חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רבנים שומרי משפט – עדויות אנשים החיים בעוני

נושאים עלו ברשת, רווחה ושירותים חברתיים ב 13.11.14 1:17

לקראת היום הבינלאומי למאבק בעוני, מפרסם ארגון "רבנים שומרי משפט" עדויות של אנשים החיים בעוני. להלן עדות אחת והפנייה לעדויות נוספות. הארגון תובע ליישם את המלצות ועדת אללוף במלואן

 מדי יום אנו מעלים עדות של אנשים החיים בתנאי עוני, לקראת היום הבינלאומי למאבק בעוני שייערך בכנסת

"אני גרושה, בת 50, יש לי בת בוגרת ושני נכדים. אין לי תעסוקה. אני בבית, למרות שאני מחפשת עבודה כבר הרבה זמן. אני מקבלת הבטחת הכנסה: 2120, ולאחרונה 580 ש"ח סיוע בשכ"ד. משלמת 1900 ש"ח שכירות, אני חיה מ- 700 ש"ח. חובות יש למים (מכתב אדום), עירייה, חשמל יש לי טוקמן שכל פעם נגמר. כשאין לי כסף לחשמל אני מסתדרת בלי, אוכלת אצל אנשים אחרים, ומאירה את הבית עם נרות.
אני מקבלת סיוע במזון פעם בשבוע מעמותה. אני מקבלת תפ"א רקובים, קצת עגבניות, ושבוע שעבר – היו מלונים! איזה כייף. לפעמים גם מקבלים יבשים, פסטה וכאלה.
לא תמיד יש לי כסף לכדורים, לאוטובוס. עכשיו אין לי כסף לאוטובוס אני הולכת ברגל. זה טוב – זה בריא. אני גרה חצי שעה הליכה מהעיר, יש לי בעיות גב וזה קשה, אבל אין ברירה.
הייתי רוצה שאני לא אשב בחושך, שאני לא אצטרך לקבל מעמותות עזרה, שאני לא אעשה בחירה – כדורים או חשמל, שיהיה לי לחם בבית. לא להתקע בלי גז. לזה אני רוצה להגיע. שיהיה לי שלווה בנפש שלי, אין מי שיכול לעזור. הבת שלי גם גרושה, לא יכולה לעזור, היא עוזרת כמה שאפשר. בסופשבוע אני מוזמנת לחברות לאכול. לפעמים אין לי כוח ללכת ואני נשארת בבית, שם יש לי אוכל קר.
המדינה צריכה להעלות את הבטחת הכנסה, את הסיוע בשכר דירה. "

קצבת הבטחת הכנסה לא מאפשרת לחיות בכבוד, אלו אנשים שהמדינה מכירה בקושי שלהם למצוא עבודה, בכך שאין להם חסכונות או נכסים, ועדיין הקצבה לא מאפשרת לשרוד. גם וועדת אלאלוף המליצה על הגדלת הקצבאות, יום העוני בכנסתהזמן לתבוע את היישום המלא של המלצות וועדת אלאלוף.

עדויות נוספות:

פורסם באתר "רבנים שומרי משפט"

 

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.