חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

העמותה לדמוקרטיה מתקדמת: סלומינסקי ממשיך לסרב לרשום נוכחות לוביסטים

נושאים איכות השלטון, עלו ברשת, פוליטי ב 13.10.14 0:27

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי מסרב לבקשת "העמותה לדמוקרטיה מתקדמת" לרשום נוכחות לוביסטים בישיבות ועדת הכספים. בצילום זה נחשפת פעילותם של שני לוביסטים בוועדה

 

לוביסטים

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי ממשיך לסרב לבקשת העמותה לדמוקרטיה מתקדמת (5.5.2013) להורות על חובת רישום נוכחות לוביסטים בוועדת הכספים. הוא מסתיר מכם במכוון את פעילותם של שרתי בעלי ההון. למי שצופה בדיוני ועדת הכספים נדמה שגם אם הלוביסטים מטעם בעלי ההון יעלו על השולחן וירקדו מולו בעירום עדין ח"כ סלומינסקי יטען שהוא לא רואה, לא שומע ולא מריח.

התמונה הזו ממחישה לכם את פעילותם של 2 לוביסטים בלבד. לוביסטים של חברת 'פוליסי' בדיוני "חוק מע"מ 0%" שם הם מייצגים אינטרסים של 'התאחדות בוני הארץ' (הקבלנים) ומשפיעים על מהלך הדיונים בדרכם:
הם יושבים שעות בדיוני ומשוחחים עם מי שצריך ,הלוביסט ארז גיל-הר, מנכ"ל חברת הלובינג פוליסי, מדבר דקות ארוכות עם היועץ המשפטי של הוועדה, עם חברי כנסת המתנגדים לחוק, מדבר דקות ארוכות עם סמנכ"ל 'התאחדות בוני הארץ', יושב סביב שולחן הוועדה, "מוריד כיף" חברי ומחויך למזכירת הוועדה, לוחץ את ידה של עוזרת שר האוצר ועוד.

אז אל תתפלאו אם חוק שאף אחד כמעט לא רוצה בו, שיעלה 3 מיליארד ש"ח מכספי מסים שלכם וכנראה יממן בעיקר דירות חדשות עבור בניהם של המעמדות החזקים, אל תתפלאו אם הוא בסוף יעבור. אם זה טוב לקבלנים ויש להם לוביסטים חזקים בכנסת ובממשלה – זה יעבור בלי קשר למה שבאמת צריך.

חשוב לזכור: התמונות הללו נקלטו רק במקרה ורק מזווית של מצלמה אחת. יתכן שגם ברוב השטח שבו המצלמה לא מצלמת התקיימה פעילות לובינג ענפה שלא תדעו עליה לעולם ולכן לא תבינו מה באמת קרה שם בוועדה שקובעת מה יעשו בכספים שלכם.

פורסם בפייסבוק של "העמותה לדמוקרטיה מתקדמת"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תודה על הפוסט . הסיטואציה המתוארת בפוסט , הינה בלתי חוקית , אמנם לא בעליל , אבל חורגת ממיתחמי סבירות , ולכן היא בלתי חוקית . שדלן יכול ככלל לפעול בכנסת , במשכן , אבל לא בתוך אולם הישיבות של ועדה מוועדות הכנסת אלא אם כן הוזמן על ידי הוועדה ( מה שאינו סביר שיקרה ) . הישיבה שם , לא כל שכן לאורך זמן , מהווה סוג של אמצעי פסול ואסור לצורך שכנוע של חברי כנסת לענין לשמו הם פועלים .

  מי שרוצה יכול לעיין בפרק י"ב לחוק הכנסת , תשנ"ד 1994 , הפרק עוסק בהסדרת פעילות השדלנים בכנסת , להלן :

  http://www.nevo.co.il/law_word/law01/190_065.doc

  תודה

 2. דליה :

  לאנונימי
  בצילום רואים את הלוביסטים יושבים בחדר וועדה ומדברים עם ח"כים. הם עושים זאת לפני התכנסות הוועדה? האם לא ראוי לגרום לשקיפות בפעילות הלוביסטים? שדלנים מייצגים אינטרסים של בעלי הון ומקבלים מהם שכר כדי לשכנע ח"כים. הח"כים הם נציגי ציבור ואמורים לשרת את הציבור לא את בעלי ההון. כל פעילות נגד לוביסטים היא פעילות ראויה. העובדה שסלומינסקי אינו פועל לרישום נוכחותם בוועדות אינה ראויה ואינה דמוקרטית.

 3. פוקסי :

  דליה ,

  אני בטעות לא רשמתי שמי בתגובה לעי"ל עליה הגבת , אז כאן אני בשמי וגם בתגובה הראשונה כאמור .

  לא כל פעילות נגד לוביסטים היא פעילות ראויה , יש להם הזכות , אבל הם לא צריכים להפעיל לחץ פסול . ישיבה של לוביסט בועדה של הכנסת , לאורך זמן , הינה בבחינת לחץ פסול . הוא צריך להיות מוזמן , לשאת דברים ולצאת , להגיש מסמך לחבר כנסת וכדומה פעולות קצובות ורשמיות . לא לשבת ולהתשנש או להתגלגל בדיונים של ועדה . הכל כפי שתיארתי בתגובתי הקודמת .

  לגבי הרישום של יו"ר הועדה סלומינסקי את השתדלנים :
  סעיף 119 לתקנון הכנסת , מחייב רישום פרוטוקול שיכלול את רשימת חברי הכנסת הנוכחים , וגם המוזמנים שנכחו בישיבה , הכל אלא אם כן זהותם חסויה על פי דין . משמע : הוא מחוייב ברישום של שתדלנים דנן .

  תודה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.