חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מורה למשרד החינוך: שתקתי חודשיים, אך לא עוד ל"כיסוח" שכרי

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 2.11.14 1:04

למרות הודעת משרד החינוך שיקפיא את הניכויים בשכר המורים בשל טעויותיו, המשרד ממשיך לקזז את שכרם עד לשכר אפס. זו התנהלות המנוגדת לתקנות. להלן סיפורה של מורה, שהועלה בפייסבוק. היא מתארת את השתלשלות העניין ואת תדהמתה כשנוכחה לדעת כשקיבלה אפס שכר

שוב לא שולם שכר למאות מורים ב"אופק חדש"

רן ארז יו"ר ההנהלה של ארגון המורים בבתיה"ס העל יסודיים מודיע לחברי הארגון, כי מאות מורים ותיקים טרם קבלו שכרם כראוי וחלקם לא קבלו שכר כלל , ארז פונה לכל המורים אשר לא קיבלו את שכרם כראוי או בכלל לא, לפנות מיידית למזכירי הסניפים בארגון המורים, על מנת שנוכל לתקן את העיוות

לקריאה נוספת

שתקתי חודשיים. אבל לא עוד

ב-4.9 קיבלתי מכתב ( בדרך לא דרך ) ממשרד החינוך ובו נטען כי בעקבות טעות שהתגלתה אני חייבת סכום לא יאומן שאני נדרשת להחזיר. נטען כי אני חייבת סכום זה ועליי להחזיר אותו החל מ-עכשיו וכי כל חודש ינכו לי מהשכר עד לתום החזרת החוב. בחישוב מהיר ומאד פשוט ( וכל מי שמכיר אותי יודע כמה אני לא אוהבת מתמטיקה….. ) גיליתי שעל מנת להחזיר את החוב עלי לעבוד שנה שלמה בדיוק ללא משכורת……
כן כן- שנה שלמה לחנך כיתה א ולא לקבל שקל לכיסי!
מכתב זה הגיע בהפתעה מוחלטת, יחד עם העובדה שללא הודעה מוקדמת מראש, כבר ניכו לי את השכר הראשון ובמכתב אומרים שאם יש לי בעיה עם הדבר עליי לפנות אליהם בהקדם האפשרי.
מיותר לציין את מידת השוק וההיסטריה שנכנסתי אליה , אך למזלי מנהל בית הספר בו אני עובדת ( וכנראה האיש היחיד במערכת שנמצא לטובתי ודואג לי ) דאג לקבוע פגישה שבה נוכל לברר את פשר העניין וניסה להרגיע אותי.
בפגישה שהתקיימה שבוע לאחר מכן הובהר לי שכשנכנסתי למערכת הגדירו אותי בדרגה גבוהה ממה שהייתי צריכה לקבל דבר שגרם למשכורת גבוהה ממה שהייתי אמורה לקבל וקידום מהיר יותר בדרגות. לא נתנו לי לראות את מקור הטעות וכשביקשתי לראות את תלושי השכר המדוברים, "הנכונים" כביכול, ניתנה הוראה לא לתת לי אותם……ההסבר היה אמורפי וכלל לא ברור . למען הסר ספק- בתלושי השכר שלי הכל תקין ומעולם לא נחשפתי לטעות הזו שכביכול קיימת.
אתם בטח שואלים למה שתקתי עד עכשיו ומה לעזאזל קורה כאן ?!?!
אז ככה :
1. בהתחלה הייתי בשוק! באמת לא האמנתי שיכולה להיות מערכת כה אטומה שתעשה טעות מחשב ולא תוכל לתקן אותה באופן אישי ואנושי.
2. לאחר הפגישה הראשונה והתייעצות עם הסתדרות המורים הבנתי כי אני לא המורה האומללה היחידה וכי צרה זו נפלה על למעלה מ-500 מורות!!! הנחתי כי תהיה התייחסות ציבורית והדבר ייפתר במהרה…
3. כשגיליתי שלא כך הדבר התחלתי לפעול בעצמי אבל כל פעם נאמר לי שאני צריכה להתאזר בסבלנות וכי מתקיימים בנושא דיונים….
4. אני לא בן אדם שאוהב מלחמות ומאבקי כוח וקיוויתי שהעניין ייפתר בדרך הגיונית ואנושית ואוכל לחזור למקום הקטן והפשוט שלי- כיתת החינוך.

ב-2.10 אכן התקיים דיון ובו הוחלט כי יוקפאו הניכויים עד להודעה חדשה ועד לרגע בו יגיעו להסדר קבע עבור כל המורים. על אף הקושי הכלכלי, תחושת הניצול ועוגמת הנפש החלטתי להמשיך ולחכות…. הרי לא יכול להיות שמצב זה יימשך…….

