חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משרד הכלכלה – מוקד ההרשמה לגנים כושל

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 12.11.14 0:40

להורים לילדים בגנים זכות לסבסוד העלות בהם באמצעות משרד הכלכלה. המשרד מפעיל מוקד במיקור חוץ. שירות המוקד גרוע. 38% מסך של 79000 הורים שביקשו סבסוד, לא קיבלו זכאות לכך. הוועדה לפניות הציבור דנה בנושא לאור תלונות רבות של הורים

הועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ עדי קול (יש עתיד) התכנסה ….לדיון בעקבות תלונות רבות של הורים על המוקד הטלפוני להרשמה לגנים של משרד הכלכלה, שמפעילה חברת "טלאול".

בין הפונים היה ניר עבדי, ששני ילדיו לומדים במעונות נעמת: "בכל פעם שהתקשרתי למוקד ביקשו ממני להגיש את הטפסים מחדש, 4-5 פעמים. אני ממתין על הקו חצי שעה כל פעם, ואז עונה לי מוקדנית אחרת שצריך לספר לה את הסיפור מחדש. משנת 2012 ועד היום אני מחכה להחזר של 12,000 ₪ ממשרד הכלכלה. אם אני הייתי חייב להם משהו, עוד היו מצמידים לי את זה ומוסיפים קנסות".

בדיון נכחו גם נציגים מטעם המעונות: נעמת, ויצו, בית יעקב ונאות מרגלית, שסיפרו על הורים רבים שנקלעים למצוקה כלכלית בגלל עיכובים בפעילות המוקד. הילדים נקלטים בגן וההורים ממשיכים להמתין לדרגת הסבסוד המגיעה להם, ובינתיים הם נאלצים לשלם את המחיר המלא. גם נציגי המעונות תהו מדוע בכל שיחה עם המוקד ההורה נדרש לחזור על פרטיו המלאים באוזני המוקדן.

סגנית מנהלת האגף למעונות יום במשרד הכלכלה, איטה עטייא, השיבה: "לפני ימים אחדים השלמנו את כתיבתו של מכרז חדש לחברה שמפעילה את המוקד. פירטנו שם עונשים לזכיין שלא מטפל בפניות, תוך כמה זמן חייבים לענות לשיחה, אבל זה לא ריאלי לצפות שאותו מוקדן ילווה את ההורה שוב ושוב. גם במוקד של חברת הוט אין מוקדן אחד שמלווה את הלקוח. מי שעונה – עונה, וכל הפרטים מופיעים לו במחשב".

ח"כ קול: "זאת בדיוק הבעיה – אתם לא מוקד של הוט, אתם לא חברה פרטית. יש לכם מחויבות לתת להורים את הכסף שמגיע להם. אתם לא עושים להם טובה כשאתם עוזרים בסבסוד הגן, זה הכסף של כולנו".
ח"כ אורי מקלב: "באיזו זכות את מונעת מאנשים לקבל כסף שמגיע להם?"

בדיון התברר כי מתוך 79,000 בקשות לקבלת דרגה, נקבעו דרגות ל-71,500 משפחות. עם זאת, בקרב 38% מהמשפחות שנקבעה להם דרגה, מדובר ב"דרגה 12" – דרגה זמנית שמעידה על אי-זכאות, או על צורך בהשלמת טפסים.

בסיום הדיון הוחלט כי נציגי המעונות ייקחו חלק פעיל בצוותי החשיבה השונים שמקים משרד הכלכלה, וכי הועדה לפניות הציבור תמשיך ללוות את התהליך עד לייעול המערכת. ח"כ דוד אזולאי: "אנחנו מייצגים כאן אוכלוסייה שחייבת את השירות שאתם מספקים, אנשים לא הגיעו לדיון כי הם כבר מיואשים. העובדות הן שיש טענות קשות נגד המערכת, "טלאול" כשלה במבחן התוצאה ויש להפיק מכך לקחים".

הודעה מטעם הוועדה לפניות הציבור

 

 

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.