאים. נכשל בביטחון, נכשל בכלכלה, נכשל במדיניות החוץ ונכשל בחברה, נכשל מול העוני, נכשל בהגנה על הסביבה, נכשל ביערות הכרמל ונכשל בהר הבית, נכשל בכל אשר עשה, בכל אשר ידו בו נגעה. אין ולו נקודת אור אחת בכל כהונותיו. יום אחד נסתכל לאחור ונצטרך להסביר לנכדינו איך בתקופתנו איש כזה הצליח בכלל להיבחר לכנסת, שלא לדבר על להיות ראש ממשלה.

הממשלה הזו חייבת ללכת הביתה ומהר. לבד היא לא תעשה את זה, ואם לא נוליך אותה לשם, היא תישאר עמנו לעשות נזקים, הפרות וחורבן עוד הרבה זמן. ממשלת דמים שבאטימותה אפשרה לטובי הבנים למות בעזה ולפיגועים להשתולל בירושלים רק כי היא לא מוכנה לדבר עם האויב כמו ממשלה נורמאלית. כמה גוויות עוד נצטרך לטמון באדמה עד שנשכיל להבין את עוצמת חדלונה של הגרועה שבממשלות ישראל?

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

 1. נטע :

  הכל נכון אבל ....

  1. על השאלה איך הפך פה נתניהו לראש ממשלה אפשר להשיב ולו חלקית אם בודקים את התנהלות השמאל בבחירות האחרונות.
  ככל שעובר הזמן דווקא מועצמת חרפת אותה התנהלות.
  במה עסק השמאל באותה מערכת בחירות? ביריות לתוך המחנה. ציפי לבני תוארה כאשה נוחה לעבוד איתה ע"י השר שהתפטר לאחרונה מממשלת נתניהו "כי הוא לא יכול יותר". לא יכול יותר מה? מה הוא היה יכול לפני כן?
  היתה הזדמנות ובמקום לעשות הכל כדי לממש אותה – נעשה הכל כדי לסכל אותה.
  מרוב עיסוק בנסיון לחלץ הבטחות טפשיות מבחינה פוליטית שכחו לעסוק בנתניהו – "פרדוכס הימין – שחצנות מדינית- צבאית וחברה מפוררת ושחוקה בעורף" – http://www.blacklabor.org/index.php?s=%D7%A0%D7%98%D7%A2+%D7%97%D7%95%D7%A6%D7%9F+%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%95%D7%9B%D7%A1+%D7%94%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9F

  2. מישהו מחותמי העצומות התומכות בהחלטות פרלמנטים אירופים להכרה במדינה פלסטינית נימק זאת בשיחה אישית באופן הבלתי יאומן הבא:"אם לא ניצור לחץ בינלאומי משמעותי השנה על ממשלת נתניהו לא תקום לדעתי מדינה פלשתינית".

  זהו סוג של אובדן דרך.

  לנוכח כל מילה בסלע שבמאמר למעלה – הטרגדיה איומה.

  3. איילת שקץ מקפיאת הדם הצטרפה היום (יממה לאחר הטבח בביה"כ בהר-נוף) למנצלי ההזדמנויות
  http://on-the-left-side.org.il/ירושלים-של-זהב-עובדי-הדסה-כמשל

  http://on-the-left-side.org.il/תחת-אש-סגרה-הכנסת-את-רשות-השידור.

  ביומן הצהרים ניסתה להרגיע את המראיינת הדואגת לשלום הממשלה והתגאתה שהצליחה להעביר חוק שאוסר שביתה פוליטית, כפי שדווח בהארץ, שימו לב מי החותמים:
  "יחד עם שקד חתומים על ההצעה גם חברי הכנסת עפר שלח (יש עתיד) ומאיר שטרית (התנועה)".
  http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.2487323

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.