ובכן- הוא כן נמשך!
היום ב- 06:00 בבוקר כשקמתי להתארגן לעוד יום עבודה שגרתי ( כזה שבו אני שרה ורוקדת עם הילדים, מקריאה סיפורים, מחבקת ומלטפת, מתייעצת ומדברת עם ההורים ובין לבין גם מלמדת קריאה וכתיבה וחשבון) החלטתי לבדוק את תלוש השכר שלי וגיליתי שוב-
0 ש"ח !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
כן כן, למרות ההחלטה הרשמית אליה הגיעו משרד החינוך והסתדרות המורים מישהו שם למעלה החליט להתעלם ובלחיצת כפתור כיסח לי עוד משכורת חודשית.

אז זהו, החלטתי שמספיק לחכות, ומספיק לשתוק………
אני אומנם רק מורה בישראל, ורגילה למשכורת מגוחכת ויחס פקידותי אבל עמוק עמוק בפנים אני יודעת שאני שווה יותר ויודעת שהילדים בכיתה, הוריהם והצוות שאני עובדת איתו מעריך אותי הרבה יותר מ-0 ש"ח בחודש..

חברים יקרים, תמיכתם חשובה ומוערכת אבל כרגע אני מבקשת להעביר את הסטטוס שלי לכמה שיותר אנשים ! מי מכם שמכיר\ה מורים שנמצאים באותה מצוקה מוזמן לקשר בינינו ובעיקר- מי מכם שיכול להפנות אותי לאנשי תקשורת אשמח מאד שכן אני חשה שאני חייבת לפעול בנושא ולזעוק את זעקתי הפרטית ואת זעקת המורות……….
תודה. ושתהיה שבת שלום.

הביאה לפרסום: ענת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. אתי נחום :

  בית ספרי נכנס לרפורמת אופק חדש בשנת תשע"א. הדרגה שנקבעה עבורי בשנת תשע"א הייתה 8. יהודה קיסר קבע את דרגתי על פי סימולאטור שכר מרץ 2009.
  בהתאם לקביעת הדרגה הנ"ל , 8 התנהלתי.
  בשנת תשע"ג יצאתי לשבתון מלא ללמודים לדרגה 9 וצברתי 210 שעות השתלמות כולל שעות אקדמאיות לצורך קידומי לדרגה 9 בתחילת שנת תשע"ד לדאבוני הרב, ולמרבה הפתעתי ותדהמתי לאחר שנתיים בדרגה 8 באופק חדש, בשנת תשע"ג הורדתי לדרגה 7.5. דבר שממש לא ציפיתי לו כלל ועיקר. אין לי הסבר הגיוני, כיצד אני בוותק של 31 שנים ומשמשת מורה מקצועית, מחנכת כיתת מצוינות, מרכזת חינוך חברתי, מלווה מועצת תלמידים, נקבעת לי דרגה 7.5 על פי סימולטור שכר מחודש מרץ 2010, ובסימולטור השכר של מרץ 2009, בותק של 30 שנה ומשמשת כמורה מקצועית בלבד,נקבעת לי דרגה 8?
  הנימוק שניתן לי בגזברות להורדת הדרגה: "מישהו במשרד החינוך עשה טעות כשהכניס אותך לאופק במרץ 2009".
  הורדת הדרגה בהיותי בשנת שבתון גרמה לי לעוגמת נפש ולנזקים כלכליים. נדרשתי להחזיר כספים בגין תשלום חצי הדרגה המיותרת לתקופה מ-9.10 ועד8.12 בסכום של 13.148.25 ₪ שהורד לי במשכורת ספטמבר 2012 וסכום נוסף של 4,305.1 ₪ ששילמתי ב- 12 תשלומים. 105 שעות השתלמות שנועדו לקידומי לדרגה9 קוזזו לקידומי לדרגה 8 בשנת תשע"ג.
  דרגה 8 הוכרה לי רק ביולי 2013, עיכוב זה נגרם כתוצאה מההורדה הבלתי צפויה בדרגתי.
  על הטעות של משרד החינוך כאמור שילמתי מחיר יקר…ואני ממשיכה לשלם מחיר גם היום, בעיכוב בהעלאה בדרגה.
  ההגינות והיושר מחייבים את משרד החינוך לקחת אחריות על הטעות ולא להמשיך לגבות ממני מחירים נוספים.
  להלן תשובתה של רכזת בכירה גף כא"ב לנ"ל:
  בהמשך לשיחתנו הטלפונית מתאריך 28.9.14 הריני להודיעך כי לאחר בירור, לא ניתן לאשר פז"ן שכבר נחשב לך בעלייה מדרגה 7.5 ל 8 .בקשתך אינה ישימה .

 2. natali :

  שלום דליה,
  שמי נטלי ואני בדיוק כמוך נמצאת באותו מצב.
  אשמח לשוחח.

 3. דליה :

  נטלי שלום
  אנא שלחי פרטי התקשרות שלך למייל המערכת [email protected]. דליה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.